Příběh slunečnice

Příběh slunečnice https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490605/bmid_pribeh-slunecnice-sWn-490605.png 4 332 332

Někdo musí lásku prožít, aby o ní jiní mohli vyprávět. Natálie i Eva touží po lásce. Obě mají podobné sny, ale každá z nich žije v jiném období a má jiné starosti. Zatímco Natálie se v nemocnici zotavuje ze zranění, která utrpěla při dopravní nehodě, v podání upovídané stařenky Hedviky, která s ní sdílí pokoj, ožívá příběh Evy. Její sestra sloužila za protektorátu v opatrovně ukrývající přísně střežené tajemství. Nikdy by ji nenapadlo, že se na tomto místě může zamilovat a její život nabere nečekaný směr. Doba tehdy lásce příliš nepřála a Eva se musela neustále rozhodovat mezi srdcem a rozumem. V porovnání s jejím milostným dramatem je život stejně staré Natálie celkem poklidný. Trápí ji sebestředný partner, s nímž nejspíš životní štěstí nenajde. Ale kdo je ten pravý? Dokáže Natálie prožít stejně intenzivní emoce jako Eva v období, kdy si musela lásku vybojovat navzdory nepříznivému osudu? Jsou věci, které se v průběhu dějin nemění.... celý text

MirkaSkoci
30.12.2023 5 z 5

Kniha měla vše, co při čtení potřebuju. Skvělá věc!

veronika4937
30.12.2023 4 z 5

Jako první jsem četla autorčin Příběh akvamarínu a ani Slunečnice mě nezklamala. Opět se můžete těšit na dvě časové linie, jednu současnou a jednu z druhé světové války. Pokud válečné knížky nevyhledáváte, nemusíte se bát, nečekají vás tu žádné drastické popisy hrůz, koncentračních táborů a podobně. Celý příběh je primárně o mezilidských vztazích, o pravé lásce a přátelství. Člověk si při čtení uvědomí, jak kolikrát stačí málo, a život se může ubírat úplně jiným směrem. Obě linky jsou moc hezky propracované a nemůžu říct, že by mě některá z nich bavila víc.

JanaŠamšová
15.12.2023 5 z 5

"Láska je čarodějka, elixír života, i štěstí, nejitenzivnější pocit."

Někdo musí lásku prožít, aby o ní jiní vyprávět.

Tak tomu bylo u Hedviky a její příběh vypráví v nemocničním pokoji její, dnes už stará, sestra Eva mladé dívce Natálii, která se tu ocitla po nehodě.
Jedním slovem nádhera, kniha jako stvořená pro romantické duše. Rozpláče, ale také rozněžní, pohladí a zahřeje u srdce, protože je plná naděje, že láska tu mezi námi je, ať je doba jakkoliv těžká.
Autorka vypráví dva příběhy, každý v jiné době, ale každý velmi silný a krásný. Oblíbila jsem si nejen Evu, která to neměla jednoduché, ale také Natálii, protože byla velmi vnímavá, empatická a citlivá. V knize se objevily i mé milované svátky - Vánoce.
Tato kniha je jako stvořená číst ji v tomto čase a nebo ji darovat jako dárek mamince či babičce pod vánoční stromeček, stejně jako to udělám já.

Už se moc těším na další knihu autorky.

melindushka
09.12.2023 5 z 5

Kniha ma chytila hned na zaciatku a po dlhej dobe to bola kniha, ktoru som spraskaka za par dni. Pacili sa mi dve casove linie, aj rozpravanie z dvoch roznych pohladov. Na konci pribudol treti, co som vobec necakala, no vobec to nevadilo :) Som rada ze sa kniha ocitla v mojej kniznici a myslim si ze sa k nej este vratim :)

dr.romca
19.11.2023 3 z 5

Ze začátku mě kniha nadchla, ale ke konci to nějak s příběhem drhlo...Ale jinak se četla dobře. Kniha je podle mého názoru určena spíš mladším čtenářům.
Líbilo se mi propojení dvou časových linií.

Vlasta71
15.11.2023 5 z 5

Moc nádherný a dojemný příběh.
V nemocnici se sejde Naty s babi Kratochvílovou. Co si můžete povídat s jinou generací? Paní Kratochvílová začne vyprávět příběh o své sestře Evě, která za protektorátu pracovala v opatrovně skrývající velké tajemství. Eva i Naty každá v jiné době touží po velké lásce. Najdou muže na celý život?
Kniha se dobře čte kapitoly končí napínavě, že musíte číst dál a dál.
Děkuji za knížku Miriam Bláhová a těším se na další knihy.

traceybeegee
11.11.2023 5 z 5

Ahojky všem. Tak jsem tady s další recenzí .

