Příslib krve

Příslib krve https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328138/bmid_prislib-krve-KQe-328138.jpg 4 228 64

Prachmistři série

Polní maršál Tamás svrhl svého krále, aby hladovějícímu lidu přinesl chleba, jenomže převratem také vyprovokoval válku v Devateru států, vnitřní útoky fanatických roajalistů a nenasytnou honbu za penězi a mocí mezi svými údajnými spojenci. Tamás, na hranici svých sil, spoléhá na to, že několik jeho zbývajících prachmistrů udrží mír. Chaosem se však šíří zvěsti. Povídá se o zlomeném slibu, znameních smrti a bozích opět kráčejících po zemi. Těm starým pověstem ale nikdo nevěří. Možná by měli začít věřit všichni.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Promise of Blood , 2013

Alex.Barunka
31.01.2018 3 z 5

3,5/5

Strašně ráda bych knize dala plný počet hvězd, už jen kvůli originálně pojaté magii, inspirace dobou napoleonských válek ale také světem. Jenže ono to nejde hned z několika důvodů.

Knize škodí pár nelogičností, chybí ji nějaký ten wow efekt a největší problém jsou postavy a jejich vztahy. Po celou dobu čtení jsem si žádnou postavu nedokázala oblíbit naplno. Něco jim zkrátka chybí. Do postavy Tamáse mohl autor navíc promítnout více politiky, když už jsme byli u toho převratu, protože potenciál na to je.

Kniha je neuvěřitelně čtivá, skvěle dynamická. Navíc se dynamika s koncem ještě stupňuje. Otevřený konec samozřejmě způsobuje potřebu ihned skočit po pokračování, do kterého vkládám velké naděje.

Turlogh
22.01.2018 5 z 5

Tak a je to tady! Konečně zase jednou pořádná, originální pecka! Do téhle knihy jsem se zakousl jako vlk a už jsem nepustil. Komu sedí období jako vyšité z éry Napoleonských válek, kde se bojuje nejen ostrou čepelí, ale i hlavní pistole či pušky tomu lze jen a jen knihu doporučit. Bohužel knih z tohoto období je ve fantasy zatím jako šafránu. Napadá mě momentálně jen série Tetování krví: Začátek cesty, Lampáři a Pobočník. (To byly taky parádní dílka.)
Jestli někoho z vás napadá něco dalšího, tak mě prosím doplňte. Tamás a jeho prachmistři jdou tvrdě za svým vysněným ideálem a nikdo a nic je nemůže nadlouho zastavit. V příběhu je vše, co má většina z nás tak ráda ve fantasy. Hrdinství, odvaha, kladní bojovníci za dobro i padouši jak vyšití za druhou stranu. Láska a pomsta, všechno tam najdete. A tak již vzhůru na další díly série přátelé!

tartan
31.12.2017 4 z 5

Nakoniec celkom fajn. Dnes už ťažko vymyslieť niečo originálne vo fantasy, tu sa to autorovi vcelku podarilo. Zaujímavé spojenie mágie, strelného prachu a na fantasy pomerne modernej "historickej" epochy (zhruba 19. storočie). Zo začiatku mi trochu vadili tie mená, hlavne na Tamása som si musel zvykať, jednoducho mi tam to maďarské meno nepasuje. Našťastie to autor vyvažuje citom pre napínavo napísaný príbeh, keď už nie úplne presvedčivý (celý ten Tamásov puč a sprisahanecký krúžok), a takisto schopnosťou vtiahnuť čitateľa do akcie. Tá je v jeho podaní luxusná a hlavne finále berie dych.

JK_Player
03.12.2017 5 z 5

Naprosto perfektní trilogie. Kam se hrabe Stín krkavce - tady by se mohl Anthony Ryan učit, jak zakončovat děj trilogií :-). Perfektní příběh s perfektními postavami, které si nejde nezamilovat. S prachmistrovskou magií a šnupáním černého prachu to byl hodně dobrý nápad :-) magie celkově je dobře vymyšlená a rozdělená. Líbí se mi, že myšlenky a úmysly postav se řeší v dialozích a ne že postavy jen nad nečím přemýšlí, o to lepší je pak prožitek. Kdyby snad měl někdo pocit, že všemu úplně do detailu nerozumí, tak má štestí, protože je vytvořen "wiki" web s prachmistrovskou tématikou, kde je vše dobře popsáno - postavy, národy, magie, a spoustu dalšího (http://powdermage.wikia.com/wiki/Powder_Mage_Wiki). Knihy mají navíc kvalitativně vzestupnou tendenci, každá další kniha je ještě lepší než ta předchozí. Formátování knihy je taky perfektní, jen by to chtělo pevnou vazbu. Další srdcovka, na kterou jen tak nezapomenu. Už aby vyšla další kniha z nové prachmistrovské trilogie - Sins of Empire.

