Povídky o mužích

Povídky o mužích https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33199/povidky-o-muzich-33199.jpg 3 68 6

Příběhy zdaleka ne jenom pro muže přináší šestadvacátý svazek oblíbené edice Česká povídka. Muži chtějí být milováni, chtějí milovat, rádi by žili jinak, naplno, ale většinou se objeví něco (nebo někdo), co jim v tom brání. Ne všechny povídky osmi autorů jsou o milostných vztazích, jsou také o návratech a o snaze udržet si dlouholetá přátelství. A také o nemožnosti změnit to, co z různých důvodů už změnit nejde.... celý text

Massek
03.01.2021 4 z 5

Ohodnotil jsem hvězdičkami i jednotlivé povídky, nejvíce na mě zapůsobilo trio Reiner - Pecháček - Němec, ale v zásadě jsou všechny příspěvky dobré. Snad jen úvodnímu kusu od Viewegha trošku uškodilo, že se jedná o úryvek z knihy a nikoli o cíleně psanou povídku, škoda. Zajímavé také je, že se hned několik příběhů odehrává v hospodách, ale to asi samo o sobě také něco vypovídá o tématu knihy :)

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Některé povídky slabší, jiné povedené, Šabach opět vyčnívá. Prima čtení třeba do autobusu.

Alaglesia
14.12.2016 3 z 5

Oddechové čtení na cesty. krátké a výstižné povídky. Některé zdařilé více, některé méně. Líbil se mi mužský pohled na určité věci.

npetran
18.03.2013 1 z 5

Průměrné povídky, oddychové. Nejlepší jako vždy Šabach.

Verrrunka
20.05.2012 3 z 5

Asi ohodnotím každou povídku zvlášť a uvidím, jak mi vyjde celkové hodnocení :-)
Michal Viewegh- Biomanželka: ukázka z knihy, která se mi velmi líbila, takže velmi neobjektivně dávám 5*
Petr Šabach- Pravé poledne: napsáno čtivě, humorně, ale téma mi nebylo moc příjemné, proto 3*
Jaroslav Rudiš- Mistři světa: trochu zvláštní, příjemný styl, 3*
Martin Reiner- Štěstí ve hře: hodně se mi líbil styl psaní, příběh, celkově dost dobré, 4*
Edgar Dutka- Muži: výlet za mužským myšlením, celkový příběh nebyl moc originální, 3*
Ladislav Pecháček- Diamantová svatba: asi nejvtipnější povídka z celé knihy, od srdce jsem se zasmála, 5*
Igor Malijevský- Buj čim: nezáživné, 2*
Jan Němec- Majlant: asi nejnudnější povídka ze všech, moc jsem to celé nepochopila, 2*

Celkově tedy průměrná kniha, občas příjemný záblesk humoru. Čtení na jedno slunečné odpoledne :-)

Brambu
06.07.2011 3 z 5

Povídka od povídky se velmi liší, každá je svým způsobem jiná a přitom jsou všechny stejné, mají totiž společného jmenovatele, jsou o mužích. Velmi těžko se něco takového hodnotí, hold posuďte sami...