Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 819 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

renatah
23.07.2013

nedočetla jsem, absolutně mě nechytla

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Poslední píseň jsem dostala asi k desátým narozeninám, protože jsem ji moc chtěla a pořád jsem s ní otravovala rodiče. Když jsem ji začala číst, moc mě to nebavilo a tak jsem přestala s tím, že se ke knize vrátím později. Asi před rokem jsem knihu opravdu znovu otevřela a začala číst od začátku. Nemohla jsem se od ní odtrhnout! Asi před těmi třemi lety jsem to asi ještě moc nechápala. TAHLE KNÍŽKA BYLA ÚŽASNÁ!! :))

jithushka
13.07.2013

Pořád nevím, co si o téhle knize myslet. Větší část knihy je směřována spíš mladším, teenagerům, a pak se najednou objeví filozofická část, která se, dle mého názoru, v knize se zbytkem bije. Pro starší čtenáře - nebo spíš čtenářky tahle knížka není (pokud nemají potřebu vracet se do stavu mysli slečny, která je na prahu života a naprosto netuší co chce) ale filozofování zase není pro tu mladší část čtenářů..

Venezia
23.06.2013 5 z 5

Podľa mňa najlepšia Sparksova kniha.

delena4ever
21.06.2013 5 z 5

Kniha byla mnohem lepší než film, ale tak už to většinou bývá. Na konci jsem si pobrečela, ale jinak to byla vážně nádhera.

petiska
24.05.2013 5 z 5

Budu konkrétní. V porovnání s filmovou verzí tohoto románu musím říct, že kniha se mi líbila více. Ve filmu byla spousta věcí vypuštěných a když si to potom člověk uvědomí, o co všechno by přišel, kdyby nečetl samotnou knihu, je to k pláči.
Já jsem nejdříve viděla film. Líbil se mi. Viděla jsem Miley Cyrus v jiném světle, než když si nasadí blonďatou paruku a poskakuje na parketu. Líbilo se mi celkové ztvárnění děje, prostředí, kam byl osobitý děj zasazen i příběh.
Ronnie jsem zpočátku moc nechápala. Nedokázala jsem jí porozumět. Náhle přišel zlom a její postava v knize nabrala jiné směry. Porozuměla si s tátou, se kterým to bohužel nedopadlo, jak by podle různých autorů takové krásné a napínavé romány skončily. Šťastně. Bylo mi ho na konci hodně líto.
Díky knize jsem si ten film stáhla znovu a dívám se na něj s anglickým dabingem. Vidím ho už v novém světle a porovnávám pasáže, které jsou pouze v knize.
Pokud bych tento román doporučila? Pro vášnivé čtenáře, kteří touží po lásce, romantice, napětí, vtipu, není k zahození si ji nepřečíst. :-) Alespoň dle mě.

LovelyLucy
14.05.2013 3 z 5

Knížku jsem pořídila až když jsem viděla film. Sice je knížka jiná, ale vůbec mi to nevadilo. Silný příběh a potřebovala jsem krabici kapesníků.

hvezdicka07
04.05.2013

Knížka byla super i na konci ukápla slzička, ale film?? Celou dobu, co jsem se na něj dívala, jsem nadávala, jak někdo může takovou krásnou knihu takhle zprasit :-/

Michaela91
26.04.2013 4 z 5

Knížba byla pěkná, emotivní :) film se mi ale tak nelíbil, nebylo tam vše jako v knize. Proto raději vše přečtu a pak zkouknu film.

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Má první, a určitě ne poslední, kniha od Nicholase Sparkse. Jelikož jsem nejdřív viděla film, myslela jsem, že mě nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. Kniha je plná citu a několikrát mě během četby i napadlo, že bych pana Sparkse velmi ráda potkala osobně. Toto je jedna z těch knih, které si určitě přečtu ještě jednou.

Georgine
05.03.2013 4 z 5

Začátek knihy se jevil jako průměr, ale začetla jsem se a na konci, přiznávám, byly slzičky .

kowalenska.m
27.02.2013 5 z 5

Tuhle knížku mám moc ráda, zvláště kvůli vztahu k otci a k tomu co prožívala a co on prožíval. Bylo mi to blízké. A také díky hudbě. Sama hraji, takže jsem si vše ještě intenzivněji představovala. Tak knížka mi prostě sedla.. člověka nutí plakat, film ne. Ten je na nic.

Mišš
13.02.2013

Kniha, díky které jsem si tady založila účet, kniha která mě po dočtení každé kapitoly, tak nějak donutila přemýšlet, ani nevím nad čím, prostě jen tak jsem seděla a uvažovala, jak někdo dokáže pouhým příběhem proniknout do citů a myšlenek člověka, kterého ani nezná a v životě neviděl, proto patří můj velký obdiv N. Sparksovy. Musím uznat, že kniha je mnohem lepší než film a přemýšlím nad tím, že si ji koupím, protože to je poklad, který musím mít :)

kutikk
16.12.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od něj.

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

Další krásná od Sparkse, nevím kam na to chodí. :) Bulela jsem jako želva. A samozřejmě, že.. dobro vítězí nad zlem! :)

2368
29.10.2012 5 z 5

Po dlouhé době konečně kniha, která mě opravdu potěšila.Poutavý příběh a zajimavé postavy spolu vzájemně vytvárí užasný příběh.Napínavé čtení od začátku až do konce.Škoda jen, že konec je trochu smutný, ale takový je život.
Neodolala jsem a podíval jsem se i na stejnojmený film a upřímě mě sklamal.V mnoha částech vůbec neodpovídá knize, takže podoručuji nejdříve přečíst knihu a pak se teprve podívat na filmovou verzi.
Vřele doporučiju všem, příjemné počteníčko :-)

Michelle93
04.10.2012 5 z 5

Krásný a zároveň i trochu smutný příběh :)

Lauralex
26.08.2012 5 z 5

Miluju Sparkse a všechny jeho knihy, ale tato je pro mne taková osobnější. Nejvíc mne chytla za srdce a je krásná, ať už máte rádi romantické příběhy, nebo ne.

Je to vlastně jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Vztah otce a dcery, který v knížkách není tak častý, ovšem mně tak blízký, takže je to něco, u čeho můžete přemýšlet o tom, jak vlastně žijete vy - aspoň mě to přinutilo. Tak emotivní a lidské a neskutečně silné. Je to zatím jediná knížka, u které jsem brečela, ale nešlo tomu zabránit, leč jsem se snažila. Ten příběh vám totiž rozhodně něco dá, o to víc, pokud se v tom aspoň kouskem najdete.

Nakonec bych snad řekla jen: děkuju, tati.

gumedvidek
30.07.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Sparkse - 90% jeho knih je skvělý, ale tahle je pro mě jednoduše top.

sarekaslukova
16.07.2012 5 z 5

Vau to bylo něco. Knížka je vážně hodně poutavá. Moc mě mrzelo že jsme první vidělala film, ale kdyby jsem ho neviděla ke knížce se vůbec nedostanu. Byla to jedna z mála knih u které jsme potřebovala kapesníky. Super nápad byl že se to napsala z různých pohledech lidí. Vážně super dílo.

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965