LPG
24.11.2017 1 z 5

Mrzí mě to, ale odkládám. Po druhé za život odkládám nedočtenou. Vydržel jsem to do půlky a pak to se zklamáním vzdal. Nebyl jsem schopen udržet pozornost a děj.

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Nevím co k tomu napsat , škoda že jeto poslední díl. Uteklo to strašně rychle. Plný počet hvězd. Luxusní to je to pravé slovo. Bylo mi ctí číst něco tak výborného. Nezoufejte příští týden by měla vyjít kniha - Příběhy ze světa Prachmistrů, snad bude tak dobrá jako tohle.

Sheemas
11.11.2017 5 z 5

Originální fantasy série, se skvělýma postavama a zajimavým příběhem. Líbily se mi schopnosti některých postav, především prachmistrů, méně pak používání magie, která v některých momentech byla poměrně zbytečná, ale v tomto světě je velmi slušně zakomponovaná do příběhu. Intriky, drama, krev i smrt nás provází celým prvním dílem a já se velmi těším na pokračování.

Poluch
19.10.2017 5 z 5

90%. Za mna jedno z najlepších fantasy, ktoré som čítal. Tamas sympos, ale najviac som fandil Boovi a Tanielovi.

Pepa62
28.09.2017 4 z 5

No možná, že by to nakonec bylo za ****1/2. Jestli mi něco vadilo, tak to bylo použití magie v některých momentech. Vyloženě mi vadil kuchtík, jak z pohádek Zdeňka Trošky, který například vloží do pece deset bochníků chleba a vytáhne jich sto. Někdy mi přišlo užívání kouzel trochu nelogické. To když se třeba všichni radují, že se jednomu z prachmistrů podařilo zastřelit velmi významného privilegovaného, který v minulosti smetl celou armádu - úplně sám. A tady se nechá zastřelit!
Ale jinak opravdu velmi dobré!

Braenn
30.05.2017 5 z 5

+ Originální svět. Střelný prach a fantasy, inspirované takovou historickou epochou? Oooohoo!
+ Hlavní hrdina Tamás.
+ Orientace v ději. Pár hlavních postav, velmi úzce propojených, takže celek tvoří kompaktní a nezmatečný děj.
+ Příběh, ve kterém jsou sice epické momenty a epičtí hrdinové, ale který se přesto soustředí na obyčejné detaily.

Kniha, která vzala za srdce a má čestné místo v knihovničce. Začíná v neobvyklém okamžiku a graduje příběh velice originálně. Když si myslíte, že je nějaká postava hlavní padouch, nebo nějak důležitá, dokáže vás vyvést z omylu a na půl knihy ji vypustí. A naopak. Úžasně čtivá. No, dochází mi superlativy. Obvykle nemám ráda knihy, kde se to hemží bohy, ale tady... jak to říct. Tady i bohové byli takoví obyčejní v tom nejlepším slova smyslu a významu.
Luxusní.

Archie
30.04.2017 4 z 5

Dle popisu jsem cekal spise nejake usedlejsi, intrikarske drama. Masivni vyuziti magie me prekvapilo, stejne tak i rozmach celeho pribehu. Jako kombinace Mistbornu a Bidniku to zacina, a jako epicka fantasy plna velkych bitev, prestrelek, sermirskych souboju, nespoutanych carodeju a nakonec i z nebe sestupujicich bohu kniha konci. McCellan je navic vyborny vypravec, charaktery jsou vystaveny zajimave, lidsky a inteligentne. Pribeh pak vyborne balancuje mezi dramatem na urovni postav a jejich "malych" pribehu a tim velkym, tajemstvim zastrenym veletocem ve svete Devatera. Inspiraci Sandersonem McCellan sam nijak nezastira, rozhodne si ale slepe svou vlastni, strelnym prachem zacouzenou cesticku. Byt Finalni rise byla originalnejsi, pusobivejsi a lepe odvypravena.

Sirius
09.04.2017 5 z 5

porušil jsem svoje předsevzetí nerozečítat fantasy série. A nelituju. Příslib krve jsou naprostá pecka - žádná fantasy mě už tak dlouho nefascinovala. Jsou tu hrdinové, se kterýma se člověk může ztotožnit, je tu svět, kde se autor inspiroval (tuším) francouzskou revolucí, takže žádní elfové, trpaslíci atd, ale spousta mušket, pistolí, střelnýho prachu. Nějaký intriky. Brian McClellan se sice nemazlí s větami jako Abercrombie nebo Martin (dokonce není tak cynický), ale rozhodně mě během v tomhle 500 stránkovým kolosu nenudil ani jednou.

