Přání!

Přání! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501968/bmid_prani-PZq-501968.jpg 4 101 50

Po nehodě rodičů touží Karin po jediném – aby se její matka uzdravila a ona se mohla vrátit do školy. Proto nezaváhá, když jí Pán Mrazu nabídne jedno splněné přání. Jenže co když za něj bude muset později draze zaplatit? Dívka má pouhý rok na to, aby se rozhodla, co je pro ni cennější. Zdraví matky a štěstí mladší sestry, nebo její vlastní touhy a sny? Zatímco jinde se čas zastavil, pro Karin se z týdnů stávají dny a z minut pouhé vteřiny. Jsou totiž rozhodnutí, na která ani věčnost nestačí…... celý text

Verresa
13.08.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která mě dostala. Úžasný děj, vytváření vloček, popis bytostí v Ledozemi a zamilovala jsem si Mráze, ledorušku a další věci. Určitě doporučuju k přečtení.

Erinien
19.07.2023 4 z 5

Tak to byla jízda. Ruka mi cuká k páté hvězdě, možná ji po čase dám. Asi nejlepší věc od českého autora, jakou jsem v poslední době četla. Hlavní hrdinka byla občas neuvěřitelně splašená a děj valil a valil. Pořád jsem si říkala, vždyť knížka pomalu už končí, jak to bude pokračovat, jak se to všechno vyřeší? Vždyť se to pořád jen komplikuje a pořád se dozvídáme nové věci. No a ta finální desetiletá "hadka"?
Ale hlavně Mráz. Knížky dělím na ty co už si nepřečtu znovu a ty co jo. A tahle zůstává v knihovničce. Protože do Mráze jsem se zamilovala a to i přes to, že ty jejich hádky neměli občas úplně hlavu a patu.

nela3812
15.07.2023 4 z 5

Autorka vytvořila velmi zajímavý fantasy svět propojený s krásami přírody u nás v ČR. Svět vytvořila na základě slovanské mytologie a příběhu o Mrázovi, který jistě všichni dobře znáte (minimálně s animáku Legendární parta). Vrcholem všeho je však Ledová země, z níž přímo vyzařuje magie a díky autorčinu vyprávění mate pocit, jakoby jste se tam skutečně ocitli. Skvěle vykreslené prostředí.

Dějově má příběh vše. Kapku humoru, trochu romantiky, náročnou minulost, těžká rozhodnutí, pevné rodině vazby i ty slabší. Od každého kousek. A vše protnuté v magickém světě pana Mráze.

Osobně jsem bojovala s množstvím postav, kterých tam na mě bylo zbytečně moc. A také začátek byl pro mě náročnější, než jsem se plně zorientovala v místě a ději. Avšak I přesto mohu říci, že tato kniha stojí za pozornost!

Airelle
13.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorku Leandru Sold sleduji už dlouho, když jsem viděla první návrhy obálky knihy Přání, věděla jsem, že si knihu budu chtít přečíst. Čas plynul a najednou se objevila nabídla od samotné autorky @pohadkyprovelkeholky na štafetu na tuhle knihu, a tak jsem nezaváhala a do štafety se přihlásila.Mám pocit, jakoby kniha byla psána přímo pro mě. Mám ráda, když má příběh logiku a postavy získávají zkušenosti a tím dospívají, miluju slovanskou mytologii, miluju jiskření mezi postavami a zbožňuju, když mají postavy smysl pro humor, a tady se potkalo opravdu všechno.

Karin to nemá opravdu jednoduché, líbí se mi, jak se zachovala po nehodě rodičů, že nenechala sestru napospas systému a rozhodla se o ní postarat, i když to znamenalo vzdát se svých snů. Přání sice její situaci o hodně zlepší, ale nesměl by se do toho zaplést Solan, vládce Solentseje a nepřítel Mráze. Karinin život se pak od základů změní, když se ocitá v Ledozemi po boku Mráze a jeho syna Khloda. Autorka si opravdu pohrála s popisem fantasy světa a byla to jízda! V Ledozemi se mi ohromně líbilo, připadala jsem si tam jako v zasněžené Narnii a ač nemám ráda zimu, tak bych si sbalila kufry a hned bych se tam přestěhovala.

