Mrtví do soumraku

Mrtví do soumraku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17027/bmid_mrtvi-do-soumraku-oPZ-17027.jpg 4 502 502

Pravá krev série

Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být ve styku s druhým pohlavím nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí. Jednou potkává muže svých snů. Je to vysoký a hezký Bill, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie. Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Dead Until Dark , 2001

Lea
26.08.2011 3 z 5

Knížky paní Harrisové mě trochu nudí v pasážích, kdy Sookie pere, uklízí a dělá všechny možné praktické věci. Jinak to ujde, je to oddychovka, u které se dá i dedukovat, co a jak by se mohlo stát - a vždycky trochu překvapí. Teď čtu šestku - Bezpochyby mrtví. Bohužel mě začíná nudit, už mi to připadá moc natahované, aby bylo pořád o čem psát. Uvidíme, jak se děj rozběhne. Každopádně pro jedničku budu mít slabost vždycky. Ne že by byla něčím nevídaným. Pro mě to bylo "tenkrát poprvé", co se týká lehkého erotična v literatuře :)

Majdule
04.07.2011 4 z 5

Seznamte se se Sookie, která jak sama říká, sedí na zdi mezi světem lidí a nadpřirozených bytostí. Jestli máte aspoň trochu rádi kýč a dokážete ocenit i kouzlo nechtěného, budete se prostě bavit. Upírů jsou mraky, ale Sookie a její deníček jsou originál.

Therushka
25.06.2011 4 z 5

Musím naprosto souhlasit s Mulier... česká verze se s anglickým originálem nedá srovnávat a tudíž taktéž uděluji vysoké hodnocení anglické verzi této knihy..

Mulier
17.02.2011 4 z 5

Překlad někdy dokáže docela dobré čtení změnit na směšný blábol (a naopak). To je podle mě případ i téhle série. Vysoké hodnocení tak uděluji anglickému originálu, český překlad odpustí, ale za víc než dvě hvězdy nestojí.

Amelie
18.01.2011 4 z 5

v dnesni Twilight dobe, je tohle trochu jiny kafe!! a je to jen dobre :) sex, vrazda, sex - co vic si prat?

dutahlava
30.11.-0001 4 z 5

Napínavá knížka plná všeho co mám ráda... napětí, romantika, nadpřirozené bytosti, detektivní zápletka... Jak přečtete první díl, tak musíte mít další a další...
Dost se liší od natočeného seriálu, tak knihu doporučuji všem co se rozhodují, zda si ji přečíst i po shlédnutí v tv.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Sookie je obyčejná holka, docela kus, ale její schopnost je známá a tak se jí spousta lidí straní. Je to detektivka, říznutá romantikou. Docela dobře se to čte.