Princezna Bojovnice

Princezna Bojovnice
ekniha

Román amerického spisovatele, televizního a filmového scenáristy M. A. Larsona začíná jako pohádka O perníkové chaloupce: bezejmenná dívka ztracená v tajemném, temném lese spatří v dálce světlo. Když přijde blíž, zjistí, že je to rozsvícené okénko. Chaloupka ale není z perníku a žije v ní mocná, nestvůrná čarodějnice, která tam vězní mladíka. Dívce se ho podaří osvobodit a pak spolu uprchnou. Mladík má namířeno do věhlasné Pennyroyal Academy, školy, která z odvážných chlapců vychovává opravdové rytíře a z dívek nebojácné, nelítostné princezny-bojovnice. Svět totiž stojí na pokraji války: všude se šíří krutá moc draků a čarodějnic.
Dívka beze jména se do Akademie také zapíše a podrobí se tvrdému výcviku. Postupně přitom odkrývá pravdu o sobě, o tom, kým vlastně je a kdo byla její rodina, pozná sílu přátelství i nenávisti, lidský soucit i nelidskou krutost. Jak se válka přibližuje, hrdinka zjišťuje, že boj mezi princeznami a čarodějnicemi se jí osobně dotýká mnohem víc, než si kdy dovedla představit. Filmová práva podle knižní předlohy zakoupila společnost Pacific Standard patřící známé herečce Reese Witherspoonové méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275265/princezna-bojovnice-IWZ-275265.jpg 3.939

Pennyroyal Academy

Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Argo

Michellle

Na to, že jsem od této knížky moc nečekala, po dočtení jsem byla mile překvapená. Myslím, že knížka by starší nemusela bavit, jelikož až na konečnou scénu byl příběh zdlouhavější a spíše pohádkový. Každopádně knize srážím hodnocení o hvězdičku, protože i po třech letech nevychází pokračování a proto zůstalo spousta věcí otevřených (jedna z nich pomalu nejzásadnější). Jinak ale vřele doporučuji.

MayaBu

Slabší 4 hvězdy. Ze souboje se Školou dobra a zla by Princezna Bojovnice určitě vyšla jako vítěz, ale pár nedostatků se tu taky našlo. Hlavně mi vadil pomalý vlažný rozjezd, kniha mě začala bavit až někde kolem strany 70. Na druhou stranu, když už se děj rozjel, líbilo se mi to a klidně bych brala pár stránek navíc. Ale hlavně - Bazil! :D

Andy0892

Pokud sháníte originální knihu pro deseti až třináctileté děvče, které nebaví svět načančaných princezen, pak by tato kniha mohla uspět. I když... dnešní děti jsou mnohem náročnější, a tak nevím zda po Harrym Potterovi bude ještě nějaká kniha o akademii (ať už čarodějů, nebo princezen) tak úspěšná. Tato kniha měla potenciál, ale vše mi přišlo chaotické, rychle měnící se názory, nepříjemný "personál" akademie :-), slovní výrazy, které se do příběhu nehodily...

Doporučuji tedy mladým čtenářům, ale třeba se i někteří rodiče zasmějí, stejně jako já, při jejím čtení před spaním :-)

topinka434

Krásná, poutavá kniha. Těším se až se k ni budu moci znova vrátit!

Cipori
28.09.2016

Honem sem s dalším dílem!!!

šneki
12.07.2016

Tahle knížka se opravdu povedla. Evi je prostě taková holka, která se nebojí ušpinit :D moc se mi líbí také boření předsudků v podobě Bazila. Zkrátka už se nemůžu dočkat, co mi přinese další díl.

LilianaFalcon
14.04.2016

Považuji to za velmi zdařilé, napínavé se spoustou příjemně nečekaných zvratů a už se těším na další díl.
ALE! musela jsem přeskakovat, protože to chvílemi bylo příliš popisné, vysvětlující...
Naštěstí ty dobré originální momenty byly četnější. Skoro mi to připomínalo jako poprvé vidět Shreka ;-)
Tady je třeba Bazil- urozený jinoch, co se učí na princeznu a ne na rytíře. Proč? protože jeho matka si strašně přála dceru, on je jejím 22. pokusem a další těhotenství a porod nepřipadají v úvahu :-D Měla bych ještě tak tunu podobných maličkostí, ale to by byly spoilery ;-) Takže vám musí stačit Bazil. A nebo Troll Rumplšmikfrak (chápej Rumpl-šmik-frak :-D ), co je nejlepší krejčí široko daleko :-D

petra1575
16.03.2016

Mé 10leté dceři se moc líbila.