Doufám, že se dočkáme druhého dílu! Knihu moc doporučuji a já se jdu porozhlédnout, abych si jí taky mohla zařadit do své knihovny.

Mon.CouCou
27.06.2023 5 z 5

Tato překrásná fantasy s prvky slovanské mytologie mě zlákala hlavně obálkou. Avšak tento příběh nejen pro velký holky se dotkl i mého srdce. Chválím taky mapku v knize, která dokreslila moji zvídavost.
Karin se dostala do situace, která nejednoho zlomí. Co je důležitější? Zdraví matky, štěstí sestry, nebo být sobecká a naplnit vlastní touhy? Jaká je cena za splnění přání? Rozhodla se Karin správně? Časový limit jednoho jediného roku dodal knize tu správnou dávku napětí, která mě nutila listovat dalšími stránky.
Vnitřní boj s nenávistí k Mrázi, skvěle vykreslené prostředí, kouzelné Ledozemí a k tomu romantická linka, která dopadla tak, jak jsem si přála.
Přiznám se, že jsem do děje byla tak vtažena, že jsem sama přemýšlela i nad vlastními priority.
Leandra Sold rozhodně umí zaujmout, kniha je čtivá a já se těším se na postupně rozkývání jejího talentu. Protože psát rozhodně umí a její fantazie je úchvatná i magická. :-)

Dela90
04.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Karin se po nehodě rodičů musí postarat o svou mladší sestru. Jejich matka je v ústavu a není jisté, zda ještě někdy bude zdravá. Jejich otec tragicky zemřel. A pak se všechnno změní, když ji pán Mrazu věnuje minci a s ní i možnost přání! Jeho cena je však vysoká, ale ona se rozhodne pro svou mladší sestru udělat vše, aby byla znovu šťastná. Díky pánu Mrazu objeví svět o kterém neměla ani ponětí a co víc, možná nakonec i ona sama najde štěstí.

Originální.Nádherná pohádková zimní fantasy pro dospělé.
Přijít o oba rodiče je šílené, o to víc, když máte mladšího sourozence a musíte se o něj postarat. Vlastně se Karin vůbec nedivím, že vyslovila tohle přání ačkoliv posléze trošku litovala.

Mráz mi v mysli připomínal Mrazíka, ale pak se to zlomilo. Solan, o tom jsem ze začátku vůbec nevěděla co si mám myslet a pak ta jedna scéna jasně napovídala k tomu, že je něco špatně. A můj odhad byl zcela správný.

Příběh začíná nabírat na obrátkách hlavně v Ledozemi, kdy autorka vykreslila naprosto nádherně zámek či obyvatelé Ledozemě.

Musím se přiznat, že mě tehle magický svět naprosto okouzlil. Je tu toho tolik, co se Vám bude líbit. Líbil se mi nápad ledorušek. I to, jak fungovala Mrázova hole - Mrazilka. Kletba, která byla seslaná na Ledozem.

Je tu také romantická linka mezi hlavními hrdiny. Karin byla hrozně paličatá a trvalo ji opravdu dlouho než její city vyšly na povrch

Odloučení znamená pro lásku
totéž, co vítr pro oheň: je-li slabá, hasí ji, je-li silná, rozněcuje.

Obdivovala jsem ji, jak se s královským postem poprala, jak jednala za Mráze.

V závěru příběhu mi doslova puklo srdce, ale epilog to napravil. Sice jsem brečela, jako želva. Protože tohle bylo krásný a skvěle vymyšlený, palec nahoru!