PŘÍBĚH SLUNEČNICE

270 stran
Autorka Miriam Blahová

Krásný příběh plný emocí, krutosti zacházení s lidmi a přinutí nás k zamyšlení, jestli to, co děláme je opravdu dobré nebo špatné.
Vyprávění ve dvou časových osách, v přítomnosti a minulosti mi vůbec nedělalo problém.

Natálie se po úrazu ocitá v nemocnici a společnost na pokoji jí dělá starší paní.
Co si tak rozdílné věkové kategorie mohou povídat???
Babi, tak jí Naty oslovovala po jejich seznámení, začala ale vyprávět příběh o své sestře Evě. Ten se odehrával během okupace za 2.svetove války. Naty se zpočátku nechtělo moc poslouchat, ale babi uměla zaujmout posluchače a vtáhla Natalii tak silným příběhem do děje, že už si pak sama říkala o pokračování.
Vyprávění té "staré ženské" ji dokonce přimělo tak naslouchat, že sama si pak uvědomila spoustu věcí, které udělala špatně a pomohlo jí tzv. otevřít oči a vidět svět úplně jinýma očima než se dívala doposud.
Její dosud velké problémy se staly malichernostmi.
A jak sama řekla Naty, babi Heda jí pomohla přijít k rozumu a ukázala jí tu správnou cestu ke štěstí...
Mne se kniha moc líbila.
Dávám 5z 5

Lupis
09.11.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásný, dojemný příběh. Moc doporučuji.

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

No , ako začať?

Ty čo má poznáte a čítate moje recenzie viete, že romantiky jednoducho rada nemám

Keď ma oslovila Miriam Blahová ,že či by sme chceli jej knihy do štafety, samozrejme, že som suhlasila, pretože predsa len keď vás autor osloví sám tak vás to nakopne

Včera som začala čítať Slunecnici, lenže , keďže ma moji štafetový blázni dojali tak, že som nebola schopná čítať tak som sa do knihy zahlbila poriadne až dnes.

Tak nádherný príbeh...

Nemám slov Skákanie alebo skôr nádherné prestupovanie z prítomnosti do minulosti .. Žila som s Evou a Jakubom, prežívala som ich životy s tak isto ako Naty i ja som chcela vedieť ďalej a ďalej čo bude nasledovať, vyjde im to? Nenájdu ich? Budú predsa len šťastný?
Babi Heda mi tak prirástla k srdcu, že som plakala...
Samozrejme nemôžem zabudnúť na Natálii, na to ako sa mi to dievča zozaciatku zhnusilo svojou povrchnostou, som si ju nakoniec obľúbila a bola som rada, že sa dala dokopy.

Jedno veľké ďakujem Miriam, že si mi dokázala zlomiť srdce a opäť ho zlepiť , ďakujem za tento nádherný príbeh a ďakujem za všetko

marwinmh
22.10.2023 3 z 5

Příběh o lásce a její síle, příběh o rodině, přátelství a nalezení sebe sama. Příběh o lásce během a po 2. sv.v., který měl zásadní vliv na uvědomění si hlavní hrdinky žijící ve 21. stol., že se v životě nemusí podřizovat druhým, ale je možné žít si svůj život sama za sebe či dělat kompromisy tak, aby byli spokojení všichni a především ona sama, se mi líbil, avšak na stylu vyprávění mi něco nesedělo, takže jsem si čtení neužila natolik, jak bych chtěla.

Kiksi007
20.10.2023 5 z 5

Recenze na mou sedmnáctou štafetu
Příběh je fantastický spojení minulosti a přítomnosti nemá chybu a člověk si díky příběhu uvědomí, že není zas tak zle
Příběh vypráví o dívce Natálii která po úrazu utrpí otřes mozku a ocitne se v nemocnici na pokoj k ní dají starou paní a Natalie by chtěla obývat pokoj sama. Dívku trápí nezájem jejího současného přítele. Stařenka Hedvika která s ní sdílí pokoj Natálii začne vyprávět příběh o své starší sestře Evě která v období 2.světové války prožila velkou lásku a Natálie díky příběhu změnila svůj dosavadní život. Kdo ví třeba taky potkala pravou lásku jako Eva Pokud chcete vědět jak to dopadlo neváhejte si knížku přečíst
Děkuji moc, že jsem se mohla této štafety zúčastnit tenhle příběh mě velice dojal
Velké díky patří organizatorce štafety @terkin_knizny_svet a paní spisovatelce @miriam.blahova za tak dojemný příběh a doufám, že i další knížky budou takové, že čtenáře vcucnou do děje hned na první stránce a taky, že svou knížku nám umožnila v rámci štafety si jí přečíst
A @motto_redakce za vydání téhle nádherné knížky
#autorskastafeta
#stafetovyzavislak