Byxy123
10.03.2016

Dlouho jsem váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec vyhrály 4, protože se příběh cca od 3/4 rozjel a dočetla jsem ji jedním dechem.
Líbilo se mi pojetí knihy, nápad byl dobrý, jen občas mi scházelo to TO, co dělá knížku knížkou. Občas mě i překvapila, jak se vyvíjela a neměla jsem takové nutkání ji odložit a nedočíst. Proto 4 hvězdičky. :) Na oddech dobrá.

tibby
21.02.2016

Tak tohle mě v knihkupectví nadchlo, poté zklamalo. Rozjíždělo s to docela nadějně, pak mě to postupně přestalo bavit, chyběla logika, bylo to předvídatelný, myslim, že jako nápad dobrý, ale knížka na mě působila tak nějak.. Odfláknutě.. U dobrých fantasy knížek se těším, že bude další díl, tahle knížka ve mě vůbec nevzbudila zájem o další děj.. Škoda..

Sorrow
22.01.2016odpad!

No, prostě asi ne. Mám jí rozečtenou už asi měsíc a fakt jsem si pořád říkala, že jí dokončím, ale to, že jsem mezitím už stihla přečíst čtyři jiné knihy asi o něčem svědčí. Jak to dělám nerada, tak tady knihu odložím, protože i pohádkový svět a příběh musí mít nějakou logiku a pravidla a hlavně musí bavit. A mě to nebavilo - od začátku až do tří čtvrtin, ke kterým jsem se nakonec prokousala. Nezajímá mě, jak to dopadne, mám pocit, že to vím a je mi to fuk. Pro mě slátanina beze špetky nápadu. Bohužel...

lailaj
07.01.2016

Knížka se snadno čte, příběh, místo a postavy jsou velmi dobře vybrané. Rozhodně si přečtu další díly, až vyjdou.
Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to Harryho Pottera: osoba přijde, pro něj, do neznámého světa a prosadí se v něm jako hrdina, pozná sám sebe a porazí nepřítele

Bulma
23.11.2015

Co bych mohla o této knize říci. Po pravdě už anotace mě zaujala na první pohled. Možná je to mojí slabostí pro příběhy, kdy se z obyčejné dívky, outsidera stane někdo :D Spisovatel v příběhu docela dobře, podle mě, vystihl potíže dospívající dívky, tedy s ohledem na svět ve kterém žije. :D A to tu knihu napsal chlap! :D Dobře, ty! :D
Moc vám o příběhu říci nemůžu, protože bych vám asi i tak prozradila příliš a já nechci nikomu kazit překvapení.
V roli Evi se ocitáte na akademii Princezen. A ne... nejde o to naučit dívky, jak správně tančit, a jak vypadat kouzelně a správně konverzovat tedy.... no jo i tohle se tam musí učit. :D Hlavní náplní školy je to naučit princezny bojovat s čarodějnicemi, které představují v tomto světě největší zlo. Evi musí projít doslova vojenským výcvikem. Samozřejmě je to škola, takže tam narazíte na věci jako ve skutečné škole. Hlavní mrchu a její přisluhovačky, školního idola nebo bradavičnatého trola, který ji učí šít....ehm to poslední vlastně není normální. :D Také tam narazíte i na odkazy na princezny, které znáte. Popelka, Sněhurka, Locika (proč Locika?! Mě se víc líbí Rapunzel :( )
Příběh vrhá na tyto princezny poněkud jiný pohled. Tady v této knížce, tyhle princezny nepotřebují zachránit. To oni zachraňují :D:D

Knihu jsem přečetla vážně jedním dechem. Začala jsem dnes ráno v 9 hodin a dočetla jsi v 16:30. Fakt jedním dechem! Pěkně jsem se u toho bavila, občas se usmála, a někdy se fakt naštvala. Docela jsem si postavy oblíbila a jsem zvědavá co bude dál.
Verdikt? Přečíst! :D Neslibuji, že se vám to všem bude líbit. Každý máme jiný vkus. Jen říkám, že já si čtení téhle knihy užila. :)