Děkuju za tak nádherný příběh a autorce knížky, že jsem si její knihu mohla přečíst ve štafetě. Děkuju, byl to zážitek!

Také musím pochválit nádhernou obálku včetně spousty vloček uvnitř. To se opravdu povedlo!

HankaKonadra
21.05.2023 4 z 5

Ale proc ne. Rozhodne lepsi cteni, nez nektere vysoko hodnocene romance. Ta fantasy slozka, tomu jen pridala.

Karin94
27.04.2023

Krásna zimná rozprávka pre dospelých, ale žiaľ nie pre mňa.

Vo fantasy sa vôbec nevyznám, keďže ich nečítam, lebo ma tento žáner nebaví a aj keď som ich už mala možnosť zopár prečítať, neboli vôbec podobné tejto, v ktorej sú veci, ktoré naschvál nechcem menovať, aby som vás neobrala o čitateľský zážitok. No každopádne asi nemusím zdôrazňovať, ako som sa pri knihe cítila

Ako celok to bolo ale inak pekné a veľmi mi to pripomínalo rozprávku Mrázik. Síce dej bol až moc prekombinovaný, chaotický a dialo sa tam strašne veľa vecí, kde sa čitateľ nejedenkrát musí pozastaviť nad tým, o čom vlastne číta.
Okrem toho boli niektoré veci nedotiahnuté, iné zas malo rozpísané a niektoré zas urýchlené.

Koniec opäť nepredvídateľný, čo je plusom, ale aj tak som vyslovene šťastná, že som s knihou konečne dobojovala. Veľmi som pri nej trpela, ale zároveň opäť neľutujem, že som vďaka výzve vyskúšala aj takéto čosi. No už teraz viem, že takýmto typom fantasy sa budem do budúcna vyhýbať.

Pokiaľ by som mala knihu odporučiť, asi skôr mladšej vekovej kategórii (aj keď tam nechýbali sexuálne scénky), ale určite to môže vyskúšať aj staršia generácia.

Ellis03
30.03.2023 5 z 5

Taková hezká zimní pohádka pro dospělé.

Miri10
06.03.2023 5 z 5

Fantasy vůbec nerozumím a nedokážu zhodnotit, jestli je svět dostatečně propracovaný, přesto bych řekla, že tady si autorka dala záležet! Obsahuje nová a zajímavá místa, stejně jako tvory a zákonitosti. Navíc největší předností autorky jsou bohaté popisy, proto si živě dokážete představit například zámek, před kterým Karin právě stojí.

Hlavní hrdinka je sympatická, děj je od začátku protkán napětím a závěr je jedna velká smršť, při které o překvapení a akci není nouze.
Moje čtenářské srdce navíc potěšilo obohacení příběhu o romantickou linku a sourozenecké, rodinné a kamarádské vztahy. Proto si myslím, že Přání! zvládne číst i nováček v žánru fantasy a nezačne ho nudit.

Autorčin styl je čtivý, měla jsem knihu v rámci pár dní přečtenou a opravdu mě bavila!!!
Takže pokud toužíte po neobvyklém příběhu s dávkou zimních vloček, mytologií a jedním nelehkým osudem mladé hrdinky, rozhodně si knihu přečtěte :-).

Latimer
16.02.2023 5 z 5

Velmi čtivá jednohubka. Super zpracovaná slovanská mytologie. Je to pohadka pro odpočinkové chvíle. Přistupují ke knize jako k lehkému dívčímu románu a proto plný počet bodů :).

PrincaListicka
16.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Musím říci, že i napodruhé jsem si čtení Přání! užívala stejně jako poprvé. Snažila jsem se více zaměřit na chování jednotlivých postav, vnímat jemnější detaily děje a zkoumat, zda se zde nenachází nějaké nelogické momenty či události.

