Příslib krve

Příslib krve https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328138/bmid_prislib-krve-KQe-328138.jpg 4 228 64

Prachmistři série

Polní maršál Tamás svrhl svého krále, aby hladovějícímu lidu přinesl chleba, jenomže převratem také vyprovokoval válku v Devateru států, vnitřní útoky fanatických roajalistů a nenasytnou honbu za penězi a mocí mezi svými údajnými spojenci. Tamás, na hranici svých sil, spoléhá na to, že několik jeho zbývajících prachmistrů udrží mír. Chaosem se však šíří zvěsti. Povídá se o zlomeném slibu, znameních smrti a bozích opět kráčejících po zemi. Těm starým pověstem ale nikdo nevěří. Možná by měli začít věřit všichni.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Promise of Blood , 2013

karel55
12.08.2016 4 z 5

Stejně jako tomu bylo s lidstvem. Šlo se ze středověku do novověku. Díky této knize čeká fantasy žánr krok do nové éry. Příslib má obrovský potenciál. Je originální a svižný. Čte se jedním dechem.
Brian McClellan vás zavede do světa, kde se střetne magie se střelným prachem. V knize je přehršle dobrodružství. Doporučuji všem fanouškům fantasy, kteří hledají něco nového.

borknagar
28.07.2016 4 z 5

Velké a ještě větší překvapení roku 2016. Pod krásnou obálkou nám Talpress vydal knihu, která nejen že zaujala obalem, ale ještě více překvapila obsahem. Dobře vymyšlený svět, skvěle napsané postavy, fungující magie, epické zakončení a spousta krve a prachu. Až na celkem otevřený konec a sem tam nějakou nesrovnalost je tato kniha bezchybná. Trochu mi kniha celou dobu připomínala sérii Mistborn od Sandersona, ale spíše atmosférou a trochu magií, než příběhem. Silné čtyři hvězdičky a natěšenost na další díl, který už je doma a čeká na tu pravou fantasy chvilku.......

Lady Dracula
22.06.2016 4 z 5

A víte proč mám ráda antikvariáty? Protože se tam dají najít poklady, jako je tato kniha.

Epic heroic fantasy, kde se nekříží jen magie s mečem. Je to jiné, kouzelné, podmanivé a zatraceně dobré. Z počátku to sice lehce drhne, jste vrženi do světa, o kterém nic nevíte, hemží se to privilegovanými, poznačenými, nadanými. Svět je prostě divnej. Ale o chvíli později se přistihnete, že jakože FAKT chcete vědět, proč to udělali a to jsou opravdu tak bl...pardon čestní? Skvělé je, že nic není černé ani bílé. Všechno má několik odstínů.

Kniha má sice své mouchy, ale přesto...vy by jste vážně nechtěli zjistit, který tým, zda ten s mírumilovným bohem - kuchař, teda šéfkuchařem či ten s echt zakladatelem, byť lehce agresivní, vyhraje? :)

trudoš
17.04.2016 5 z 5

Dějově je Příslib krve lehce zařaditelný - hrdinové bojují proti padouchům a to pro nic menšího, než jsou lepší zítřky. Ovšem jednotlivé linie spřádá Brian McClellan s bravurou ostříleného mistra, kdy před postavy i čtenáře staví jednu záhadu za druhou, a s každým dalším odhalením se rýsuje hrůzyplný celek, který je na nejlepší cestě poslat všechno do pekel horoucích. Takže to, co se zpočátku zdá jako řadová heroic fantasy, se průběžně mění a tvaruje, aby výsledek ohromil propracovanou epikou prvotřídního ražení.
Nejsilnější autorovou zbraní je však originální svět, ve kterém střelný prach bojuje proti tradiční magii. Jenže ne všedním střílením kulek, ale magií jako takovou. Navíc v kulisách ne nepodobných našemu 17. století, s hrdiny z řad obyčejných lidí a v konfliktu přesahující několik generací. To vše dělá z románu nekonvenční čtení, které strhne nápaditým dobrodružstvím, stejně jako sympatickými zvraty. Prozatím to tedy vypadá, že cenu za nováčka roku mají u mě Prachmistři jistou.