Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 1842

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

dzejn187
19.05.2015 3 z 5

Tato kniha potěší, ale nenadchne.
Je pravda, že myšlenky jsou opět super, ale vzhledem k tomu, že já upřednostňuji akci a napětí, tak do mé "TOP10" nepatří. :)

pink_ivy
14.05.2015 3 z 5

“Books are the ultimate Dumpees: put them down and they’ll wait for you forever; pay attention to them and they always love you back.” Johna Greena mám ráda, vždycky vymyslí nějakou uhozenou zápletku a ještě podivnější postavy a napíše o tom krásnou knížku plnou krásných a nezapomenutelných citátů. Nemůžu si však pomoct, An Abundance of Katherines mě neuvěřitelně zklamalo. Zápletka nebyla nic moc (v podstatě žádná, moc se toho tam nedělo a asi jediné zajímavé byl ten lov na kance) a navíc postavy hrozně nesympatické (nemůžu se rozhodnout, jestli mě víc štval Colin nebo Hassan). Druhá půlka knížky se mi sice líbila o něco víc, ale za mě se jedná o nejhorší Greenovu knížku. 3*

Safienka
13.05.2015 3 z 5

Souhlasím, není tak zázračná, jak vypadá. Nepřečetla jsem jí jedním dechem a občas jsem se musela nutit, abych se k ní vrátila. I přesto byla čtivá a měla občas i vtipný děj. Od J.Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Tato mi přijde nejslabší.

bookshelf
13.05.2015 4 z 5

Je pochopitelné, že skoro každý bude porovnávat tuto knihu s ostatními díly Johna Greena. Já sama jsem si také sestavila takový žebříček oblíbenosti. Ale oprostíme-li se od předsudků a porovnávání, co vidíme? Jaký ohlas by kniha měla, kdybychom Greena ještě neznali?

Příběh této knihy začíná velmi nepřehledně. Pořádně se ještě nestihnete rozkoukat a už se děje něco, co vám nedává příliš velký smysl. Tedy alespoň v mém případě to tak bylo. Když se Colin s Hassanem dostali na místo, kde se celý příběh odehrává, zlepšilo se to. Jde mi konkrétně o to, že např. v Papírových městech byl už jen ten začátek knihy strhující. Ale to zase porušuji zásadu o porovnávání.

Postavy této knihy byly velmi osobité a lidské. Bohužel pouze hlavní tři postavy. Zbytek byla taková změť cizích lidí, kteří se tam občasně mihli a nezanechali po sobě ve mně nic než pocit nejistoty ohledně jejich jména.

Celý příběh by se dal přirovnat k čekárně. Celou dobu čekáte, že se to pořádně rozjede, že nastane ta chvíle, kdy si řeknete: "panejo, ta knížka mě pořádně baví". Bohužel. Příběh je to sice pěkný,ale nijak zvlášť nezapomenutelný. Znovu mě napadá, jak velké oblíbenosti by se kniha těšila, kdyby na obalu nebylo těch známých devět písmen. Co se Johnovi musí nechat, je fakt, že má opravdu talent. Je vtipný, chytrý, originální a jeho knihám nechybí čtivost.

Tuto knihu bych ráda doporučila všem kromě lidí, kterým se nezamlouvala Greenova předchozí díla, protože u Kateřin rozhodně útěchu nenajdou.

Peace
09.05.2015 5 z 5

"Nic se vlastně nedělo, ale přesto to byl svrchovaně významný okamžik."

Uvedená citace z knihy vyjadřuje i mé pocity z celého díla. Který autor dokáže psát o Teorému, kterému vlastně ani sám nerozumí? Navíc tak čtivě a vtipně? No, asi opravdu jedině John Green :o)
Za mě opět spokojenost. Ano, je to jiné, než Hvězdy - že by pro jedinečnost každé autorovi knihy? ;)

Katy007
07.05.2015 5 z 5

Vtipně a čtivě napsané. Moje první knížka od Johna Greena a musím říct, že mile překvapila.