broskev28
02.10.2023 3 z 5

Jako prvotina určitě dobré, jen by slušela spíš kategorii YA, jak zde již napsali mnozí. A troufám si tvrdit, že i v téhle kategorii se najdou mnohem větší „pecky“. Válka je sice velmi silné téma, ale sama o sobě dobrý příběh nenahradí. Každopádně jako román o milostných útrapách v každé době lze doporučit, i když možná spíše příznivcům nenáročné četby.

dufkys
24.09.2023 5 z 5

Dojemny pribeh, který pohladil po duši. Rozhodne doporucuji

Modrásek16
09.09.2023 5 z 5

Krásná kniha. Oba příběhy jsou moc hezké. Určitě se podívám po další knize paní spisovatelky.

Monuschka
04.09.2023 5 z 5

Další krásná a čtivá kniha, která mě mile překvapila. Dva příběhy, dvě odlišné doby.
Natálie díky dávnému příběhu o Evě, který jí vypráví "spolupacientka" Hedvika v nemocnici, zjišťuje, že její vztahy byly postaveny více na rozumu, než-li lásce. Vyprávění Hedviky dává Natálii velké uvědomění a touhu po láskyplném vztahu, který pomalu nachází....
V jednu chvíli jsem se až ulekla, že příběh Evy nebude dovyprávěn... Ale to nebudu více již prozrazovat.
Kniha se nedala odložit, velmi čtivě psána. Určitě si ji pořídím do své domácí knihovny a budu se těšit na další od paní autorky.

Airelle
20.08.2023 5 z 5

Autorka Miriam Blahová - píšu, čtu, sděluju nám tu předložila doslova pohádkový příběh, který mě naprosto a totálně pohltil a já se nemohla odtrhnout. Nedávno jsem četla Příběh akvamarínu, ale ač se mi líbil, nepohltil mě tolik jako Slunečnice.

Ten příběh byl doslova psán pro mě, miluju totiž romantické příběhy se šťastným koncem a k tomu s přesahem, miluju, když příběh z minulosti vypravuje starší generace, a přesto se něco děje i v přítomnosti. Tady najdete vše a ještě něco navíc.

Kniha se navíc velmi dobře čte, kapitoly končí vždy tak napínavě, že Vás to nutí číst dál a dál, až jí nakonec zavřete dočtenou.

Velmi jsem si oblíbila babi Hedviku a její životní elán i jistou dávku protivnosti. Natálie mně ze začátku doslova štvala, ale postupem času jsem její chování pochopila a byla jsem moc ráda, že si svůj život tak krásně srovnala. Eva z příběhu byla Natálii opravdu hodně povahově podobná.

Knihu si rozhodně pořídím i do své knihovny. Sice jsem autorce ještě neodpustila odchod jedné z postav, ale přesto jí mít musím.

Máte rádi vyprávění z pohledu starší generace?

Anotace:

Někdo musí lásku prožít, aby o ní jiní mohli vyprávět.

IG @freya_zlaskykpribehum

Dydy7
17.08.2023 5 z 5

Natália, po autonehode skončí v nemocnici, kde sa zoznámi s "babi" Hedvikou - tá Natálií prerozpráva príbeh jej staršej sestry Evy, ktorá slúžila za protektorátu, ako opatrovateľka detí s dvoma ženami...

Obrovským plusom v knihe je to, že sa tam STRIEDA minulosť s prítomnosťou - takže nie je to len tak, že "babi" začala rozprávať a celý príbeh sa tiahol až dokonca... Navyše kniha vo vás zanechá veľa rôznych emócií a bol tam aj zvrat, ktorý som nečakala...

Príbeh Evy je veľmi silný a ako dopadne, si MUSÍTE prečítať!!!
A dozviete sa aj to, či celý príbeh dokázal zmeniť Natáliu ????

