Posledný sľub

Posledný sľub https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452115/bmid_posledny-slub-aEL-452115.jpg 4 192 67

Aj z popola najväčšej tragédie môže vykvitnúť nádej a láska. Tara Richardsová bola ešte len dievčaťom, keď zmizla jej matka Violet. Po mnohých rokoch dostane list od právnikov z Londýna a jeho obsah jej prevráti život naruby. Niekto jej zanechal kľúčik od bezpečnostnej schránky. V nej nájde predmet, ktorý zmení všetko, čomu dovtedy verila, a vzbudí v nej nádej. Odchádza do Španielska, aby našla odpovede na otázky, ktoré ju prenasledovali takmer štyridsať rokov.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Her Last Promise , 2019

ještěrka38
20.03.2024 3 z 5

Trošku zklamání. Do strany 130 jsem si říkala, že to je vlastně hrozná slátanina, ale pak se to jako trošku rozjelo, ale i tak mi příběh přišel hrozně překombinovaný. Od autorky jsme už četla lepší knihy.

Peggy2711
27.02.2024 3 z 5

Do knihy je důležité se začíst a nevzdávat ji na začátku, tam mi to přišlo trochu překombinované, hodně postav, dějů, skákání v čase, ale pak si to všechno sedne a sledujeme hlavně Taru. Na jednu stranu se nám odkrývá dost vážné téma a na druhou stranu je to všechno růžové a krásně to vychází a zapadá do sebe. Ale četlo se to dobře, svižně, takové spíše oddechové čtení.

PetaZ
31.01.2024 5 z 5

Takovy typ knihy me zkratka ani nemuze snad zklamat.. Lehke cteni na par hodin :)

marli58
02.01.2024 3 z 5

Jednu hvězdu ubírám, protože ze začátku jsem se nějak ztrácela. Pak se ale děj rozběhl a nabral na zajímavosti a čtivosti. Dopis se mně líbil víc.

Knihomura
28.09.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, krásná obálka, romantika. Jen označení "historický román" je zcela mimo.

Renike
16.07.2023 5 z 5

Krásný, čtivý a docela napínavý i bolestný příběh matky, dcery a babičky, tak napůl šťastným koncem. Není to historický román, odehrává se v Anglii a částečně ve Španělsku. Na začátku děj i postavy poskakovaly, ale nakonec dal jeden krásný celek. Moc hezké čtení. Dám šanci i jiné knihy autorky.

rakakan
10.06.2023 4 z 5

Příjemné romantické čtení, napínavé, se šťastným koncem. Zkrátka odpočinkové.

Atara16
28.05.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, čtivá a na to kolik postav tam je, si udržela zápletku až do konce.

soupik2012
01.05.2023 3 z 5

Chybné označení na štítku se žánry, mne hned na začátku navedlo na slepou kolej. V žádném případě se nejedná o historický román, ale především a mělo by to v žánrovém označení být uvedeno, se jedná o román pro ženy. S tímto označením, bych dopředu tušila o čem příběh bude a tudíž by mne nezasáhlo tak silně zklamání, které jsem po přečtení tak poutavé anotace ke knize následně během jejího poslechu pociťovala. Poslední slib je totiž španělskou telenovelou v textovém provedení. A to je přesně ten druh romantiky, který nemám příliš ráda. Dámaskloboukem to pode mnou vystihla naprosto přesně a proto zde nebudu plýtvat dalšími zbytečnými slovy. Audiokniha je načtena obstojně a načetla ji paní Marcela Šiková.

Dámaskloboukem
25.04.2023 2 z 5

Tak na tohle jsem moc mladá nebo příliš stará. Nevím.
Příběh je rozhodne čtivě napsán a děj pádí kupředu jak dostihový kůň - jedna hvězda
Krásné propleteni několika životních osudu a časových linek - druhá hvězda
Hromada ohraných klišé a postavy, z nichž téměř každá se vymyká obyčejnému lidskému standardu, pro mě knihu posunuly na úroveň pouťové cetky.

hrosulik
15.04.2023 5 z 5

Tak ta byla přečtená jedním dechem. Moc se mi líbila. Doporučuji.

laura
11.04.2023 5 z 5

O slibech, které nemůžeme splnit, o lásce, která bolí, o ztrátách, se kterými se nedokážeme vyrovnat, i o naději, která nikdy neumírá...

