Prázdné sliby

Prázdné sliby https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478164/bmid_prazdne-sliby-zOo-478164.png 4 519 519

Prázdné sliby série

Brie víly nenávidí a odmítá s nimi mít cokoli společného, i kdyby to mělo znamenat, že bude hladovět a žít na ulici. Ale když je její sestra prodána sadistickému králi dvora temných víl, aby tak splatila dluh, udělá Brie cokoli, aby ji získala zpátky. Klidně uzavře dohodu s králem samotným: ukradne pro něj tři kouzelné předměty ze Světlého dvora. Získat přístup mezi světlé víly, to se však snadněji řekne, než udělá. Brie má jedinou možnost: bude předstírat, že je potenciální nevěstou prince Ronana. Brzy se do něj však doopravdy zamiluje. Je ale odhodlaná nenechat se rozptylovat tím, co jí říká srdce, a přijme pomoc od skupinky odpadlíků z řad temných víl, kteří mají vlastní tajné cíle. Brie tak začne trávit spoustu času s jejich záhadným vůdcem Finnem... odolávat jeho svůdnému šarmu není o nic snadnějši. Brie je teď chycena mezi dvěma nebezpečnými dvory a musí se rozhodnout, komu věnovat svou věrnost a své srdce. Zvolí si správně?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

These Hollow Vows , 2021

petusska01
24.02.2022 4 z 5

Nie som si istá, čo si mám myslieť. Ale chcem si prečítať pokračovanie, chcem vedieť ako sa z tohto Brie vymotá. Sebastian mi bol nesympatický hneď od začiatku. Nechápem, prečo Brie, ktorá celý čas hľadala odpovede, pýtala sa kadekoho, rozmýšľala, zrazu z ničoho nič si zmyslí, že ide nadviazať puto (ktoré dovtedy odmietala). Napätie v knihe je ozaj citeľné, taktiež ma dostala aj ta zápletka a som samozrejme zvedavá na rozuzlenie. Chcem aby Brie opäť bola samostatná, silná, aby dokázala aj nemožné. A hlavne bez toho Sebastiana. Oproti Dvoru je toto trošku slabšie, rýchlejšie sa to číta a dej tiež je jednoduchší a rýchlejšie odsýpa, čo však nemyslím si že znamená že toto sa uplne neoplatí čítať. Ten kto má rád mágiu, víly, nemusí byť sklamaný.

annes
24.02.2022 3 z 5

Víly všude kam se podíváš...autorka se nechala inspirovat vílím hitem Dvora růží a trnů, ale rozhodně ji to vyčítat nebudu. Víly jsou fajn a příběh Brie a její tajemství se mi líbí. Klasický trojúhelník mi taky nevadil, jen jsem čekala že pouto udělá až trochu později a s druhým chlapcem..no co už, trochu si zavařila a sem zvědavá jak to bude dál:-) doufám, že zůstane věrná hlavně sama sobě a Jas a kluci budou jen doplněk, tak uvidíme:-D

whiolet
18.02.2022 4 z 5

Podle hodnocení jsem čekala katastrofu a jsem mile překvapená!
Totálně jsem propadla kouzlu jejich magického světa, hlavní hrdinka mi přišla sympatická, chvílemi teda i dost naivní (jasně to bylo otravný), ale jinak k ní nemám žádnou výtku.
I další aktér Finn byl super, jeho poznámky mě kolikrát rozesmály a já si ho zamilovala.
Za to Sebastien s tím jsem měla problém. Vůbec jsem mu nevěřila a přála si, aby už ho kopla do zadku :D
Ještě se mi teda nelíbil ten konec, to její děsné rozčarování, panebože, holka a co jsi jako čekala?!
Suma sumárum, bylo to fajn čtení.

lokonla
16.02.2022 4 z 5

No... nějak pořádně nevím, co si o knize mám myslet. První polovina byla naprostá katastrofa, chyběly pořádné popisy prostředí a postav, nedokázala jsem se do postav zamilovat nebo je nenávidět, bylo mi to zkrátka jedno. Od druhé poloviny už to bylo alespoň dějem lepší, stále chyběly popisy, takže když si chci vybavit něco z knihy, nemám tušení, kde byli, jak to tam vypadalo... nic.
Miluju, když jsou v knihách mapy, tahle byla ale úplně k ničemu, protože absentující popisy krajiny tady nahradili šotci, kteří dokázali přenášet z místa na místo, což byl od autorky velmi lenivý počin, který jí sice vše zjednodušil, nás ale okradl o poznávání jejího světa. Zároveň jsem za celou knihu nepochopila, kde byl celou dobu ten svět lidí, který na mapě vůbec není, to se jako 'překrývají' nebo kde jako je.
Celé mé hodnocení zachránilo posledních cca 30 stran, kde se stalo neuvěřitelně moc zvratů, že z toho šla hlava kolem, zároveň tady máme skvělou půdu pro pokračování.
Doufám, že v druhé knize bude více popisů míst, kde se pohybují a nebude to mít sestupně zajímavý příběh.

