Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1061 254

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

Květi62
10.06.2023 4 z 5

Knížku, která mě zaujme, přečtu za dva, tři dny. Tuto knížku jsem četla dlouho. Důvodem bylo, že jsem si chtěla "cestování" vychutnat, a proto jsem si čtení dávkovala po částech. Čtení bylo příjemné, vtipné a hodně jsem si ho užívala. "Navštívila" jsem místa, která jsem neznala a dostala hodně tipů na místa, která bych chtěla navštívit. Líbil se mi jedinečný humor a v neposlední řadě povedené ilustrace. Chybělo mi trochu více toho "cestování" po naší krásné Moravě. V každém případě, knihu ukládám do své knihovny a určitě se k ní zase vrátím.

Lenndy
07.05.2023 5 z 5

Líbí se mi jak Zibura píše cestopisy s humorem.Od něj jsem vlastně četla úplně první cestopis v životě.Tenhle se mi líbí o to víc že je z Čech.A je i o místech ale i o lidech-Moc pěkně se mi četlo a zároveň jsem se dozvěděla plno zajímavostí.

raty
25.04.2023 5 z 5

Potřebovala jsem nutně úplně změnit žánr a měla jsem opravdu šťastnou ruku.

Cestování po naší krásné zemi s manželem milujeme.
V knize jsem si připomněla spoustu míst, která jsme navštívili a dostala tipy na ta, která jsme na svých toulkách minuli. Vše okořeněno humorem a historkami o svéráznách "kolemjdoucích".
Velká spokojenost a velká chuť zase někam vyrazit.

zelda7
24.04.2023 5 z 5

Moc se mi na knize líbilo, že byla zaměřena na méně známé turistické či jinak zajímavé cíle. Kniha je opět obohacena krásnými ilustracemi a prostoupena lehkým humorem. Po dočtení je čtenář příjemně naladěn na cestování po krásném Česku.

Mrs.Depp
18.04.2023 5 z 5

Na tuhle knihu od Ladislava Zibury jsem se těšila nejvíc a to proto, že jsem věděla, že mě bude bavit číst o všech krásných místech, které jsem měla dosud možnost navštívit a zároveň se pořádně prodlouží můj seznam míst, kam bych se chtěla podívat.
Musím se přiznat, že obecně se mi špatně čtou různé krátké kapitolky, fejetony apod., tak mám s knihami Ladislava většinou problém a čtu je celkem dlouho a vždy přemýšlím jak je ohodnotit, ale vždy nakonec dám 5 hvězdiček.
Bavilo mě číst o místech, které tak dobře znám, protože psal o našem kraji: o Ostravě, Havířově a jeho Šikmém kostelu, Českém Těšíně a dalších.
Užívala jsem si čtení o místech, které jsem si zamilovala - hlavně o Jižní Moravě a taky o místech kam bych se chtěla podívat, např. Karlova Studánka, Šumava a Rychlebské hory.
Doufala jsem, že si v knize přečtu něco o své milované Plzni, která je takový můj český cestovatelský sen, což se nestalo, ale aspoň mě tato kniha přivedla na myšlenku, přečíst si o ní někde jinde.
Na závěř můžu říct snad jen to, že je to kniha pro všechny, kteří stejně jako já milují cestování a poznávání nových míst.

AlčaH
08.04.2023 5 z 5

Tohle bylo moc příjemné a pohodové čtení. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o naší zemičce - ocenila jsem, že hlavně o těch méně známých místech, a mnohokrát se od srdce zasmála autorovým zážitkům i průpovídkám. :) Ladislav Zibura je opravdu veselá kopa a mě jeho přístup k životu i cestování moc baví. :)

Moc se mi líbily faktické vsuvky, které podrobně představovaly některá zmíněná místa, historické události či některé známé osobnosti (anebo také Ladislavovo vtipné vozítko - Nissan Cube). :) Ocenila jsem i překrásné kresby, které doplňují jednotlivé kapitoly, a jsou takovou třešničkou na dortu všech těch zajímavých a zábavných příběhů. :)

