Pozor! Srdce muže

Pozor! Srdce muže

Srdce muže: divoké, nebezpečné, neomezené, volné / Kniha o problémech výchovy chlapců v muže, o roli otců v ní a o úsilí žen i církví zbavit muže všech vášní a tím z nich udělat poslušné zženštilé bytosti. Americký křesťanský poradce ve své nevšední práci plné příběhů „opravdových mužů“ nabízí svobodné nadechnu... celý text

Americký křesťanský poradce ve své nevšední práci plné příběhů „opravdových mužů“ nabízí svobodné nadechnutí všem těm, kdo ještě nepohřbili své touhy, neztratili chuť skutečně žít a stále ještě chtějí být tím, kým být skutečně mají. Kniha je provázena spoustou biblických citací dokazujících, že Bible - na rozdíl od církví - nezakazuje tři velké touhy každého muže: podstoupit boj, prožít dobrodružství a zachránit krásnou paní. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/65_/65459/pozor-srdce-muze-65459.jpg 4.446

Wild at Heart (2008)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Návrat domů

Asterionela

Dobré téma a skvělé postřehy, jen mi přijde, že autor zbytečně opakuje myšlenky stále dokola. Nicméně možná to pro mě není tolik aktuální, protože nejsem muž :D

janulka1310
26.04.2015

První polovina knihy byla pro mě opravdu přínosem, protože s takovým pohledem na mužské srdce jsem se ještě nesetkala a v mnohém mi autorovy myšlenky pomohly pochopit některá mužská jednání. Druhá polovina knihy byla pro mě docela oříškem, v některých částech jsem se ztrácela a něčemu vůbec nerozuměla, takže mě to samozřejmě ani moc nebavilo. Ale zřejmě ještě nejsem připravená na trochu vyšší level:)

MilujuV.Huga
01.02.2015

- ROD MUŽŮ MÁ ČTYŘI VĚCI
KTERÉ JSOU NA MOŘI K NIČEMU:
KORMIDLO, VESLA, KOTVU
A STRACH Z UTONUTÍ
A. Machado

-Muž za ženou nejde proto, aby sílu získal; jde za ní proto, aby jí svou sílu nabídl.

-To, co zapíráme, se nemůže uzdravit.

-Mám dojem, že se jen snažím Boha přemluvit, aby mi život aspoň trošku zjednodušil.

-Potom přiznal: Víš, Johne, ve skutečnosti si připadám, jako by můj život byl jeden veliký podfuk ... a jako by mně při tom měl každou chvíli někdo nachytat.

-Kařdý musí zemřít. Ne každý však skutečně žije.

-Většina mužů žije životem tichého zoufalství.

-Tolik párů se jednoho dne probudí a zjistí, že se už vlastně nemilují.

-Tolle legge! - Vezmi a čti! (Sv. Augustin)

Arry
25.07.2014

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

Ivinho
28.05.2013

Viděl jsem hodnocení knihy, pak ji otevřel a začal ji číst. V průběhu čtení jsem narazil na pasáže, které mě velmi oslovily. Byly zde ale pasáže které jsem dokázal číst jen se sebezapřením. Konec knihy mě ale neskutečně praštil, míra poznání a prožitku byla neskutečná. Přišlo mi, že poslední kapitoly byly přesně to, proč jsem tu knihu tak dlouho, ikdyž s problémy četl.
Tuto knihu hodnotím jako tu z nejlepších jaké jsem na toto téma četl (nemám přečtené všechny). Srdce muže je fascinující čtení, které pokud vydržíte do konce, dokáže rozplakat muže i ženu.

muska291
27.03.2013

citala som to asi pred 6 rokmi...velmi sa mi to pacilo...teraz ked mame s priatelom vela problemov som si na nu spomenula....dala som ju precitat aj jemu tak dufam ze ho oslovi tak ako mna :) a rozhodne odporucam aj knihu pre zeny-ocarujuca :)

tool
03.10.2012

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl. Často se k ní vracím. Čisté, zdravé a motivující čtení pro chlapy a pro ženy v jejich blízkosti (manželky, dcery, matky ...). Velmi tuto knihu doporučuji.

joni
01.06.2012

Skvělá kniha, četla jsem ji, i když nejsem muž a trochu mi poodhalila jinou povahu druhého pohlaví :)