Ďábel nosí Pradu

Ďábel nosí Pradu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3416/mid_dabel-nosi-pradu-X65-3416.jpg 3 425 88

Prada série

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vyhlížejí. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by miliony mladých Newyorčanek byly ochotny zabíjet. Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních. dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. Aby se stala nejlepší z nejlepších, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - hovořit jako prvotřídní znalkyně moderních trendů, kráčet jako modelka a už si za žádných okolností nesplete Dolceho s Gabbanou. Kniha, která strávila na žebříčku bestsellerů The New York Times plných šest měsíců a byla přeložena do 27 jazyků; se stala předlohou pro stejnojmenný film. V hlavních rolích excelují Meryl Streepová a Anne Hathawayová. Režie se ujal David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již ve veleúspěšném seriálu Sex ve městě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Devil Wears Prada , 2003

Mirin1349
13.05.2020 3 z 5

Ta ženská byla tak strašná, nesympatická, otravná... Miranda? Kdepak, mám na mysli hlavní hrdinku Andy. V tomto případě byl film stokrát lepší, zábavnější, vyprávěný s větší lehkostí a vtipem. Možná mi ale film paradoxně vystřelil očekávání do závratných výšin a knížka sama o sobě bez srovnávání by nebyla tak špatná. Tak či tak, pokračování už šanci dávat nebudu.

Radka1911
07.05.2020 2 z 5

404 stran o jednom "poslání do prdele".
Film jsem neviděla a s chutí se na něj podívám, knížka je neuvěřitelně rozvleklá. Bylo by to vtipné a bylo by to čtivé pokud by to bylo zkráceno minimálně na polovinu.

raty
17.04.2020 3 z 5

Nedostatek knih ke čtení mě zavedl ke knihovně mé dcery. Vybrala jsem si tuto, protože znám film. Jako v dalších komentářích i mě se výjimečně líbil mnohem víc než kniha. V první polovině mě dost nudily rozvláčné popisy Mirandiných požadavků. A snad jen dodám, že mé hodnocení je asi ovlivněno nezájmem o svět módy, okolo kterého se příběh otáčí.

Elishkad
21.02.2020 2 z 5

Jako první bych chtěla říct, že film je o tolik lepší než tahle kniha! Ta mi přišla dost o ničem, hlavní postava mi byla spíš protivná a nesympatická a ten ďábel jménem Miranda Priestly většinou pro smích. Říkám si, kdo by se takhle choval? Ve filmu je ta postava reálnější. Co je na knize velmi vtipné a proč jsem ji nakonec i dočetla, je rozhodně strašný překlad. Tak do dopadá, když knihu z holčičího prostředí překládají muži. Například slavná replika z Hříšného tance přeložená jako "Nikdo nebude Baby tlačit do kouta", hydratační krém přeložený jako zvlhčovač či Bvlgari parfém přeložený jako "nějaký bulharský parfém".

YA-girl
05.02.2020 5 z 5

Já četla nejdřív knihu - líbila se mi moc; pak jsem viděla film - líbil se mi moc; a pak jsem si knihu přečetla ještě jednou, to už jsem si za Mirandu dosadila Meryl Streepovou - a tehdy byl ten zážitek úplně nejlepší! :-) Kniha je velice vtipná, ale svým způsobem vede i k zamyšlení (zvlášť ty z nás, kdo něco více či méně podobného zažily či zažívají v práci)... Líbí se mi, jak je tam popsána změna hlavní hrdinky Andrey z uťáplého, nesebevědomého trdla, přes sebevědomější holku, které se díky přísné šéfové totálně pomíchají životní priority, až po zdravě sebevědomou ženu, která si uvědomí, kde je v životě její (a Mirandino) skutečné místo :-). Miranda je tam popsána taky skvěle - z jejích výstupů jsem dostávala i takhle na dálku husí kůži a vždycky jsem se dopředu děsila, s čím zase přijde... Tato kniha je prostě moje srdcovka a i kdyby měla o 500 stránek víc (samozřejmě napsaných ve stejném duchu), vůbec bych se nezlobila :-D (Druhý díl už je totiž psaný jinak a o něčem jiném a už to prostě nebylo ono...)

Andi
26.12.2019 4 z 5

Snad všichni nejdříve viděli film. A pak v postavách viděli všechny ty herečky a herce stále před sebou. Měla jsem to stejně, srovnávala jsem, líbilo se mi, že ve filmu je vesměs všechno co v knize - jen úplně jinak! Doslova si s tím pohráli. V knize se něco někomu stane, ale ve filmu se to stane postavě jiné. Film si i možná trochu věci přibarvoval, ale zastoupení je trefné. Kniha čtivá, většina postav hrozně nesympatických, třeba Christian. Ta kamarádka alkoholička, vlastně všichni. I ta kráva Miranda. Vlastně všichni tam byli hrozní. Ale byla to sranda.

zebrazoma
08.03.2019 1 z 5

Film omnoho lepší, hlavne teda vďaka M. Streepovej, kniha zúfalstvo. Už sa mi dlho nestalo, aby ma tak neuveriteľne štvala hlavná hrdinka. Povrchná, ufňukaná, trápna. Neviem, asi som jej závidela tie handry:-)

hana1105
19.01.2019

Knihu jsem zaklapla po přečtení 6 kapitol. Moc zdlouhavé a plno gramatických chyb.

markyticka
08.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila ještě víc, než film a to jsem ji četla až dlouho po prvním shlédnutí firlmu a před očima jsem měla stále Meryl Streepovou jako Mirandu Priestlyovou. Smála jsem se velmi často, snad i protože sama jsem asistentka. Super odpočinková víkendová četba.