SPOILER
Tak nějak obecně se všichni shodli, že to je vykrádačka YA fantasy knih, ano je. To bych autorce i odpustila, ale ta Selekce tam? To bylo naprosto zbytečné, protože autorka s tím vůbec dál v knize nepracovala, hlavní hrdinka se s ostatními dívkami ani jejich 'programem' nijak nesetkávala. Vůbec nepobírám, proč měla autorka potřebu to tam cpát. Ta linka mi tam hrozně vadila.

2368
16.02.2022

Zajímavý a poutavý příběh až do konce jsem netušila jak první díl skončí. Celá myšlenka se mi moc líbila a těším se na pokračování. Intriky a kouzla na každé stránce, zalíbí se všem, kteří se rádi odprostí od reality všedního dne.

nofreeusernames
12.02.2022 5 z 5

V anotaci se píše, že je to pro fandy Dvorů a Kruťáka a panebože přesně tak! Tahle marketingová přirovnáníčka já dobře znám a beru tedy s rezervou, ovšem tady musím potvrdit, že platí. Vlastně platí tak moc, že by možná někteří mohli říct, že v tom vidí tuhle a tamtu scénu a tuhle a tamtu postavu. Mně taky občas probleskla nějaká větší podobnost s Dvory (Kruťáka jsem nečetla, vím o něm sice dost, ale netroufám si úplně porovnávat do detailu), ale vůbec mi to nevadilo. Oproti Maasové to má o půlku míň stran (takže i tak hodně) a míň sexu (jen naznačeno), ale co se týče množství akce, zádrhelů, zvratů či nečekaných proměn vnímání jednotlivých postav kvůli tajemstvím, která se postupně odhalují, tak toho je tady požehnaně. Fakt mě to bavilo. I když tam je cringe „Stmívání style proměna“ moment, i když tam je miliontá variace na Selekci, bylo mi to víceméně jedno a užila jsem si to. A goblin, co si nechá platit za informace vlasama, je hustej, chtěla bych ho jako merch na triko.

Anonym877
09.02.2022

Musím uznat, že mě zde celkem překvapilo množství negativních komentářů na knihu. Mně osobně kniha opravdu zaujala. Přišlo mi, že nápad je originální a celé zpracování knihy je prostě nadchlo. Příběh je plný tajemství a záhad, která se postupně vysvětlují. Asi jediná "špatná" věc je, že kniha má otevřený konec a budeme si muset počkat na pokračování. Upřímně se ale neuvěřitelně těším. Já bych knize dala 4,5/5 nebo dokonce 5/5. Nemůžu se rozhodnout, ale mě kniha opravdu nadchla.

LilianaFalcon
07.02.2022 2 z 5

1) těch podobností s Dvory tam bylo prostě příliš 2) charakteristika se moc nepovedla 3) spousta věcí byla napřed uspěchaná a pak se to kvůli tomu zdánlivě vleklo 4) nikoho z hrdinů jsem si neoblíbila

luca321
05.02.2022 4 z 5

Z téhle knížky mám hodně smíšené emoce. Příběh dobrý, i když to nebylo něco nejoriginálnějšího. Celá kniha je psána v ich formě, na což jsem si musela chvíli zvykat. I v půlce knihy jsem měla pocit, že je to teprve začátek, ale pak to začlo být lepší. Už od začátku mezi Brie a Sebastianem necítím žádnou chemii, je to takové suché. Nevím, jak víc to zhodnotit, další díl si nejspíš přečtu, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat.

