Prameny Vltavy

Prameny Vltavy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476611/bmid_prameny-vltavy-Abt-476611.png 4 643 643

Odkud vyvěrá zlo? Umrzlá dívka s židovskou hvězdou a křivdy, které Šumava nezapomíná. Hrůzný nález těla studentky vimperského gymnázia, které jako by ze svého nitra vyvrhly samy šumavské kopce, otřese obyvateli vesniček poblíž bývalého pohraničního pásma. Mrtvá dívka ustrojená do židovského mundúru se stává nejen tučným soustem pro bulvární novináře, ale především novou příležitostí pro stárnoucího policejního vyšetřovatele. Zatímco u něj se rodí naděje na nápravu pošramocené pověsti a získání uznání od kolegů i nejbližších, v místních se začínají probouzet dávné křivdy. S každým dalším posunem ve vyšetřování se příběh mrtvé dívky stále víc proplétá s pátráním po skutečném účelu dodnes zamlčovaného koncentračního tábora Prameny Vltavy. Dívčino pruhované pyžamo jako by plnou silou znovu vracelo nikdy neobjasněné osudy vězněných sovětských zajatců a tajemství Hitlerovy utajované fabriky pod Stolovou horou do přítomnosti. Jak moc ale vražda dívky s minulostí Pramenů Vltavy souvisí? A jaká další tajemství vydají šumavské kopce?... celý text

dlabikk
02.01.2024 3 z 5

Nebylo to špatné poslouchání, ale čekala jsem víc. Místy překombinované, žádná z postav mi nepřirostla k srdci a konec?, tak nějak pouze na 3* ... nezaujalo ... více už nemám co dodat.

Ďobi-1968
27.12.2023 5 z 5

Kniha se dobře četla. Napínavá a pravdivá jak dnes vypadá život a obyvatelé vzápadním pohraničí ČR.

Knihomura
26.12.2023 3 z 5

Zmatené, překombinované, dalo se, ale čekala jsem víc.

drzaja
25.12.2023 1 z 5

Já poznám dobrého spisovatele podle toho, že se v knížce nic nestane a při tom je napínavá a chci vědět, co se postavám honí v hlavě. Tady je to naopak. Flákneme tam Šumavu, to teď letí, nějakej ten odkaz na holocaust, to se dobře prodává. Jediná postava není ani vzdáleně při smyslech, ale hlavně do toho nacpat patnáct šokujících zvratů. A já se ptám proč. Ach jo.

hannina
24.12.2023 4 z 5

Tak to je hodně syrové, beznadějné. Zlo táhnoucí se přes několik generací. Příběh koncipovaný jako detektivka, kdy motivem toho hlavního zločinu jsou dávné temné vazby mezi obyvateli malé vesnice na Šumavě. S na mě překombinovaným rozuzlením. Trochu jsem se s tím prala, ale nakonec to stálo za to.

josska
20.12.2023 5 z 5

Přiznám se,když jsem knihu začala číst,,tak jsem nevěděla,která bije.Knihu jsem odložila a pak jsem zkusila audio a bylo to uplně něco jiného..Součastnost,minulost,drsná Šumava a lidé,kteří nezapomínají.. trochu problém mě dělaly ty časové skoky...

Dajine
17.12.2023 5 z 5

Nutno přiznat, že se kniha nečetla snadno, a to co do tématu i do způsobu psaní. Nelituji času knize věnovaného.

Clara_C
17.12.2023 5 z 5

Člověk by napsal, že to byla skvěle vygradovaná detektivka, kdyby nešlo o téma tak životní. Na to, jaký je autorka ročník narození, má poválečné období zmapované a hodně autenticky podané. Až z toho mrazí.
Rozhodně doporučuji.

amanek
07.12.2023 4 z 5

Občas jsem se trochu ztrácela v ději i v postavách. Rozuzlení bylo zajímavé, i když za mě trochu překombinované.

Kanylka
27.11.2023 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale pro mě bylo na počátku čtení dosti komplikované se vyznat v postavách. Zvládla jsem to a nelituji.

alenie
24.11.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a velmi čtivá. Uprostřed trochu deprese a ke konci rychle rozuzlení.

Katania
24.11.2023 5 z 5

To byla četba, jakou mám rada! Sice smutné a depresivní, ale moc hezky napsané.

adelazelenkova
18.11.2023 3 z 5

Bohužel za mě jeden velký zmatek a chaos. V knize vystupuje mnoho postav do jejichž příběhů jsem se zamotala a u každé kapitoly přemýšlela, o co tam vlastně jde. Zároveň oddělené části konci vždy otevřeně, těch dějů je tam tak několik a ani na samotném konci se mi nepodařilo to kvantum informací spojit a vše rozluštit. Příběh samotný mě tak moc nebavil, často jsem ani nevěděla co čtu, k čemu se daná výpověď vztahuje.. autorka se o vysvětlení snaží alespoň na konci. Těch události je tam ale tolik, že vám to ještě více zamotá hlavu.. bohužel knihu dál doporučovat nebudu.

Zizala78
16.11.2023 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Napínavé, dobře se četlo a konec jsem teda nečekala.

KarolinaFifth
13.11.2023 3 z 5

Mnohokrát zpracované téma. Akorát tentokrát zpracované moc dobře. Knihu jsem si dávkovala.

LenkaMacak
07.11.2023 5 z 5

Výborná kniha! Neskutečně čtivě napsaná, napínavá, po dlouhé době jsem naprosto neodhadla rozuzlení. Stejně, jako U severní zdi doporučuji všemi deseti. 5/5 *

Lucissia
06.11.2023 4 z 5

Přečteno za pár dní, dozvěděla jsem se hodně nového o Šumavě. Ale asi abych všechny souvislosti plně pochopila, musela bych číst ještě jednou. Jen mě mrzí, a proto dávám o jednu hvězdu méně, když jsem něco chtěla zpětně najít, skoro jsem neměla šanci. Ale jinak dost zajímavé. :-)

PavelChytrý
05.11.2023 5 z 5

Moc pěkně napsaný ,přečteno na doporučení z českého rozhlasu. Zkusím další knihu.

Borntobike
05.11.2023

Přečetla jsem téměř jedním dechem. Nejprve mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na skákání v čase.
Vystupovali tam samí nesympatičtí lidé. Někteří byli dokonce dosť odporní. Doufám, že na Šumavě žijí i lidé dobří.
Závěr byl poněkud překombinovaný.

mila2411
03.11.2023 5 z 5

WAU! Ta to bylo mooooooc dobrý! Jako Šumaváka mě to zaujalo tématem. Nakonec to bylo úplně jiné něž jsem čekal, ale hrozně MOC dobrý! Dáno jako audio a díky XXXL výbornému Otakaru Brouskovi to byl zážitek. Jednoznačně jedna z KRIMI roku a TOP kniha 2022.