Prázdniny v Česku byly první knihou od autora, kterou jsem si přečetla, a líbila se mi tak moc, že se rozhodně pustím i do těch dalších. :) Doporučuju. :)

kramver
04.04.2023 5 z 5

Ladislav udělal geniální tah, když dal svým knihám jednotný neotřelý půvab plný nádherných ilustrací. Zajistil si tak, že jeho knihy nechcete jenom číst, ale chcete je vlastnit.
Prázdniny v Česku jsou více faktografické, jelikož ostřílený cestovatel Česko zná a ví, na co se zaměřit. Ale neubylo na zábavných postavičkách ani příbězích, jen je to kniha již do jisté míry asi více vyzrálá. Já stále podléhám kouzlu jeho prvotin, kde si to prostě tak nějak víc sedlo. Ale na druhou stranu je vidět, že autor se vyvíjí a jeho knihy nejsou stejné pouze se změnou lokace, ale liší se. A to je dobře. Těším se, kam se spolu vydáme příště. Na mé poličce už je krásných malovaných 5 knih a ráda přidám další.

ropotamo
21.03.2023 5 z 5

Příjemné, oddechové čtení a zároveň se člověk i něco dozví.

marekB78
19.03.2023 5 z 5

Kniha mi přišla taková oddechová, ale zajímavá. Bylo tam spoustu míst, které jsem navštívil, i místa, která mě zaujala tak, že bych je chtěl vidět. Zároveň tam bylo i něco z historie a člověk se dozví i nějaké zajímavosti. Prostě pro každého něco. Za mě spokojenost :)

brabofka
19.03.2023 5 z 5

Milé, poklidné a zajímavé. Ano, sem tam překlep se najde, ale dá se to prominout. Spoustu míst znám, spoustu ne. Nejednou mě při čtení napadlo, dávat si na každý tip, který bych chtěla také navštívit, barevnou záložku. Myslím, že by knížka byla pěkně oblepená. Faktem zůstává, že se řadou míst a lidí běžný návštěvník nepotká. Ale o to víc je to fajn. Vždyť po stopách Hanzelky a Zikmunda a nebo pana doktora Stingla se také nedá vydat. Vše je součástí osobnosti a dílem náhody. Jen co bude chvilka hned jdu knížku koupit a další díly minimálně do knihovny zarezervovat.

Anniee
19.03.2023 5 z 5

Nevím, proč jsem Ziburu tak dlouho odkládala, když jsem věděla že nezklame a že budu nadšená. Mám ráda jeho humor, přístup k životu a zážitky, které tak bravurně popisuje. Jednou za čas, když byla nálada, jsem si přečetla kapitolku, výborně se bavila a ještě se dozvěděla kupu historických faktů a načerpala náměty na výlety po Česku.

DuncanIdaho
07.03.2023 5 z 5

Vládík opět napsal zajímavý a místy i vtipný cestopis. Tentokrát to není pojato jako jedna cesta, ale jsou zde popsány jednotlivé výlety, které podnikal přes celé léto. I přes odlišný formát to bylo pěkné čtení.

Alaglesia
02.03.2023 4 z 5

Knihy Ladislava Zibury mám ráda. Přečetla jsem je všechny. Když jsem otevřela tento cestopis, překvapila mě hustota a drobnost písma a obsáhlost samotné knihy. Kniha je psaná ale poutavě, takže její četba plynula. Autor popisuje především méně známá místa, která můžeme v naší vlasti najít. Některá mě zaujala natolik, že mám v plánu je navštívit. Ačkoliv se jedná o cestopis, je psán s humorem a čtenář se při čtení nejednou zasměje. Celou knihu doplňují opravdu pěkné ilustrace. Oceňuji také nápad, představit reálie, o kterých autor píše. Těším se na další vyprávění Ladislava Zibury.

