Tisícerá myšlenka

Tisícerá myšlenka

Román První přichází tma, pozoruhodný debut R. Scotta Bakkera, zavedl čtenáře do temného, důkladně propracovaného a představivost podněcujícího vesmíru, v němž se síly magie, náboženství a světské moci utkávají v odvěkém zápase. Výzva ke svaté válce proti jinověrcům svede dohromady dvě z nejvýraznějších postav, jaká moderní fantasy v posledních desetiletích stvořila, pochybnostmi zmítaného čaroděje Achamiana, který musí padnout až na dno, aby se zbavil strachu z dávných proroctví a začal konat, a ambiciózního bojovníka a myslitele Anasurimbora Kellhuse, kterého cesta za nejasnou pomstou vynáší z prince ničeho do postavení toho, na jehož bedrech spočívá osud celého válečného tažení a dost možná i světa.

V závěrečné knize cyklu Princ ničeho, autor dokázal, že pozornost, kterou si získal, je zcela zasloužená. Přemodeloval moderní epickou fantasy do podoby, jež oplývá akcí, ale nebojí se ani velkých myšlenek.

Ať dopadne svatá válka jakkoli, jisté je, že svět Trojmoří už nikdy nebude jako dřív. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96671/tisicera-myslenka-96671.jpg 426

Princ ničeho (3.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

Ashen-Shugar
22.02.2016

Možná je to ve mně, ale děj se ubírá tak divným směrem, že jsem knihu přestal v půlce číst. Člověk má obvykle rád, když je v knize nějaký strhující zvrat, nečekané rozuzlení nebo perfektní pointa. Tady ale všechny zápletky končí prostě "divně". Všechny postavy, ať už jste je měli rádi nebo ne byly mentálně zlikvidovány a tak už tam zbívá v podstatě jen Kellhus.

Aaron Lewis
12.10.2014

Nevšimla jsem si, že na konci knihy je docela dost obsáhlý encyklopedický slovník. Takže jsem se nutila knihu dočíst, už jsem v půlce, už za půlkou, už to skončí, už konečně budu moci číst něco jiného... a ono najednou konec... Nevím, jestli bude nějaké pokračování. Spousta věci nebyla dořešená, nevysvětlená. Ale je pravda, že se mi na tento díl hůře soustředilo, protože mě jednoduše nebavil. Konec je dle mého názoru nedostačující, ale celkem je mi to jedno, ať se tam jednoduše všichni povraždí.

LuciusWlk
24.12.2013

Bitvy byly dobojovány, nové spory rozhořeny. Závěrečný díl trilogie uzavřel jeden kruh a otevřel druhý, který bude součástí druhé trilogie ze světa R. Scott Bakkera. Po dočtení Tisíceré myšlenky nemohu hodnotit jinak než fenomenální. Jde sice o složitější čtení, mnohdy se zdlouhavými popisy a filozofováním. Jako celek je vynikající propracován a brilantně promyšlen. Sympatie s postavami se přelévají na jednotlivé strany, kdy jednou někomu fandíte a o pár stránek dál již proklínáte. Nezbývá než doufat v brzké vydání druhé trilogie ze světa Eärva.

mijagi80
21.11.2013

Trochu moc filosofické a velké množství vnitřních monologů jednotlivých postav ději ubírá na svižnosti. Závěrečná bitva velkolepá, ale konec dle mne otevřený.

sci-fi fantasy dark fantasy

Richard Scott Bakker