Požierač

Požierač https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226083/bmid_pozierac-226083.jpg 3 12 5

Príbeh o ľudskom nešťastí, o nezvládnutí, či schopnosti predísť životným prekážkam. Trojica hlavných hrdinov, ktorí sa točia vo víre nebezpečenstva, klamstiev, nešťastia a všadeprítomnej smrti, a to všetko v nádhernom prostredí hôr Malej Fatry, Žiliny a priľahlých lokalít. Aký je hlavný motív vraha? Skutočne sa podarí detektívovi spolu s ostatnými vyriešiť prípad a oslobodiť tak svet z pazúrov ďalšieho krutého šialenca? Aké tajomstvá začnú postupne vyplavovať na povrch?... celý text

jana277
12.02.2024 2 z 5

Do knihy som sa začítala, zaujala a ako obyvateľka ZA som si hneď predstavovala miesta. S pribúdajúcimi vraždami som si hovorila, že už stačilo. A záver? Za mňa poriadny úlet fantázie autora. Ale určite si ešte niečo od neho prečítam.

Gabriela737
15.10.2019 4 z 5

Dobrá, napínavá. Nie je medzi top 5 :) ale stojí za prečítanie.

adelinka
05.07.2017 4 z 5

Veľmi rýchle čítanie.....napätie tak akurát......ale koniec? Takto som ho vôbec neočakávala.....

mapet85
28.12.2015 4 z 5

Veľmi vydarená autorova prvotina. Priznám sa, že som nemal veľké očakávania. Na knihe ma zaujalo najmä to, že dej sa odohráva v Žiline, kde žijem takmer celý svoj život.

Autor vytvoril dej s originálnou a dobre vykonštruovanou zápletkou so sympatickou hlavnou postavou detektíva a vraha, ktorého psychologické pohnútky sú výborne popísané, a to až do takej miery, že chápete prečo robí to, čo robí. A to čo robí si domyslite podľa názvu knihy – Požierač. :-) S tým sú spojené nechutné opisy, ktoré vás niekedy nútia knihu na chvíľku odložiť. A ten pocit, že takýto človek môže chodiť po uličkách, po ktorých chodíte takmer dennodenne aj vy nie je vôbec príjemný. :-)

Kniha má výbornú atmosféru, zvraty, pri ktorých som vytriešťal oči a miestami je aj vtipná. Odporúčam ju každému a hodnotím štyrmi hviezdičkami. :-)

Salonka
10.05.2015 3 z 5

Pôsobivé, veľmi podarené dielko, ktoré som prečítala za jeden deň. Dej má spád, je jednoduchý, nie umelo predlžovaný, priamočiary, občas síce predvídateľný, avšak v rozuzlení a závere sa dialo všeličo nečakané. :-) Páčilo sa mi, že autor s postavami zaobchádzal drsne a nekonali sa žiadne ´happyendy´ či doslova zmŕtvychvstania kladných postáv, neprišiel superman, ktorý porazí zlo...

Ako Žilinčanka oceňujem domáce prostredie, v ktorom sa dej odohráva – keď si všetky miesta človek vie predstaviť, pristupuje k deju inak. :-)

Príjemné prekvapenie, knižka prevýšila moje očakávania, dávam silné tri hviezdičky.