Posledný sľub

Posledný sľub https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452115/bmid_posledny-slub-aEL-452115.jpg 4 196 196

Aj z popola najväčšej tragédie môže vykvitnúť nádej a láska. Tara Richardsová bola ešte len dievčaťom, keď zmizla jej matka Violet. Po mnohých rokoch dostane list od právnikov z Londýna a jeho obsah jej prevráti život naruby. Niekto jej zanechal kľúčik od bezpečnostnej schránky. V nej nájde predmet, ktorý zmení všetko, čomu dovtedy verila, a vzbudí v nej nádej. Odchádza do Španielska, aby našla odpovede na otázky, ktoré ju prenasledovali takmer štyridsať rokov.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Her Last Promise , 2019

Imor
10.03.2022 4 z 5

Čtivý román kde dojde k rozdělení několika spřízněných duší. Líbila se mi komplikovanost příběhů mnoha osob.

Knižnítoulky
04.03.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha autorky, jejíž obliba mezi čtenářkami roste. Ani tentokrát nezklamala a drží si svou laťku své tvorby. Tentokráte byla zápletka velmi brzo odhalitelná a začátek byl lehce chaotický seznamováním se se spoustou postav, ale nic to neubralo na čtivosti knihy. Mohu doporučit.

LucinkaB.
27.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala! Skvělý příběh. Zpočátku jsem byla z postav zmatená a říkala si, jaký význam v příběhu mají. V jednom místě se příběh spojil a já jen četla a četla, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Skvělá práce!

jeny-v
19.02.2022 5 z 5

Poslední slib je literární vlna, po které se nechávám ráda unášet. Ani s touto knihou se spisovatelka neodchýlila od své typické osnovy. Poutavé a laskavé čtení, v němž se odkrývá tajemná minulost jedné cesty do Evropy. Nenásilné střídání kapitol, které jsou rozděleny do tří samostatných období a míst. V roce 1978 se seznámíme s Violet, Tarou, Alfem, Tomem a Larym, a v tom samém čase se přeneseme do Španělska za Leonardem, Gabrielou a Mateem. V tom současném obdrží Tara Richardsová dopis z Londýna a mylně se domnívá, že jde o rozvodové listiny: "Schválně jsem odkládala jeho otevření, neboť jsem věděla, že když tak učiním, můj život už nikdy nebude stejný." Toto je román, u kterého máte po přečtení příjemný pocit u srdce.

Ivuska.09
18.02.2022 4 z 5

Má první kniha od této autorky. A určitě ne poslední. Příběh o tom, jak se rozdělila cesta matky a dcery, mě moc bavil. Více dějových linek, hodně postav a spousta přemýšlení ohledně toho, co vše se v minulosti stalo. Román je velmi čtivý, uspokojí především čtenáře, kteří mají rádi komplikovanější příběhy.

Knižní střípky
12.02.2022 5 z 5

Číst POSLEDNÍ SLIB bylo jako vrátit se někde, kde už to moc dobře znám. Autorka mě nezklamala ani tentokrát a díky ní jsem si užila opět moc krásný příběh. Příběh matky a dcery, které osud od sebe odtrhl v zásadě není nic originálního, ani téma pátrání po minulosti není v knihách ničím ojedinělým, ale KATHRYN HUGHES to prostě napíše tak, že se nestačíte divit, její knihy vás pohltí od samého začátku a nepustí dokud nebude konec. I zde se hned od začátku rozjelo několik zdánlivě spolu nesouvisejících linek, ale věrný čtenář této autorky moc dobře ví, že každá z nich má svůj smysl a je jen na autorce, kdy nám dovolí onu spojitost pochopit. A přesně tak to bylo i zde. Když jsem knihu dočetla a zavřela, řekla jsem si jenom - ach, proč už je konec?

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

zeytin
03.11.2020

Knihu po prečítaní radím do kolonky: "Pekné, prečítané, ale jedenkrát a dosť." Od autorky som čítala všetky knihy, ale táto sa mi javila ako najslabšia. Kniha je síce písaná mojim obľúbeným štýlom - prelínanie minulosti a prítomnosti, ale zo začiatku bolo to prelínanie veľmi chaotické. Veľa postáv, ale žiadna taká, ktorú by som si obľúbila, ktorá by ma vtiahla do deja, s ktorou by som mohla prežívať emócie.

anglická literatura romány pro ženy

Kathryn Hughes
anglická, 1964