Přání!

Přání! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501968/bmid_prani-PZq-501968.jpg 4 101 50

Po nehodě rodičů touží Karin po jediném – aby se její matka uzdravila a ona se mohla vrátit do školy. Proto nezaváhá, když jí Pán Mrazu nabídne jedno splněné přání. Jenže co když za něj bude muset později draze zaplatit? Dívka má pouhý rok na to, aby se rozhodla, co je pro ni cennější. Zdraví matky a štěstí mladší sestry, nebo její vlastní touhy a sny? Zatímco jinde se čas zastavil, pro Karin se z týdnů stávají dny a z minut pouhé vteřiny. Jsou totiž rozhodnutí, na která ani věčnost nestačí…... celý text

Linda007
31.12.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Nic podobného jsem nikdy nečetla.

ydnac
16.12.2022 3 z 5

POHÁDKA :-)

Musím nejdříve pochválit obálku, protože ta je kouzelná :-)
Děj mi samozřejmě připomněl Mrazíka - neb jméno mužského hrdiny je Mráz a má svou Mrazilku. Karin je lidská dívka, která to nemá v životě jednoduché.
Přišla o otce a teď onemocněla ještě maminka.
V té chvíli přichází Mráz se svou nabídkou...
Co nabízí?
Co to bude Karin stát?
Je to taková jednoduchá pohádková fantasy. Některé věci mi přišly nedotažené, uspěchané, některé naopak málo rozepsané, ale četlo se mi dobře. Pokud bych měla knihu doporučit, tak spíše mladším dívkám , ale určitě neurazí ani dospělé :-), jen nezapomeňte, že se jedná o dívčí román.

giraffe
14.12.2022 5 z 5

Parádní dílo. Spolkla jsem ho na jeden zátah.

Daisy21
11.12.2022 5 z 5

Myslíte si, že nejste děti, a pak čtete a čtete, až zjistíte, že bez ohledu na věk jste. A že pohádky pro dospělé milujete. Přání je velmi povedená pohádka pro dospělé. Ať chcete, nebo ne, vcucne vás a nepustí, dokud nejste venku z poslední stránky. Možná si nebudete umět představit některé z těch tvorů, ale hlavní hrdiny rozhodně a budete jim nutně přát dobrý konec. Jenže... ne každé přání se vyplní. A... někdy je zle, když ano... A o tom to je :-). Doporučuji k přečtení a zamyšlení.

EvaSupovic
10.12.2022 5 z 5

Byla to nádhera. Mrazův svět na mě z knihy úplně dýchal chlad. Kniha byla od samého začátku velmi poutavá a plná emocí. Nejednou jsem utírala slzičku. Přání mě velmi mile překvapilo a mám takový dojem, že od přečtení si každý dá pozor na to, co si v životě bude přát. Nikdy nevíš, kdo tě poslouchá.

KikinaBikina
22.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla jízda. :) Nádherná obálka mě nalákala již na první pohled a grafické propojení uvnitř mě utvrdilo v tom, že si knihu musím přečíst.

Nejvíc jsem byla zvědavá na to, jak si autorka poradí se slovanskou mytologií. A musím říct, že se jí to povedlo. Propojení našeho světa s Pravem bylo originálním počinem. S ohledem na to, jaká měly určité postavy jména, bylo jasné, jakým směrem se jejich dějová linka bude orientovat a co za typ postav vlastně jsou. A tady začínají moje výtky.

Na to, jak moc času autorka věnovala Solanovi v první části knihy, se s ním rozloučila až moc brzy. Jeho nevyužitý potenciál se mohl klidně promítnout do Karinina "dobrodružství" v Pravě a našim hlavním hrdinům pořádně zatopit.

Občas jsem měla chuť dát Karin pár facek. Kolovrátek, který během příběhu neudělal moc velký charakterový pokrok (spíš vůbec, bohužel). Ve spoustě chvil bych jí spíš nafackovala, než s ní soucítila.