Stellia
13.03.2017 5 z 5

Nemám slov. Famózne dielo, ktoré sa aj pri svojej "objemnosti" číta samo. Poľný Maršál Tamás je nezameniteľnou postavou, na ktorej príbeh nielen stojí, bez neho by totiž žiadny príbeh nebol. Spisovateľov ťah vhodiť nás priamo do deja kvitujem. Odhodlanosť do ďalších dielov je obrovská a mám taký pocit, že jej dlho neodolám, pretože v spoločnosti Prachmajstrov sa cítim neskutočne dobre :) EDIT: Prečítané opäť, takmer po roku, a z lásky na prvý pohľad sa stala láska na celý život! Famózne dielo!

N10Tikky
10.01.2017 4 z 5

to je ale fakt taková kokotina, dávat zvlášť papírový a elektronický vydání, když vyjdou stejně...

Rezet
06.01.2017 5 z 5

Brilantní. Takhle nadšen jsem z fantasy nebyl... ani nevím jak dlouho. Postavy a příběh možná trochu klasické, ale v kombinaci s originálním a perfektně vykresleným světem to sedělo jak prdel na hrnec. Takže na otázku jestli jde k sobě střelný prach a magie, budu už navždy odpovídat ANO!

JamieJ
02.01.2017 5 z 5

Hodně povedená kniha, bez jakýchkoli nezáživných pasáží. Od první kapitoly je plná akce. Ani střídání postav v rámci kapitol jí neubírá na spádu. Stoprocentně doporučuji, stojí to za to.

Knihomlok2015
19.12.2016 4 z 5

Je to dobré, hodně dobré a jestli to bude v dalším díle ještě lepší, tak to má velkou naději zařadit se mezi ty úplně nejlepší.

ladynka
18.11.2016 3 z 5

Vícero dějových linií u různých postav zajišťuje celkem bohatý děj, napínavé situace a přináší také několik zvratů. Nejzajímavější je zde původní prvek magie - střelný prach a jeho možnosti a schopnosti lidí, kteří jej mohou ovládat. Zbylé magií nadané postavy mi tak nějak přijdou jako dané dohromady z jiných fantasy (pro srovnání - z poslední doby nejoriginálnější magii měl Světlonoš a Kronika Královraha).
Poměrně zajímavá se jeví také výchozí situace (převrat), byť mi až tak moc nesedly postavy. Hlavní hrdina střídá polohy idealisty a pragmatika a bohužel naivni idealismus převažuje. Taniel má komplex méněcennosti, je to feťák a slaboch a jeho postava se nikam nevyvíjí. Adamat jednáním zklamal. Postavy mají nějakou minulost, ale vynoří se zde již hotové a nijak se nevyvíjí (kromě jedné dívky, která si rozmyslí svůj naplánovaný čin).
Podstatnou část knihy tvoří obstojné ale nikoli ohromující pátrání, intriky, zrady a překvapivá odhalování. Bohužel tohle všechno mi připomíná spíš nesmělé hrátky. Oproti Weeksovu Světlonoši je to jako rozdíl mezi dámou a šachami.

Aaron Lewis
09.11.2016 5 z 5

Hurá, konečně zase něco pořádného:). Parádní charaktery, každý měl něco, zápletka taky zase něco jiného a nejlepší Tamás, ten se s nikým nesere a přitom to není vyloženě sympaťák. Sympaťáka vyhrál Adamat s Olemem. Doufám, že mu nic Tamás neudělá. Taniel a Ka-poel taky dobrý, ale byla bych raději, kdyby jí bylo fakt 14 a dohromady se dali třeba až za pár let:P. Nila a Jakob nic moc, ale zbytek fajnej. Škoda, že se autor víc nerozepsal, např. o Westevenovi (škoda ho, autor píše fakt dobrý charaktery), Julene a Rozálii a vůbec i o ostatních z rady. A Bo atd... Mohlo to být prostě trošku víc nahuštěnější a byla bych blažeností bez sebe, takhle jsem jen velmi mile potěšená:).

Jinak být Kresimírem (zajímalo by mě, jak se jmenuje v originále, protože Kresimír je tak úžasně slovanský jméno:)), tak jsem teď tak nasraná, že nemá nikdo šanci... haha.

A ještě k těm větrovkám, nemohla jsem si pomoct, ale pokaždé když tam byla, viděla jsem bílou větrovku s kapucí a kazilo mi to dojem s fantasy prostředím... bohužel to budu už asi mít do konce série... njn, pistole a pušky nemám zas až tak zažitý:).

mroz0075
13.08.2016 5 z 5

První díl mě doslova nadchnul a druhý uhranul. Doporučuji, čte se stejně dobře jako knihy od G.R.R. Martina.