Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1061 254

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha o cestování po Česku. Z cestování Ladislava Zibury je tato kniha asi moje neoblíbenější. Kromě toho, že je i v této knize humor, krásné ilustrace, popisy míst i lidí, našla jsem tady taky několik zajímavých tipů na výlety.

Silwinka87
07.01.2023 5 z 5

Ještě teda nemám úplně dočteno, kousek mi chybí, ale já to prostě musím napsat..:-) Knížka se mi strašně moc líbí. Chtěla bych moc poděkovat panu Ziburovi (doufám, že jsem to napsala dobře ) za skvěle popsaná místa naší krásné vlasti. Při čtení jsem se skoro pořád usmívala a někdy se smála i nahlas. Spoustu jsem se toho dozvěděla a získala nějaké typy na výlety s rodinou. Tohle všechno podtrhují krásné ilustrace. Určitě si přečtu a koupím další knihy tohoto spisovatele, cestovatele..

Ladislav73
31.12.2022 5 z 5

Za dobrodružstvím není třeba létat přes půl světa!

Jezdit po rodné zemi, poslouchat u toho pěknou hudbu a kochat se výhledy do krajiny je báječný zážitek. Oproti výpravám do zahraničí odpadá většina nejistot, všude se totiž domluvíte a můžete kohokoli požádat o radu.

Cestování s Ladislavem je zábava a zároveň je to velmi poučné a inspirativní.
Knihu respektive audioknihu načtenou Martinem Písaříkem jsem si moc užil. Jediná nevýhoda audioknihy je, že při poslouchání jsem měl nutkání si ta místa vyhledat na internetu. Jelikož audioknihy poslouchám při řízení, kdy to samozřejmě nejde, rozhodl jsem se tuto knihu i přečíst. Což se mi hodí do ČV 2023 č. 4.) Kniha, která obsahuje mapu nebo č. 11.) Kniha, kterou nebudete číst poprvé.
Doporučuji.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Asi byla poměrně chyba číst knížku po absolvované přednášce k této knize, ale i tak to bylo zábavné čtení.

JIVaJaH
29.12.2022 5 z 5

Cestování po České republice, už to je plus.Navic tento autor má nejen smysl pro cestování, ale i pro skvělý humor. Malinko mi připomíná takového šťastného smolaře.

Kopretina_aku
27.12.2022 3 z 5

Pohodové čtení, občas zajímavý tip na výlet. Čekala jsem asi víc humoru, hezké ilustrace a celkově pěkné zpracování .

ivzu77
21.12.2022 5 z 5

Nejdříve jsem plánovala, že budu knihu číst postupně po jednotlivých kapitolách, půjčila jsem si ji od známé a i jako e-knihu do mobilu. Toho jsem využila v čekárnách u lekářů a při předvánočním cestování MHD.
Pak jsem se do toho tak začetla a na ty kreslené obrázky jsem se nemohla vynadívat, že jsem ji nakonec dala celou najednou. A děkuji Láďovi Ziburovi ( našemu českobudějovičákovi ) za takové zprostředkování cest. Kniha mne tak nadchla, že ji letos dostanou obě naše maminky pod stromeček :-)

abrečš
07.12.2022 3 z 5

Hezká kniha, ale upozorňuji, velmi zdlouhavé jest toto čtení.
Ufffffff ;⁠-⁠)
Mně se přednáška, od oného autora, o knize líbila mockrát víc.
Nevím zda doporučit, snad jen dloooouhé večery.

Mánička178
30.11.2022 4 z 5

Ládíka mám fakt ráda a díl o Česku se mi hodně líbil. Určitě se vydám do muzea samorostů, protože nutně potřebuju vidět tu vázu, kterou prohodil Kodet sklem v Pelíškách... To mě totálně rozesmálo, že někde existuje :D Bylo mi ale docela líto, že jel autem a už nechodí pěšky, i když i díky autohistorkám jsem se taky zasmála, ne že ne :) Chápu, že se možná obával, že už pěškopisy budou na jedno brdo, tak trochu mění styl, už po Evropě se vydal stopem... Co mě ale štve je, že Vysočinu totálně "ošulil", to teda vidím jako velký dluh! Celou tu Moravu tak nějak rychle přeskákal :D Oceňuji ovšem i "naučnou" stránku knihy, je přínosná a zajímavá. Celkově mě knížka krásně naladila, udělalo mi to radost. A úplně souzním s jednou z posledních vět, kdy při nákupu letenky do Portugalska řekl: "A nepojedeme radši do Jeseníků?" Po několikaletém cestování po světě jsem totiž začla cítit úplně to samé... Doma je doma a já se moc těším na přednášku a na další knížky... Ať se daří! :)

esfinge
28.11.2022 3 z 5

Zajímavé čtení, krásné kresby, ale celkově za mě průměr.

