Dvě místa na slunci

Dvě místa na slunci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382518/bmid_dve-mista-na-slunci-eDG-382518.jpg 4 142 31

Poutníci série

Lovelace byla kdysi jen umělou inteligencí na tunelářské lodi. Když se po zhroucení a restartu systému probudí v umělém těle, nic si nepamatuje. Přesto musí znovu začít žít ve světě, kde je sama její existence ilegální. Technička Chilli, která spolu se svými kolegy pro Lovelacinu záchranu nasadila krk, je odhodlaná jí se životem v novém světě pomoci. Chilli má totiž s novými začátky vlastní zkušenosti. Chilli a Lovey společně zjistí, že i když je galaxie nezměrně rozlehlá, pro opuštěnost v ní není místo. Román Dvě místa na slunci se bude líbit fanouškům Firefly, Josse Whedona, Mass Effectu a Star Wars.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

A Closed and Common Orbit , 2016

Roux
17.09.2019 5 z 5

Dlouhou cestu na malou, rozzlobenou planetu to nepřekoná, ta je zkrátka jedinečná a úžasná. Na druhou stranu jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla více o Chilli. Tahle technička ve vesmírů Poutníků získala svůj jedinečný rozměr. Navíc jak Becky dokázala vystihnout jak chování dítěte, tak puberťáka se mi hodně líbilo. Lovelace mi celkově moc k srdci nepřirostla, ale bezesporu je to zajímavá postava. Těším se co přinese Zpráva o životě vesmířanů.

daves
05.08.2019 3 z 5

Část na smetišti super, zbytek kapku pokulhával. Dost upovídané, ale jinak dobré scifi. Když už jsem dal obě knihy, dám asi i třetí.

Gurus
01.06.2019 5 z 5

Děkuji Becky Chambers za napsání tak úžasné knihy a série. Momentálně asi není lepší slow sci-fi román než Dvě místa na slunci.
Příběh tak laskyplně odvyprávěný a napsaný s citem. Ten vesmír, který vytvořila, je úžasný. Mrzí mě, že ze série Poutníci už zbývá jen poslední 3 díl, na který se také hodně těším :).

Nenu
24.05.2019

Knížku jsem chtěla přečíst jen kvůli tomu, že jsem četla Dlouhou cestu, která podle mého mínění nic moc. Chtěla jsem zjistit, jak to pokračuje. … A velké překvapení, ono je to lepší !!! Konečně se něco děje a příběh má spád, už se těším na vesmířany ...

orson
15.05.2019 5 z 5

Originální netradiční pomalá sci-fi plná skvělých nápadů, exotických ras a napínavého příběhu - vlastně dvou. Za mě spolu s předchozím dílem to jsou nejlepší scifi za posledních několik let.

bosorka
11.04.2019 4 z 5

Možná ještě pomalejší než Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu, ale vůbec mi to nevadilo. Je to takové komorní sci-fi, moc dobře napsané. Co Becky Chambers fakt umí, jsou postavy. Těm dodává nezaměnitelný šmrnc. Zabydlela svůj Vesmír fakt zajímavými rasami, jejichž zvyklosti člověk poznává s nadšením. Těším se na další knížku z tohoto světa a tiše doufám, že se autorka zase vrátí k některým dalším postavám z Poutníka.

Ewiczka
18.01.2019

Skvělá! Já teda byla naklepaná na pokračování osudů posádky poutníka, ale i tak se mi to moc líbilo... Ten styl vyprávění, celé prostředí téhle série,... Komu se líbil první díl tak se bude skvěle bavit!

Kakiko
02.01.2019 5 z 5

Skvělé a ještě lepší než první díl. Děj je možná ještě méně náročný oproti prvnímu dílu, ale to mně vůbec nevadilo. Sledujeme život Sidry, IU, která musela opustit v prvním díle Poutníka, protože jeho posádka nebyla po bolestivé ztrátě Lovey připravena na novou, ale stejně stavěnou umělou inteligenci, a minulost Chilli, díky které Jenks získal umělé tělo pro Lovey. Obě dvě postavy se ocitají v místech, kde je pro ně vše nové a musí se naučit přežít. A to je v podstatě vše, sledování umělé a lidské duše a jejich života. A přesto je to poutavě čtivé a rozhodně ne nudné. Těším se na další díl.

Sarah11
01.12.2018 5 z 5

Čekala jsem, že to bude skvělé, ale po obrovském nadšení z prvního dílu už jsem si nemyslela, že by ho mohly další díly překonat a trochu jsem se bála, že když opustíme posádku Poutníka a nahlédneme do života jiných postav, nedokážu už se s nimi tak sžít. Mýlila jsem se. I když se tady veškerý děj odehrává na planetě, je tento díl ještě o několik stupňů lepší než ten předchozí. Alespoň pro mě. Obdivuji autorku za to, jak skvěle dokázala vystavět a promyslet celý svět do posledního detailu, jak si vyhrála s jednotlivými rasami, jejich zvyklostmi, historií... Už dlouho jsem nečetla knihu s tak propracovaným světem jako je právě tento. Zkraje jsem měla trochu obavy ze střídání časových linií, protože většinou vás vždycky jedna baví víc, ale tady si nedokážu vybrat, protože obě byly naprosto skvělé (dobře, možná mě trochu víc za srdíčko chytla Jana a Sova, ale to jen proto, že jsem cíťa) a jak mívám občas problém s tím, že bych v knize polovinu stránek vyškrtala, tady jsem si přála, aby těch stránek bylo víc. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku a myslím, že si zaslouží místo i mezi mými celkovými oblíbenci. Netrpělivě vyhlížím další díl!

SONP
23.11.2018 4 z 5

Další ze série "slow sci-fi" spisovatelky B. Chambersové. Komu se nelíbil první díl tohoto poměrně vzácného žánru, ten ať po druhém ani nesahá. Já jsem byl z prvního dílu docela nadšený a dostal ode mě 5 hvězdiček. Pokud jde o ten druhý, pak co se mě týče, autorka už zašla až příliš daleko. Tahle knížka až do 70% rozsahu nemá vůbec žádný děj. A když říkám žádný, myslím tím skoro žádný. Leda že pro Vás jsou dějem citové trampoty umělé inteligence instalované do umělého těla v mraveništi skutečných lidí (lépe řečeno sapientů různých ras). O něco více dějovou je linka dívky pracující od dětství v jakémsi Orwellovském ocelovém městě. Ale pozor: dílko stále doručuje slušnou dávku emocí, kterou známe už z prvního dílu. Paralely s životem menšin ve většinové společnosti jsou taky stále významné, a potud kniha funguje. Zkrátka, pokud na sebe knihu necháte působit jako celistvé dílo, tak obstojí. Jestli ale chcete něco svižného pro zábavu, tak se Dvěma místům na slunci (kdoví proč se to tak v češtině jmenuje - v originále se to jmenuje Společná uzavřená orbita) hyperbolickým obloukem vyhněte. Mě asi také kniha nezastihla v dostatečně pomalé náladě, tak mne nezasáhla docela do černého, ale mnohé části jsem si celkem užil. 70%

Magnat
02.11.2018 5 z 5

Kybych měl knihu hodnotit jedím slovem tak bych řekl: "milé". Jedna příběhová linie navazuje na to co se stalo na Poutníkovi, druhá začíná 20 let před Poutníkem a dozvíme se tak něco o Chilli a Blue. Knížka je v podstatě nenásilná, milá, místy humorná.