DanteAlighieri
29.10.2018 4 z 5

Šéf debil (v tomto případě kráva) a trpící zaměstnanec je námět, který mě odjakživa přitahuje. Nejdřív jsem viděla film a pak četla knihu a docela mě mrzí, že některé věci z knihy se do scénáře nedostaly nebo byly pozměněny. Mám na mysli hlavně závěr, který v knize přináší větší pocit zadostiučinění než ve filmu, jehož konec je zbytečně umírněný. Naopak co se mi ve filmu líbilo víc než v knize, byla Emily. Ve filmu je ostřejší povahy a taky to sražení autem je lepší nápad, než jak byla odklizena ze scény v knize. Jednu hvězdičku strhávám za to, že mě nebavily pasáže, kdy Andrea nebyla v práci. Akce s kamarádkou, s rodiči... Moc mě nezajímalo, co Andrea dělá doma, a neustále jsem ji hnala zpět do kanceláře (naštěstí tam byla tak ve 3/4 knihy). Taky se mi nelíbí, že v knize figuruje i Vogue a Anna Wintour (a Runway a Miranda Priestly je tu jako jejich konkurence). Byť se tam objevuje jen ve formě dvou krátkých zmínek, fakt to tam být nemuselo. Zbytek je ale super. Autorka nešetřila popisem toho, co Miranda předváděla a jak byla Andrea vyřízená, a je pravda, že především na tom ta kniha stojí. To jsem od ní očekávala a to tam bylo, takže jsem v tomto směru maximálně uspokojená.

Kamienkova33
24.09.2018 5 z 5

Zbožňujem film, tak mi kniha nemohla uniknúť :-) Aj napriek negatívnym recenziám za seba môžem povedať, že sa mi román páčil a určite sa dám aj na druhú časť.

Petulik1996
06.08.2018

Film si mi asi líbila víc, kniha mi přišla moc zdlouhavá, dočetla jsme ji jen abych věděla jak to dopadne.

iiiccc
02.05.2018 4 z 5

Kniha mapuje příběh mladé dívky, která se chce něco dokázat ve světě žurnalistiky. Čtení je to odpočinkové do chvíle než zjistíte, že takhle to ve v tomto světě chodí a stejné Mirandy jsou i u nás. Zastávám názor, že příběh vychází z osobních zkušeností autorky nebo někoho jí blízkého.

Iva1988
27.03.2018 5 z 5

Kniha pro mne byla takovou oddechovkou a líbila se mi.

nikkitta201
22.03.2018 5 z 5

Fantastická kniha, jenom stále nerozumím jejímu rozuzlení. Když už se hlavní hrdinka dokáže vypořádat se všemi nástrahami ředitelky Vougue, nezůstane tam a odejde začínat jinde znovu a to kvůli vztahu s klukem, který ji ani jednou za celou dobu nepodrží a ještě jí pořád předhazuje jaká je hrozná kariéristka. - Prý je to psáno podle skutečné události. Čte se senzačně.

Piškotek_123
04.02.2018 2 z 5

Tentokrat film mnohokrat lepsi nez kniha. V pulce jsem se uz zacala trochu nudit a docetla jen silou vule.

ddkk
19.11.2017 2 z 5

Kniha ani zdaleka nedosahuje kvalit filmu s úžasnou Meryl Streep, scénář se knihou zřejmě pouze inspiroval, a to k nepopíratelnému prospěchu věci.

Vlasta155
02.10.2017 3 z 5

Musím přiznat, že film mě navnadil k přečtení knihy a pak jsem byla trochu zklamaná. Ačkoliv je to většinou naopak, tentokrát se mi líbil film mnohem víc.

Elvela
20.09.2017 3 z 5

Oddychová kniha, která se dobře četla.

Devil-Ivet
08.09.2017 2 z 5

Jak už to bývá, po zhlédnutí filmu jsem si knihu chtěla přečíst. Ale… Kde se stala chyba? Snad poprvé se mi víc líbil film. Kniha je nemastná, neslaná. Špatný překlad, špatná korektura (pravopisné chyby, překlepy, slovosled). Pravda, nečetlo se to úplně nejhůř. Jen… Prostě mi nesedělo prostředí a časté popisování nějakého oblečení (kniha je fakt jen o módě), mě spíš otrávilo. A vědomí, že to má pokračování, mě spíš děsí...

pro ženy zfilmováno móda

Lauren Weisberger