ydnac
31.01.2022 4 z 5

Musím říct, že nejde popřít velká podobnost s Dvory, ale mě to bavilo.
Mám prostě ráda víly :-) a tohle je hezká pohádka.
Brie se ocitá ve světě, do kterého nechtěla nikdy vkročit, ve vílím světě.
Přišla sem, aby zachránila svou mladší sestru, kterou unesl princ temného dvora.
Musí splnit jeho úkoly, zdokonalit své schopnosti a být na blízku princi Ronanovi ze zlatého dvora. Spojence našla v dalším princi (Finn), ten se chce vrátit na temný dvůr a stát se králem, ale k tomu potřebuje ztracenou korunu bývalého krále Oberona.
Všichni něco tají...
Všichni hledají onu korunu...
Všichni potřebují Brie...
A já potřebuji další díl :-)

booklover88
21.01.2022 5 z 5

Vždycky si říkám, že téma víl už mě ničím novým nemůže překvapit, ale tohle je prostě další pecka. Nečekala jsem, že to bude takhle dobré. Ano, začátek je celkem pomalý, ale o to lepší je to poté. Nemůžu se dočkat pokračování :)

padajicidvere
20.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak si to shrneme. Dvory, víly, kletba, záchrana sestry, zlý a dobrý princ, pouto, temný král, pomáhající bytost.. zapomněla jsem na něco? To už autorka mohla rovnou vzít Dvůr trnů a růží, přeškrtnout název a nadepsat nově podle sebe. Jenže tohle bylo nesrovnatelné, ve zlém. Popojedem. Kvanta akce na úkor kvality textu. Slabý popis okolí a detailů. Nějak mi unikl smysl, proč je matka opustila..co, že je to mělo chránit? Na co byl šotek, když se nezeptala hned na začátku jak krále obelstít, a aby jí pověděl CELOU jejich historii? Navíc má král své špehy snad na každém rohu a o Finnovi se neví? Myslím, že je nám všem jasné, kam Seb poslal všechny uchazečky.. Další díl? V dohledné době ne, děkuji.

Red-haired
19.01.2022 3 z 5

Prázdné sliby jsou docela typickou vílí fantasy romancí. Tentokrát o lidské dívce s ohnivými vlasy, která udělá vše pro to, aby zachránila svou sestru, i kdyby se musela vydat do říše víl, které tak nenávidí.

Dobře, nebudeme si nic nalhávat. Prázdné sliby jsou opravdu vykrádačkou mnoha YA fantasy knih, a to hlavně Selekce a Dvorů, přičemž celá dějová linka připomínající Selekci byla za mě v knize dost zbytečná. Mužští hrdinové v milostném trojúhelníku až nápadně připomínají Tamlina a Rhysanda, i když pouze jejich slabý odvar. Je to ale velká škoda, protože ve cca poslední čtvrtině jsem se přesvědčila o tom, že autorka umí psát zajímavě, překvapit čtenáře a držet se svého příběhu. Mohla se ho tedy držet hned od začátku.
Takto celý příběh působí jako přeplácaný chaos, ve kterém se nikdo nevyzná, máloco se vysvětlí a často jsme vhození do akce bez jakéhokoli kontextu.
I přes ten zmatek je kniha většinou čtivá a má pár originálních a zajímavých fantasy prvků, které mě udržovaly u čtení. Nakonec se autorka osvědčila také co se romantické linky týče, takže za to má velké plus. Jasně, že jsem tým Finn.

Závěr rozhodně nakopl moji zvědavost, a tak si pokračování nejspíš přečtu. Vkládám do něj velké naděje.

Hodnotím 3,5*/5* hlavně za čtivost, povedenou romantickou linku a příběh v poslední třetině knihy. Rozhodně je tam dost prostoru pro zlepšení.

Týna79
16.01.2022 5 z 5

Strašně se mi to líbilo, miluji tyhle fantasy knihy.
Hodně lidí říká, že to je vykrádačka z jiných knih a ano souhlasím, že jsou tam velké podobnosti s nějakými knihami, ale zase na druhou stranu, vždycky se najde něco, co bude něčemu podobné a zároveň je to i úplně jiný příběh. Takže knihu nehodnotím na základě toho, jak je moc něčemu podobná, ale jako samostatný celek. Takže za mě si zaslouží rozhodně 5⭐️.