Čo sa týka knihy - nie je to môj žáner, avšak musím povedať, že som bola nadmieru spokojná a ešte po tom, čo som sa dozvedela, že je to prvá kniha autorky a za to jej patrí poklona !

Marekh
11.08.2023 5 z 5

Hlavní postavou je mladá dívka NATÁLIE, která má nehodu a ocitne se v nemocnici. Zde se seznamuje s jednou starší dámou HEDVIKOU, která ji vypráví příběh své starší sestry EVY, která za protektorátu pracovala v opatrovně, ve které se starala o opuštěné děti společně s dalšími dvěma ženami. Zde nás čeká tajemství.

V knize se střídají 2 časové roviny ze současnosti a z minulosti. Obě se mi líbily. V knize nalezneme romantiku a také se můžeme zamyslet nad partnerskými a mezilidskými vztahy, uvědoměním si hodnoty sebe sama a odpuštěním. V tomto příběhu mi ukápla nejedna slza.

Jedná se o autorčinu prvotinu. Kniha se mi líbila od samotného počátku až do úplného závěru. Kniha byla čtivá a nedokázal jsem se od knihy odtrhnout. V knize nastal okamžik, při kterém jsem si říkal, jestli bude všechno dopovězeno, ale strachoval jsem se zbytečně, poněvadž všechno bylo dovysvětleno. Knihu PŘÍBĚH SLUNEČNICE doporučuji k přečtení.

Kniha má pěkný přebal.

MIRIAM BLAHOVÁ je skvělá autorka, od které jsem už přečetl knihu PŘÍBĚH AKVAMARÍNU, která se mi líbila. Budu se těšit na další autorčiny knihy.

Mon.CouCou
23.07.2023 5 z 5

Napsat jako prvotinu dojemný, citlivý a emotivní příběh, který nadchne mnoho čtenářů, na to už je třeba talent od přírody. Troufám si mezi ně zařadit i autorku Miriam Blahovou, protože její strhující dílo Příběh slunečnice, mě dostalo.
Dívčí román dvou žen totiž vede k zamyšlení. Velmi silnému. Každý člověk touží po lásce a nejinak je to i u Natálie a Evy. Z historie bychom se měli nejen učit, ale i poučit. A tady se prolíná minulost z doby protektorátu, druhé světové války a současnosti, propojeny Hedvikou, která v nemocnici vypráví příběh Natálii o osudu starší sestry Evy. Ačkoli nepřízeň osudu vlivem hrůz, které naše země zažily, se může zdát jako silnější téma Evy, ani linka Natálie, co prožívá v současnosti, rozhodně nezaostává.
U této knihy si připravte kapesníky a čas, abyste nemuseli knihu vůbec odkládat.
Moc autorce fandím. Co jsem nakoukla, v další knize autorky je obrovský posun s práci jazyka.

Jidu
09.07.2023 5 z 5

Příběh Natálie, který se odehrává v přítomnosti se střídá s příběhem Evy, která žila v období druhé světové války. Problémy s internetem v jedné kapitole, chudoba a nedostatek v kapitole druhé.

Natálie postupně objevuje své potřeby a touhy, které teď rozhodně nejsou naplněny. Vyprávění paní Hedviky ji otevře oči a dovede ji na úžasnou cestu, o které si opravdu musíte přečíst.

Temnější část knihy, a to kapitoly z minulosti, nám připomenou dobu, na kterou nesmíme zapomínat. Važme si toho, co máme, protože tito lidé měli daleko méně a stejně se pokoušeli usmívat každý den. Tohle poslání na vás čiší z každé stránky. Život Evy byl neskutečně těžký a myslím, že nejsem jediná, kdo si u knihy poplakal, ale zároveň byl také plný naděje.

Autorka má neskutečnou slovní zásobu a absolutně bravurně přechází do dobových slangů. To mě TAK bavilo!

Co víc dodat. Tohle je přesně ten příběh, který vám může vyprávět maminka, babička, prababička, prostě někdo, kdo tuto dobu zažil a vy jen sedíte a bedlivě nasloucháte a vžíváte se do děje. Že jsem knihu slupla za 24 hodin je asi jasným důkazem, jak se mi líbila.

Nemám jedinou výtku, tohle bylo dokonalé. Hodnotím na 100% a všem doporučuji!

romantika Protektorát Čechy a Morava zakázaná láska

Miriam Blahová