V některé z recenzí Přání! jsem četla, že ačkoliv Karin přišla o rodiče, prakticky pro ně netruchlila. To podle mě není tak docela pravda. Sledujeme Karin ve chvíli, kdy jí je tahle šokující zpráva oznámena. Celá situace s ní samozřejmě zamává. Dostáváme také scénu, kdy Karin utěšuje svou sestru a ujímá se peče o ni.

Poté se v ději posouváme o kus dál, velká část děje nám tedy zůstává skryta. Znovu se s Karin setkáváme opět ve chvíli, kdy musela ukončit studium střední školy, přestěhovat se, najít si práci a podřídit celý svůj život své sestře. Je jasné, že tohle je na sotva dospělou dívku příliš, ale ona se snaží, bojuje, protože jí nic jiného nezbývá. Natálie nikoho jiného nemá, a tak Karin nemá čas na truchlení, nechce aby její sestřička viděla jak trpí a tak brečí v noci do polštáře. I v průběhu dalších kapitol Karin na svou rodinu často vzpomíná a zakazuje si psychicky se zhroutit, protože by to situaci jen zhoršilo. Pořád dál bojuje. Navíc, každý člověk se se ztrátou vypořádává jinak. Myslím, že tato část Karininy postavy byla napsána velmi dobře a kritiku si nezaslouží.

Celkově mi připadá, že všechny postavy v knize mají jasně daný charakter, kterého se drží a nevystupují z něj. Drsný Agnar, zákeřná Sněgorka, nevypočitatelná Irina. To je pouze pár ze skvělých a propracovaných vedlejších postav, se kterými se v příběhu setkáváme, což je obdivuhodné, neboť Přání! není nikterak dlouhým příběhem. Přesto autorka zvládla dát všem postavám dostatek prostoru pro to, aby si je čtenáři mohli oblíbit, případně je začít nesnášet.

Jistě, na jednu stranu můžou některé dějové pasáže působit trochu přehnaně, jako další příběh, ve kterém je hlavní hrdinka "vyvolená" a "speciální," nicméně díky Mrázovi se dozvídáme, že to není tak docela pravda. Víc ale prozrazovat nebudu.

Ohromně se mi také líbí fungování magie v Ledozemí, především kde mi líbí ledorušky, kterými víly dokážou kreslit ty nejkrásnější ledové obrazce.

Zároveň bych také chtěla zmínit konec knihy, který má lehce hořkosladký nádech. Jsem ráda, že to nebyl čistokrevný happyend. Zároveň jsem ale ráda, že nám autorka prostřednictvím Epilogu poodhalila budoucnost hlavních hrdinů a celou dějovou linku tak pěkně uzavřela.

Přání! vřele doporučuji všem milovníkům fantasy, slovanské mytologie, pohádkových příběhů či fanouškům zimy. Díky sněhovým vločkám, které pokrývají každou stránku knihy, budete mít pocit, že z téhle knihy skutečně mrazí.

LuciaSangster
29.01.2023 5 z 5

Máte rádi fantasy? Tak tohle je pro vás!

Měla jsem smíšené pocity u téhle knihy než jsem ji začala číst. Nakonec se mi celý příběh líbil.

Musím říct, že obálka je božská. Ta mě uchvátila jako první. Už jen kvůli obálce bych si ji koupila.

Je to krásně napsané s originální příběhem. Sarkasmus a humor nesměl chybět. Líbilo se mi, že celý příběh se odehrával v České republice a v jiné říši. Je zde popsána dnešní doba v pohádkovém stylu. Krásná pohádka pro každého. Je úplně jedno kolik vám je.

Nemohla jsem se odtrhnout od knihy. Občas jsem četla s otevřenou pusou a vstřebávala, co se vlastně stalo. Příběh doprovázeli dobře napsané popisy, že si člověk dokázal vše představit. Krásné zvraty, které nedokážete předvídat. Takhle kniha je fakt jedná velká pecka.Autorka nepsala zbytečné věci, které by nás nudili. Rovnou nás hodila do děje. Opravdu jsem tu nenašla žádné negativum.

