Pražský kat

Pražský kat https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64936/prazsky-kat-64936.jpg 5 6 2

Klamm
06.04.2020 5 z 5

Sice nechápu, jak může někdo zasvětit půl života intrikám a pomstě, ale budiž. Přesto jde o romantický příběh o kolech osudu a touze po pomstě, psaný podmanivým jazykem, který si mě ochočil a vedl proti proudu času. I když byl popis občas velmi košatý, vůbec mi to nevadilo. Každé vnoření do zažloutlých listů, byl pro mě balzám a spolehlivý únik z reality. To bych neřekl, že mě bude ten archaický jazyk tak bavit. Asi už stárnu...

Škoda, že Chrudim není pro mě za rohem. Využil bych svého zvyku, a místa o kterých čtu, bych se s chutí vydal ,,ohmatat".

95%

Lucienka
20.07.2014 5 z 5

Sice trošku náročnější čtení než následující dva díly dotisků z 21. století. V této původní verzi nebo ještě i v prvním vydání z roku 1905 nebylo jazykově upravováno a užijete si krásy češtiny s přechodníky apod. Půvabné, uvěřitelné a napínavé čtení. Obsahuje sice historický základ své doby (17. stol.), ale jen pro dokreslení historického románu o lásce, zradě a následné pomstě. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.