Praha láskyplná

Praha láskyplná https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339980/mid_praha-laskyplna-JnO-339980.png 4 5 4

Praha – město měst. Kdo ji na vlastní oči uvidí, navždy ho očaruje svým půvabem. Také spisovatelku a básnířku Jaroslavu Pechovou zasáhla svou krásou. Věnovala ji básnickou sbírku Praha láskyplná, která vychází již podruhé. Své básně, pojaté jako inspirativní procházka mezi pražskými pamětihodnostmi autorka střídá s barevnými ilustračními fotografiemi. Do hledáčku fotoaparátu pochytala romantická zákoutí i architektonické a historické skvosty v každé roční době. Nespokojila se sošným opěvováním atraktivních lokací, vnímá město v proudu současného života, dotýká se osudů, vzpomínek a vztahů. Praha láskyplná je sbírka milostné poezie, v níž láska k Praze splývá s něžnými vyznáními tomu, kdo je nám drahý. Kniha potěší Pražany, kteří zde žijí, i ty, co ji navštívili, aby na ni nezapomněli, ale je především pro každého, kdo se do Prahy nedostane, aby ji poznal.... celý text

evelýny
08.07.2023 5 z 5

Láskyplná vyznání nejenom Praze, doplněná fotografiemi, formát A5.
Jednoduché přímočaré verše, nad kterými nemusíte přemýšlet ,,co tím chtěl básník říct."
Dovolí vám napít se z číše vzpomínek, zahrají vám na strunu touhy a přání, možná podpoří vaše odhodlání.
V duši rozhostí se nekonečný klid.
Nad těmito verši stačí jen zavřít víčka a snít.
A dál už nic...

Tvůj sametový prstoklad
naučil moji duši hrát
Bolero Maurice Ravela.
Z Mikuláše již zvoní zvony,
měsíc se chytil do záclony
a noc je ještě nesmělá.
(Soukromé Bolero, str.20)

A protože v jednoduchosti je síla a život je někdy tak složitý, já dávám plný počet bodů, tedy pět.

ZÓNA
17.01.2021 4 z 5

Romantická duše paní Pechové se vyznala z lásky k Praze, ale i k lásce člověčí, která je bezbřehá a neutuchající.
Hezké fotografie pražských zákoutí i dominant vhodně korespondují se slovy, která mnohdy hladí čtenářovu duši.
Rád bych udělil nejvyšší hodnocení, ale vzhledem ke kvalitám světových básníků musím jeden bod ubrat.
Natolik mě básně neuhranuly, i když přiznávám, že jsou velmi dobré.
Snad se od paní Pechové jednou dočkám sbírky, kdy po dočtení vypadne mi knížka z ruky...

pavlinda
16.05.2018 5 z 5