Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 818 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

LadyDance
26.05.2012 5 z 5

Knížka se s filmem nedá srovnávat. Viděla jsem nejdřív film a myslela si jak je úžasný, ale po přečtení knihy jsem okamžitě změnila názor. Knížka je nádherná, spoustu zajímavých scén ve filmu chybělo. Ronnie je na svůj věk vyspělá, okolnosti jí donutili vyrůst.

dqenisa
09.04.2012 5 z 5

Hezký ale ke konci dojemný. Břečela jsem jako želva. Ale kdybych mohla přečetla bych si to znova.

mis22
03.04.2012 4 z 5

U této knihy jsem uděla velkou chybu, že jsem si vlastně nejprve pustila film a poté se až dostala ke knize. Jenže jinak bych se vlastně ke knize ani možná nedostala. Samotná kniha se mi líbila moc. Ano, nekončí zrovna Happy Endem, ale to už je život. Autorovi tohoto příběhu se moc povedla a určitě ji doporučuji:D!

Soptinka
25.02.2012

Po delší odmlce jsem knihu dočetla a konec probrečela. Ale jinak to je krásná kniha.

Lucik.823
29.10.2011 5 z 5

Mrzí mě, že jsem nejdřív viděla film, ale i tak mě ta knížka dostala. Posledních tak 100 stránek jsem probrečela. Nádherný a bohužel realistický příběh.

Vendulik
04.08.2011 5 z 5

Perfektní knížka. Film byl celkem dobrý, ale knížka lepší. Líbí se mi, že to nekončí vždy jen dobře. Doporučuji a u konce jsem pobečela.

-Lenicka-
02.08.2011 4 z 5

Pěkný román .. až jsem si k pár kapitolám musela vzít i kapesníčky =o)

Temsiss
18.07.2011 5 z 5

Já sice romány moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Knížka je to krásná a poměrně reálná. Chytla mě hned od začátku. Knížka nemá zrovna moc typicky šťastný konec, což se mi líbí. A filmu se podle mě knížka nemůže rovnat, knížka je o moc hezčí než film. Můžu doporučit :-)

Peťanka
27.05.2011 5 z 5

Krásný příběh, myslím, že hodně reálný. Četl se jedním dechem a s postavami jsem se tak sžila, že jsem probrečela pár kapitol. Podle mě se i filmové zpracování velice povedlo, takže kdo moc nečte, si příběh zamiluje i prostřednictvím filmu, ale stejně, kniha je kniha.. :)

Aria85
07.05.2011 5 z 5

Tohle je jiz treti kniha, kterou jsem od Sparkse precetla a opet jsem ji cetla jednim dechem.. uzasny pribeh, od ktereho jsem se nemohla odtrhnout a az do posledni chvile cekala a nevedela, jak to dopadne, protoze u Sparkse si tim clovek nemuze byt jisty.. ale to je na tom nejlepsi.. libi se mi, ze zavery jeho knih nejsou predvidatelne jako u spousty podobnych romanu.. Opravdu vyborna kniha, kterou muzu jen doporucit

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Vendiii1
06.04.2011 5 z 5

Knížku jsem neodložila, dokud jsem nebyla na konci .. :)

Barryn
10.02.2011 5 z 5

Přečíst román je pro mě v této hektické době výkon. Když jsem ale mezi novinkami v knihovně zahlédl tuhle knihu , věděl jsem , že tohle přečtu, Sparks je pro mě totiž absolutní spisovatelská špička. Zápisník netřeba komentovat, Vzkaz v láhvi byla jediná knjha u které se mi vedraly slzy do očí, Doslova jsem nenáviděl Sparkse za to co provedl v závěru s hlavním hrdinou, A teď znovu. Poslední píseň. Jedinečný letní příběh. Kruté a krásné zároveň. Jedinečně vykreslené postavy. Líbí se mi preferování čisté lásky a smyslu pro spravedlnost. To se dnes nenosí a přitom to svět tak potřebuje. Takže dík Nicholasi za ten zážitek, Tedy hurá na Noci v Rodante a Milý Johne !

Es.
01.12.2010

Úžasná kniha.. Nejlepší nejdříve si to přečíst a pak se podívat i na film :)) myslím, že by se mohla líbit dosti lidem. Mě osobně velmi zaujala..

machrus
30.11.-0001 5 z 5

Nichlas Sparks sice užívá stále stejných spojení. Humor, láska a víra. Někdo si řekne je to stále jedno a to samé,ale já se u jeho knih vždycky zasměju, rozbrečím a především zamyslím se nad svým životem a životem všech, protože to jak Sparks píše své příběhy....snad chytí každého za srdce alespoň trošičku.

denysek2
30.11.-0001 4 z 5

Velmi citově a psychicky obsáhlá knížka. Bylo tam tolik emocí, tolik smutku a lásky, že to snad ani nebylo pro mě. Jen těžko jsem dokázala udržet svoje pocity na uzdě. Ronnie se mi zdála tak dospělá, že prostě bylo nemožné si ji neoblíbit... Vlastně jsem měla ráda všechny postavy které se v knížce vyskytly. Až na Marcuse, toho jsem chtěla poslat do vězení už od začátku příběhu. Jediné co mi trochu chybělo, byla akce. Ale skvěle to vynahradily ty emoce a pocity jak Ronnie tak i ostatních postav. Taky jsem neměla moc ráda Scotta, on byl prostě jediným slovem... IDIOT. Will se pro mě stal naprostým miláčkem a Galadriel alias Blaze jsem ze začátku neměla moc ráda ale na konci se mi líbila.
Opravdu jsem si tuhle knížku oblíbila... nepatří sice mezi hrstku úplně nejleších knížek, ale dala se číst, a četla se fakt skvěle.

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965