Knihomolka97
16.01.2022 4 z 5

Při hodnocení Prázdných slibů jsem musela hodně přemýšlet. Na jednu stranu se mi kniha líbila, četla se dobře a chtěla jsem číst neustále dál a dál. Ovšem na druhou stranu mě dost věcí štvala. Třeba hlavní hrdinka Brie zatím nepatří mezi mé oblíbenkyně..
O velkéé podobnosti některých jiných knih mluvit nebudu, i když chvilkama jsem měla pocit, že čtu druhou Selekci a Dvory. A nevím jak vy, ale já jsem viděla podobnosti i u hrdinů - Ronan (=Tamlin) a Finn (=Rhysand).
V příběhu se tedy objevil mírný milostný trojúhelník, které obecně miluju.
Od prvního momentu až do samotného závěru jsem měla bez jakéhokoli zaváhání svého favorita.
#teamfinn
Chvilkama jsem při čtení byla zmatená, jak autorka skákala v ději, prakticky nic nevysvětlila a já měla neustále nové a nové otázky. Byl to trochu takový chaos všeho dohromady. A kdyby jedno slovo mělo vystihnout celou knihu, tak by to bylo slovo MANIPULACE.
ALE moje hodnocení hodně navyšuje poslední třetina knihy, kdy to byla velká jízda!
Něco bylo předvídatelné, ale něco mě dokázalo překvapit. Jsem určitě zvědavá na pokračování a doufám, že se ho dočkáme brzo.
Nakonec dávám 4⭐/5⭐

knihomolkaJani
16.01.2022 5 z 5

Tady zastávám názor, že STO LIDÍ, STO CHUTÍ! Mně se kniha velmi líbila. Úžasné postavy zde skvěle dokreslují zajímavý svět. Brie je tedy na můj vkus málo zvědavá, ale jinak jsem si jí zamilovala. V této knize jsem si ihned vybrala svého favorita a jsem zvědavá, pro koho se v pokračování rozhodne Brie. Kniha je velmi čtivá a jistě si své fanoušky najde (já budu v první řadě).

Ale abych jen nechválila, ano, občas jsou zde příliš rychlé obraty v ději, které člověka matou.

Ale jako celek je kniha velmi dobrá 4,5/5

houdkic
15.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Popravde netusim, kde uplne zacit… Prvni teda, co se mi libilo - obalka (lol, ale je fakt bozi :D). Kezbych si delala srandu, ale to je bohuzel tak nejak vsechno.

Postavy byly doslova debilni (pardon za ten vyraz, ale jinak to fakt nedokazu popsat), Abriella totalne hloupa hrdinka, ktera chvili delala, ze je desne drsna a prohnana a v dalsi chvili jakoby ani neumela napocitat do peti a ostatni za ni museli rozhodovat. Sebastiana nekomentuju, takhle otravnou, nechutnou a uchylnou postavu jsem uz dlouho “nepotkala”. Napad… no dejme tomu, ale zadna slava.

Co me ale vysiralo fakt do nebeskych vysin, tak to byla naprosta ignorace vzajemnych souvislosti a celkovych okolnosti. Bez jakehokoliv vysvetleni nejake veci se jelo dal a Abrielle treba vubec neprislo divny, ze narazila na Sebastiana v zemi vil a prislo ji to proste v pohode. Nemela ani nejmensi chut se zamyslet nad tim, ze je to hodne sketchy.

PS: Osloveni “princezno” me totalne zabijelo, protoze snad neni mozny, aby se to tolikrat opakovalo.

Nemám.jméno
13.01.2022 2 z 5

Lexi Ryanová se rozhodla okatě vykrást úspěšná fantasy/dystopická díla, ale tak nějak ji to nevyšlo. Asi největším problémem celé knihy je hlavní postava Brie, která mě svým přihlouplým chováním a intrikami dováděla k šílenství. Od ostatních holek se liší akorát tak omezeným uvažováním a nepřirozeně velkou nerozhodností v čemkoliv.
Děj je dost předvídatelný, úplně poslední kapitola se dala čekat, ale aspoň mě (nemile) překvapila jedna konkrétní smrt.
Taky jsem si nemohla pomoct, jenže mně přišla kniha dost lacině napsaná, což by se dalo odpustit debutové autorce, ale už ne někomu, kdo by měl být vypsaný.
Další díl si možná přečtu, ale určitě s ním nebudu nijak spěchat.

SimonaM86
13.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Ten konec, bože :-) výborný... A musím se teda přiznat, že až na nepatrne zaváhání, jsem to Sebastianovi sbaštila i s navijákem.

Jana65
13.01.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla hodně čtivá. Jen hlavní hrdinka by mohla být méně naivní. Ale i přesto se těším na další díl. Knihu mohu doporučit všem, co mají rádí fantasy, já si čtení moc užila.

víly, rusalky pro dospívající mládež (young adult)

Lexi Ryan
americká, 1981