Terrexantence
16.01.2023 5 z 5

Konečně kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Přání! jsem si zakoupila kvůli první kapitole, která byla úchvatně pohádková. Sice romantické fantasy nečtu, ale asi atmosféra vánoc zapůsobila spolu s obálkou. Začátek, který se odehrává v přítomnosti a v realitě, které nefandím, jsem četla s přáním, ať už se co nejdříve dostanu k tomu pohádkovému... Naštěstí to netrvalo dlouho a jakmile se Karin ocitla v mýtickém světě, kde vládne Veles a další slovanští bohové, už to byla napínavá jízda, která mi nedovolila knihu odložit. Krásný magický svět mi uhranul. Dávám plusové body za hrdinku, která se nadšeně NEsžila s ohromnou mocí ve stylu klišé: hurá, jsem mocná, jdeme na zlouna! Ani nepropadla novému životu (jak bych asi propadla já), ale ponechala si své hodnoty, sny, touhy a vzpomínky. Ne každý se s novým životem smiřuje s otevřenou náručí a úsměvem na rtech, byť je to život pohádkový.

meda2007
16.01.2023 3 z 5

Obálka moc povedena, česká mytologie naprosto skvěle zasažena do dnešní doby. A krásně vykreslena. Líbilo se mi že mě autorka nezatezovala zbytečnými podrobnými popisky šatů a já ani nevím čeho všeho. Příběh krásně plynul. Pravda, začalo mě to celkem bavit až když byla v Ledonii, či jak se ta země jmenovala. Mráz a Solan byly jako zastydli puberťaci, i když Mráz měl alespoň trošku nějaky charakter. Ale Karin, to bylo jedno velké uf. Na to že jí bylo 20. let se místy chovala na 15. A byla dost nesnesitelná. Permanentně se ptlala v tom jaká je chudinka a jak ji každý jen využívá, ale nic s tím nedělala. A to pomíjím to, že jí děsně záleží na rodině, ale ve finále si na ně skoro nevzpomene.

Marthas
14.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Co říct? Na knize bych vyzdvihla krásné grafické zpracování, jak obálky tak vnitřku knihy. Opravdu se Zuzaně Valkové její díl práce povedl.
Vlastně je to moje úplně první oficiálně čtená papírová kniha od autorky a protože vím, že opravdu umí již velmi dobře psát, hledají se mi slova hůře. I když ne tak jako v případě, že by to byla její úplná prvotina.
Na knihu jsem se velmi těšila, už jen proto, že jsem již několik děl od autorky četla jinde. Děl, která na vydání teprve čekají a která dá se říct, tuto knihu lehce převyšují. Jsem, dá se říct, jednou z autorčiných fanynek. Jednoznačně patří k mým oblíbeným českým autorkám, kterých není mnoho; přeci jen knihovny upřednostňují zahraniční fantastiku a já nemám nafukovací byt; získala si mě svými nápady - představivostí a stylem jakým píše, takovým lehkým, napínavým s krásnými a trefnými popisy. Do knihy jsem tedy šla s opravdu velkým očekáváním, což je z mého komentáře jasně patrno. Co bych knize vytkla. Je toho možná trochu víc, než bych si přála. Předně nestejnoměrně dávkované tempo. Opravdu velmi hysterickou hlavní hrdinku, ve které jsem se nevyznala. Stejně jako se ona sama v sobě nevyznala většinu knihy. Chápu, její trauma. Sama nejsem úplně zdráva. Přesto se mi nezdá uvěřitelné, že by někdo takhle střídal emoce a přitom nebyl léčený anebo mrtvý. Přišlo mi jako by měla BAP a ještě nějakou formu poruchy osobnosti. A postavy, ke kterým jsem si i přes svou snahu těžce hledala vztah. Jakmile jsem si totiž na ně udělala názor, stalo se něco a já ho musela změnit. Našly se momenty, které byly dokonalé a některé nad kterými jsem jen kroutila hlavou, divila se nebo protáčela oči. A i ten konec by zasloužil trochu víc prostoru. I korektura měla několik úletů, ale to je ve výsledku detail, taková piha na kráse, protože jich tam opravdu moc nebylo. Můj dojem je takový rozporuplný.
Osobně mě opravdu zaujal začátek, ale dostala jsem možná trochu něco jiného než jsem čekala. Přesto přese všechno jsem ráda, že jsem si knihu koupila a jsem hrdá i za Leandru, že se jí podařilo vydat jedno z jejích knižních dětí. A doufám, že jich bude ještě spousta a že s každou vydanou knihou budou lepší a lepší.. A myslím, že se těším i na možné hypotetické pokračování. Tím, ale nechci nikoho odradit, že se jedná o logii. To nikoliv, konec jako takový je celkem uzavřený. Jen si autorka chytře nechala nějaké pootevřené dveře a některé dějové linky neuzavřela.
Myslím, že kniha jednoznačně není ostuda a že si své čtenáře jistě najde. Ve výsledku je to taková YA pohádka, která není pouze pro mládež, s fantasy prvky inspirovaná slovanskou mytologií. Takový předkrm, před něčím větším. Taková jednohubka.