Han-nah
16.11.2022 5 z 5

Krásná, vtipná kniha plná ilustrací a hlavně humoru a osobních zkušeností a rozhovorů l. Zibury při putování po naší krásné zemi. Nelze brát jako cestopis. I kdyby se v knize nezmínil o našich krásných Beskydech a blízkých Hukvaldech, necítila bych se vůbec dotčená, protože u nás je tolik krásných míst, že nelze všechny zmínit v jakékoliv knize.
Fascinuje mě, jak se dokáže dát do hovoru s kýmkoliv, aby své poznatky předával nám čtenářům,
Totálně mě rozesmála kapitola o zkušenosti s oslíky a mrkvičkami. Zajímavá je i o železničním WC, naše turistická základna a nadšení malíři turistických značek a vlastně z každé kapitoly jsem si něco vybrala.

Jack Bauer
15.11.2022 4 z 5

Ziburovky mám přečtené všechny, jedna lepší než druhá i tato nejtlustší kniha nezklamala i když se mě zdá o proti předchozím a humornějším pěším výletům nejen po Evropě trochu slabší. Přesto i tak dost pobavila a je taky poučná. Zaujala mě kapitola o Jáchymově, jak jsme si ničili naši krásnou zem, hledání díry ve dveřích na polské straně Sněžky, maurský relikviář, oslíci. wc ve vlacích, apod. Česko mám projeté křížem krážem, na všech místech co se uvádí v knize jsem byl, ale přesto jakobych nikde nebyl. Dozvěděl jsem se spoustu věcí o kterých jsem neměl ani páru a dokonce objevil pár míst, která jsem těsně míjel. Takže kniha opět splnila svůj účel a netrpělivě se těším na další veselé příhody z cest.

RMarkéta
14.11.2022 5 z 5

Tak jsem se vydala na výlet s Čechem po Čechách a stálo to za to. Bavilo a hodně. Prima oddechovka. Další inspirace na cestování. Ilustrace nádherné. Můj první Zibura, takže jdu do dalších.

Dimas
03.11.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorem a velká spokojenost!

tess.de.veles
31.10.2022 5 z 5

Pro me uzasna kniha ..poucna, zabavna, moc fajn,vtipna....Smala jsem se castokrat i nahlas....Prijde mi, ze se pan Zibura "vypsal" a hodnotim toto jeho dilo zatim za to nejzdarilejsi, co dosud publikoval....A tentokrat se mi libily i obrazky v knize....moc pekne...
Tolik informaci....krasa :-)

jiri77
30.10.2022 5 z 5

Ladislavovy cestopisy mě zkrátka baví, už pro ten humor a nějaké to ponaučení, plus krásné ilustrace. Tentokrát nás provedl krásami naší republiky.

Bramborak81
17.10.2022 5 z 5

To byla paráda procestovat knižně Českou republiku, zasmát se a něco nového se dozvědět. Stává se mou nejoblíbenější Ziburovou knihou. A bez ilustrací Tomski&Polanski si už tyto cestopisy nedokážu představit.

LusSyNDA
16.10.2022 3 z 5

Pohodové čtení. Trochu jsem sama sebe obrala o překvapení z děje, protože sleduji Láďu na sociálních sítích a hodně úryvků z knihy si pamatuji z jeho příspěvků na FB.

zdenaR
16.10.2022 4 z 5

Příjemné čtení, vtipné, zasmála jsem se. Sice jsem čekala trochu více "cestopisu" , ale tipy na zajímavá místa tu určitě najdete.

Elea
16.10.2022 3 z 5

Autorovy knihy se mi líbí, ale tato mi připadá nejslabší, některé příběhy pro mne byly dost obtížně stravitelné (např. historka s labutí).