Rodina Mrazů pro mě byla velmi milým překvapením. Mladý pán byl na svůj věk vyspělý (i když víme, jak to tam bylo s tím věkem ;)) a nejbystřejší ze všech. Velmi milá postava. :)

Jeho otec byl kapitola sama pro sebe. ;) O to víc mě mrzí, že nás autorka ochudila o nějaké společné chvíle s Karin, kdy by se nějakým způsobem poznávali, nějakou pořádnou zimní romantiku (i když nám to v závěru příběhu slíbila, ale rázem byl konec).

Konec. Co to mělo být? Tak useknutý až odbytý konec mě až mrzel. Ani epilog moje zklamání nezmírnil. 10 let? Vážně? A musí to udělat synátor, protože hlavní hrdinové se chovají jako malé (uražené) děti, i když jsou do sebe údajně tolik zamilovaní? Do toho návrat jedné z postav, která dávno zmizela z děje, nebyl nejlepším krokem. Přišel mi až příliš.

V pasážích, kde by se dalo dál pracovat s dějem a klidně si vytvořit půdu pro další díl, autorka spíš ubírala, kdežto tam, kde by měla spíš ubírat, přidávala. Každopádně si myslím, že si spousta postav zaslouží vyprávět vlastní příběh, proto doufám v další díl. ;)

Sečteno, podtrženo 8/10

Matri
20.11.2022 5 z 5

Toto bolo taaaaak kúzelné. Iné slovo pre to ani nemám. Nádherné!! Do knihy som sa pustila na základe jedinej recenzie ale spolu s anotáciou ma zaujali, a ako fanúšička fantasy žánru som si povedala, že by to mohlo fungovať. Ono to nie len fungovalo, ale ma to úplne vcuclo do tohto sveta a bolo to perfektné. Dúfam sa knihe dostane veľa pozornosti lebo si to naozaj zaslúži. Príbeh bol krásny a romantická linka ma úplne pohltila, veľmi sa mi páčilo napätie a doťahovanie hlavnych postáv. Presne takto sa mi to v knihách páči!! Odporúčam všetkými desiatimi!!!

pogmanka
18.11.2022 5 z 5

Musím říct jenom vau, protože tohle byla vážně pecka. Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Musím říct, že knížka má svoje kouzlo, místy na mě dýchla atmosféra jako z Malého prince, pak jsem zase byla ohromená vystavěným světem a postavami. Pak zase tím, co všechno se tam dělo. V půlce jsem si říkala, co tam teď asi bude, protože mi přišlo, že jsme tak nějak u konce, ale naopak to byl teprve začátek. Musím říct, že je to nádherná knížka, která má úžasnou atmosféru, je promyšlená a všechno, co se tam děje, má smysl. Klobouk dolů před autorkou, mě si naprosto omotala kolem prstu. Těším se na její další počin.

knizninadsenec
12.11.2022 5 z 5

Naprosto překrásný fantasy příběh, s nádechem pohádky, romantiky a magie ️.

Příběh mě zaujal od prologu a už nepustil. Četla jsem a zapomněla na čas. Prostě jsem hltala stránku za stránkou, jak jsem dychtila po tom, co bude dál.

Příběh je plný emocí, zvratů, zlých i hodných postav, možná těžkých rozhodnutí a těžkých situací. Ale také magie, nadpřirozených bytostí, lásky.

Velmi dobře se čte. Ani nevíte jak a zapomenete na jídlo (zapomněla jsem na oběd) a ještě rychle před spaním dočítáte, protože vás příběh nepustí, jak moc toužíte vědět jak to dopadne.

Všechny postavy byly skvělé, i když byly některé dost záludné.

Kniha teprve půjde do předprodeje a já osobně doporučuji. Pokud máte rádi fantasy, magii, romantiku, pohádkové, krásné oddechové čtení, co vás chytí a nepustí je tento příběh za mě ten pravý.

Já osobně se zamilovala.

jana7289
11.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla naprosto luxusní slovanská fantasy!!!