SBH
13.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Nejlepším marketingovým tahem tohoto titulu je překrásná obálka. Společně s anotací rozhodně láká ke koupi. A když jsem u toho, celá grafická podoba knihy je vydařená. Stínové obrysy sněhových vloček na stránkách se propojily s poetickými popisy Ledozemí a já se octla ve fantastické krajině.
Žánr pohádkové, romantické fantasy autorka rozehrála podařeným prologem, který naznačí, že došlo k průšvihu, ovšem čtenáři zůstane utajeno jádro problému, který představuje ústřední zápletku, velmi povedenou. Příběh mě zaháčkoval hned na prvních stránkách. První třetina, v níž Karin zvládá rodinnou tragédii zároveň s útoky nadpřirozených bytostí vedenými nejrůznějšími, ponejvíce podlými způsoby, navodila patřičně tísnivou a bezvýchodnou náladu. V důsledku toho mi všechna zbrklá rozhodnutí hlavní hrdinky dávala smysl a mnohdy bych se s nimi i ztotožnila. Navíc se autorce podařilo skvěle vystihnout psychologii čerstvě dospělé ženy, ještě nejisté a nevybavené dostatečnou zásobou životních zkušeností, která musí zvládat obtížné situace a občas si neví rady či rozhodne špatně.
Odchod Karin do říše boha mrazu byl logický a emotivní a další příhody jen navazovaly na ústřední problém. Celkově se mi tato část líbila úplně nejvíc a ve chvíli, kdy Karin uvažuje o proradnosti sněžných bludiček a já si nějak nedokázala vybavit, co všechno jí naslibovaly, tak jsem nelistovala zpátky, nýbrž si s potěšením dala závazek přečíst si celou knihu znovu.
Jediné, co opravdu ujelo, byl závěr. Souboj s úhlavním padouchem byl sice opět domyšlený a logický, ovšem odbytý, v tomto směru chtělo čtenáři věnovat víc scén a stránek včetně vysvětlení, jak to vlastně s Mrazem a ostatními účastníky bylo. Krátké shrnutí „to bylo tak...“ mě neuspokojilo. A ovšem epilog, ten se opravdu nepovedl. Miluji happy endy, ale všeho moc škodí a vyústění Natáliina osudu připomínalo boha na stroji. V tomto místě (jako jediném) mi neseděla psychologie Karin – jako kdyby se za uplynulé desetiletí neposunula, což je nemožné. A módní Velké Nedorozumění, to mi leze na nervy ukrutně, za to bych dosud sympatickou hrdinku profackovala.
Což byla škoda, protože zrovna postavy se nadmíru povedly, ani jedna nešustila papírem, dialogy měly šťávu a působily přirozeně. Asi nejvíc oceňuji takový detail, jak se Karin vyrovnávala s otcovou smrtí – nekvílela a nehysterčila půlku každé stránky, ovšem v kritických momentech ji tatínkova nepřítomnost zabolela, když si na něj vzpomněla. Přesně tak ale truchlení po blízkém člověku ve skutečnosti probíhá, za mě rozhodně palec nahoru. Taky vztah blízkých přítelkyň mi přišel velmi podařeně vykreslený, kdy méně talentovaná, nicméně mnohem úspěšnější Linda bedlivě sleduje Karinin osud, snad z dobroty srdce, ovšem nejspíš i částečně ze žárlivosti. A zároveň Karin s hlavou plnou vlastních problémů na Lindinu kariéru tak trochu zanevře. Opět logické, konzistentní. O složitém propletenci vztahů dalších postav se rozepisovat nebudu, ale v tomto ohledu příběh představoval lahůdku.
Ohledně prostého spisovatelského řemesla odvedla autorka skvělou práci, četlo se to báječně. Jak už jsem zmínila, za popisy bych jí poslala kytici, lehounké cinkání skleněných ozdob, třpyt křišťálových věží a klouzání po závějích pod hvězdnou oblohou jsem prakticky prožívala. Slovní zásoba bohatá, věty dokonale vybalancované. V té souvislosti mě mrzely občasné nedostatky jako třeba překlepy, chybějící písmena nebo matoucí slovní spojení (např. „triko s dlouhým rukávem do pasu“ – opravdu jsem hodnou chvíli přemýšlela, jak vlastně to triko vypadalo). Na druhou stranu se v dnešní době jedná o běžnou závadu napříč všemi, i těmi nejvěhlasnějšími nakladatelskými domy.
Příběh mě bavil, byl domyšlený a chytrý, postavy sympatické a živé, jazyk bohatý a poetický. Za ten praštěný závěr odebírám jednu hvězdu, ale celkově vřele doporučuji.