Elmont
06.05.2015 4 z 5

Naprostý výbuch smíchu v pasáži, kde si hráli na Francouze... :D

ema57
05.05.2015 5 z 5

Prostě Greenovka. I když se slabším rozjezdem. Měla jsem v plánu tady prskat po všech, kteří knihu srovnávají s Hvězdami a tvrdí, že neměla žádný děj, ale nechám si to na jindy.

anickalysano
05.05.2015 3 z 5

Už drahnou dobu o knížce přemýšlím a pořád tak nějak nevím. Bylo to schválně takové vágní? O co tam šlo? Nepochopila jsem zápletku?
Jisté je, že knížka je určena pro trochu mladší věkovou kategorii; asi už mě úplně natankuje problém náctiletých kluků o holkách, popularitě a o tom "něco znamenat".
Autorovi se musí nechat, že píše hezky, je to vtipné, čtivé, odsejpá to. Ale jestli mi neuniklo něco zásadního, měl by si najmout někoho, aby mu vymyslel příběh. Protože kniha o tom, jak dva nešťastný kluci odjedou do města, kde se vyrábějí šňůrky k tamponům, tam se nechají zmlátit, zamilují se a zjistí, že město mele z posledního, aby si nakonec uvědomili, že vlastně jejich problémy nejsou problémy - mi nepřijde zrovna jako skvost světové literatury. Ale možná mi časem ještě něco dojde. Zahrnutí matematiky a hodně literárních odkazů chválím. :)

Natyna3
04.05.2015 4 z 5

Hvězdám se asi už nic nevyrovná :)

Gupi
03.05.2015 3 z 5

Když jsem četla Hvězdy, tak mi konec dal pořádnou facku. Tohle bylo celé takové předvídatelné a Hvězdám se to rozhodně nevyrovná. Ale i tak to bylo dobré. Btw.: Zbožňuji jméno Colin...

Alisce
01.05.2015 3 z 5

Tak jo, přečtené čtyři knihy od Greena a já jsem se konečně rozhodla, jestli se mi jeho knihy líbí nebo ne. Nelíbí. Hvězdy nám nepřály jsou úžasné, ale ostatní knihy od Greena jsou pro mě zklamáním. Papírová města mají alespoň parádní závěrečný roadtrip, ale Hledání Aljašky a Příliš mnoho Kateřin nemá tak nějak nic, co by mě zaujalo Bohužel.

kacenka7206
01.05.2015 4 z 5

Příjde mi, že ta kniha neměla zápletku, jenomže tak jak to píše John Green, tak mě to bavilo, tu knihu jsem přečetla hned, je krásná. 4*

LéňaS.
28.04.2015 3 z 5

Ta byla slabší, ostatní knihy napsal lépe. I tak je to hezké čtení

mdracek
27.04.2015 4 z 5

Příběh plný vtipných hlášek, poučných poznámek a hlavně skvělého děje (sice s lehce předvídatelným koncem, ale i tak). Moje 3. kniha od Johna Greena - je to lepší než Papírová města, ale na Hvězdy to nemá (a asi ani žádná jeho kniha mít už nebude). Hlavní hrdinové mi byli velice sympatičtí, a překvapilo mě, že ačkoli je to Green, dopadlo to dobře...

Markouš
26.04.2015 2 z 5

Děj celkem nic moc, ale dozvěděla jsem se spoustu nových věcí :D První půlka knihy mě moc nenadchla, ale ta druhá byla lepší. Za mě 2*

Malous
20.04.2015 5 z 5

Bylo to lepší než Papírová města, ale Aljašku mám trošku radši.
4,5* :)

postavy sympatické
hlášky nezapomenutelné
myšlenky v celém příběhu originální

fany.fancy
19.04.2015 3 z 5

Děj byl slabší, obyčejný, ze života, útěk na nudný venkov, o přátelství a tak... kniha se snažila zachytit spíš (jak v Hledání Aljašky), jak hrdinové hledají své místo, snaží se něco dokázat nebo se srovnat s minulostí... Ovšem vtipné situace a pěkné myšlenky tam byly! Velmi zajímavé bylo Colinovo matematické řešení a jeho slavný Teorém - to mě bavilo... A postupně jsem se taky dozvěděla, jak to bylo s těmi Kateřinami. :)

v.nova
18.04.2015 4 z 5

Líbí se mi, že je knížka psaná tak, aby každému něco dala. Uznávám, že děj nic moc, ale není to tlachání o ničem, naopak :) Knížka je prostě trochu jiná...je poučná. Nemusí sedět každému, ale já doporučuji. Četla bych znovu :)

Hera100
18.04.2015 5 z 5

Vtipné a svěží. Moc jsem se bavila.