Val
01.03.2023 5 z 5

Že je toho v naší malé zemičce hodně vidět, že se tu dá zažít spousta srandy a že tu žijí hodní lidé se smyslem pro humor , o tom vás autor hravě přesvědčí v tomto úžasném cestopisu. Super čtení, chystám se na další knihy od pana Zibury .

Runkyna
21.02.2023 5 z 5

Pánové a dámy, pecka!

rumund
03.02.2023 5 z 5

Jo to byla fajn kniha. Hrozně mě bavila a skvěle se četla. Láďovi knihy mě strašně baví. U této jeho knihy, jsem i zavzpomínal na spousta míst, které jsem i já viděl na vlastní oči. Je to holt paráda cestovat o naší zemi i po celém světě a ještě o tom umět krásně napsat knížku, která pak lidi baví.

Lexand
02.02.2023 3 z 5

Osobně bych knížku zařadil do humoristické literaury. Což není málo. Je to úsměvné čtení. Vtipy jsou někdy křečovité či slabé, ale figura vlatní anekdoty v přímé řeči je vlastně sebeironická, tím je to sympatické a druhotně ještě vtipnější. Jako cestopis to bude rychle stárnout, je to příliš osobní a aktuální. Poučné to je pouze ve smyslu, že to přináší kvanta opravdových zajímavostí,spíš ale nástřelů, žádná novinářská práce. Zkrátka lehký žánr, knížka (y) pro toto desetiletí. Vím, že tu má LZ mnoho nadšených fanoušků, tak cítím potřebu trochu kritizovat. Aby tu nebyly jen samé adorace. I mně se kniha četla dobře a na řadu míst se chci podívat. Ale opravdovým zklamáním je špatná redakční práce (výpravná kniha, velké nakladatelství, ale spěchalo se, že?) Uvádím tři úplné kraviny, které nám autor předkládá a redakční tým neodhalil: 1. v Trutnově nebyl a není poutač na královéhradeckou, ale na královédvorskou ZOO (str.184) 2. Českolipsko je možná oblkopeno pěti CHKO, ale určitě tou pátou nejsou Jizerské hory. Nějak tam překáží Ještědský hřeben a hlavně CHKO věčně opomíjených Lužických hor (str. 163) 3. tvrz Bouda opravdu nestojí 100 km od rakouských hranic, ale 160 km, čímž celá sugesce o snadném půlení republiky hodně ztrácí na půvabu (str. 288)

Zuzie
01.02.2023 5 z 5

Nemohu si pomoci! Já prostě Láďu "žeru". Sedí mi jeho způsob psaní, líbí se mi humornost knih. Nikdy nechci knihu odložit. Příjemně jsem se uvolnila při četní tohoto titulu, zasmála se upřímně, snad i načerpala energii a sílu nějakým způsobem. Samozřejmě je kniha i pastvou pro oči - krásné ilustrace, nápomocné popisy míst. Touto knihou mi dokázal, že nemusím nutně jet do zahraničí, abych zažila nějaké dobrodružství, poznala něco nového, a dokonce se i trošku bála. Doporučuji všem Ladislava Ziburu :) funguje jako jakási terapie.

popeluška
26.01.2023 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Autorovi se moc a moc povedla. Zasmála jsem se u čtení, odpočinula ...co víc si přát :-)

m_pastorka
23.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělá oddechová kniha, u které jsem se i častokrát upřímně od srdce zasmála . V porovnání s první knihou 40 dní pěšky do Jeruzaléma je autor už mnohem lepší pisatel. Právě takový nijaký dojem jaký jsem měla u první knihy mě odrazoval od čtení této knihy. Jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila a nelituju. Je to tak pozitivní kniha o ČR a lidech v ní žijících na tolika různorodých místech a kuriozitách. Dojem ještě umocňují skvělé grafiky od Tomski&Polanski, kdy snad u každé třetí jsem si říkala, že tu bych si klidně pořídila i domů na zeď.