Euwen
05.01.2023 4 z 5

Začátek mě pohltil a sliboval zajímavý příběh. Jak stránky ubíhaly, čím dál pomaleji jsem se dostávala ke konci, který nakonec vyvrcholil zklamáním.
Od poloviny knihy jsem čekala akci, která se nakonec nekonala.
Vyprávění příběhu v první osobě přítomného času bylo zajímavé a poutavé. Jen emočního popisování bylo ke konci zbytečně příliš. Nakonec jsem měla pocit, že pán mrazu si Karin věčně přitahoval do náruče a ona se od něj jen odtahovala.
Celkově se mi námět velice líbil, ale očekávala jsem trochu víc. Přesto to byla hezká dívčí pohádka na zimní večery s úžasnou obálkou!

Danago
04.01.2023 4 z 5

Milá pohádka ve formě dívčího románu. Zimní romantická pohádka pro dívky s prvky fantasy. Moc pěkně se to četlo, nejsem vůbec cílová skupina. Přesto se mi příběh moc pěkně četl. Pro mě to je něco velmi originálního a nového.

petulkapeta
03.01.2023 5 z 5

Pán mrazu krátce zamrká, přimhouří modré oči a skloní hlavu k mé tak blízko, až se naše čela o sebe vzájemně opřou. „Já vím přesně, co jsi, Karin.“
„Vážně?“
„Hm."
„A co tedy jsem?"
„Naše ztracená naděje."

Naprosto nádherný příběh. Pohádky by se měli číst v každem věku ať je Vám 5, 7, 15 a nebo 40. Je to jako ztratit se ve světě, který je skvělé navštívit a moc by mě potěšilo pokračování. Ať už Mráze s Karin nebo Natalie s Khlodem.