Krásný příběh plný lásky, něhy a naděje, ale také smutku, zklamání a osamění. Příběh o otázkách i odpovědích, které ne vždy chceme slyšet. Minulost, přítomnost, budoucnost. Život i smrt, láska i nenávist, neochvějné přátelství i zrada. Život v jeho pestré mozaice. Nádherný a přitom tak bolavý. Jedinečný a přitom i krutý.

Tohle bylo skvělé. Čtivé, napínavé, živé, syrové, bolestné i krásné. Příběh, který mi bude ještě dlouho doznívat v srdci...

Paris2000
26.03.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučena, a za mě skvělá.
Ze začátku několik dějových linek, které se pak protnou v poutavý příběh.

001Terka456
04.03.2023 5 z 5

Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Krásný a procítěný příběh matky a dcery, který čtenáře chytí a už nepustí.

mayinka
17.02.2023 2 z 5

Tak pisu komentář podruhe... poprvé se nekam ztratil.
Byla jsem prekvapena.... jak se v kapitole 30, najednou zjevil Tom. Ten Tom z mládí. Ten Tom superkladas.
Pro mne to byl nerealny pribeh. A taky mi vadi překlepy v knize.

jitka3027
04.02.2023 5 z 5

Poslední slib je zatím nejlepší z těch , které jsem četla od této autorky;(uz mi zbyva jen Krabička vzpominek). Přečteno za den, na konci jsem si trochu musela připomenout jména ze začátku knihy, ale moc pěkný a čtivý příběh.

vandalindakova
22.01.2023 3 z 5

Pro mě oddechový příběh z reálného života, který nám ukazuje, co se může stát, a jak se s tím lidé vyrovnávají. Má to spíš takový pochmurnější vibes, než naopak, ale zároveň je to napsané velmi čtivým stylem, který otáčí stránky jako nic.
Prolíná se tam linka z minulosti, kdy byla Tara čtrnáctiletá a žila se svou matkou, s linkou přítomnou, kdy Tara už má svůj život, syna. V tu chvíli se příběh strhává díky schránce, která se k ní dostane. To vše doplňují útržky dalších příběhů, které vypadají, že s hlavní zápletkou nesouvisí, ale nakonec to do sebe všechno zacvakne.
O něco víc mě asi bavila ta linka z přítomnosti, která mě ke konci uměla i překvapit.

Knihu mi k recenzi poskytlo nakladatelství Cosmopolis.

Ilsa2
14.01.2023 5 z 5

Dopis, Klíč a Tajemství byly krásné knihy, ale Poslední slib předčil všechny. Nádherný, dojemný příběh, velmi procítěně podaný.

L.Helena
27.12.2022 4 z 5

Osvědčený autorčin způsob vyprávění ve dvou časových rovinách. Pěkný příběh, i když v pár detailech mám pochybnosti, zda by se ve skutečnosti takto mohl odehrát.
Opět si musím postěžovat na anotaci ke knize, prozrazuje zbytečně moc z děje, který by měl pro čtenáře zůstat překvapením. Naštěstí jsem ji předem nečetla, dostatečným doporučením pro volbu této knihy je jméno autorky a její předchozí knihy, které jsem od ní četla.

Inka8
21.12.2022 5 z 5

Tato kniha byla opravdu krásná . Tara a její maminka Violete se ocitnou na ulici kvůli nezaplacenému nájmu a náhoda je zavede k obchodu , kde je i byt . Tam začnou žít , Violet zpívá a seznámí se s mužem o kterém je přesvědčená , že je ten pravý . Myslí si , že je obě s dcerou pozval na dovolenou a když přijede , aby je vyzvedl , vyjde najevo , že s dcerou nepočítal . Od té doby zůstane Tara sama , protože maminka se z dovolené nevrátí a je nezvěstná . Děj se odehrává střídavě v době , kdy blo Taře 14 a potom když už byla dospělá a sama byla maminkou . Opravdu doporučuji přečít

anglická literatura romány pro ženy

Kathryn Hughes
anglická, 1964