Poplach v Tabulkově

Poplach v Tabulkově https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300090/bmid_poplach-v-tabulkove-CAS-300090.jpg 5 22 5

Tato neobvyklá kniha s dobrodružným příběhem přivede děti do říše droboučkých postaviček, které působí magicky, a přece jsou zcela skutečné – do říše chemických prvků. Všechno, co kolem sebe vidíme, čeho se můžeme dotknout, ale i vzduch, který dýcháme, to vše je tvořeno maličkými neviditelnými částečkami. Jsou jako písmenka abecedy, kterou je napsán celý náš svět. Seznamte se s paní mámou Chlorovou, malou Kyslinkou a jejími bratry Vodíky, Fluorkou, Bromíkem, Křemdou, Bronzíkem, Siřinkou, Rtutíkem a jejich sousedy. Čím lépe říši chemických prvků porozumíme, tím lépe porozumíme světu kolem sebe. A nepřihodí se nám to, co se to stalo panu Runsaklovi, kterému se neznalost chemických prvků málem stala osudnou! Toho dne, kdy příběh této knihy začal, nejprve nic neukazovalo na to, že se Tabulkov vzápětí obrátí vzhůru nohama...... celý text

IngridDach
21.10.2022 5 z 5

Geniální nápad, jak dětem přiblížit chemii, kterou často ve škole nemají moc rády nebo jim připadá moc abstraktní. Přesně ten typ knížky, kterou čtete dětem a bavíte se u toho i vy!

Marketaparketa
26.05.2021 5 z 5

Zajímavé podání chemie pro děti. Super pohled. Večerní čtení synovi dostalo nový rozměr.

carbici
16.01.2021 5 z 5

Vyborna kniha i pribeh. Pobavilo nas to doma vsechny.

Teron
27.08.2017 5 z 5

"Na dva díly vodíku
na jeden díl kyslíku
to je nápoj pro bohy
postaví tě na nohy...
Co to bude? Kdo se podá?
Pitná voda, pitná voda.."
(Stvoření světa)

PS: X meni se můžou zahrabat, protože tenhle tým je přechcal o deset dýlek:-)

jarmila4388
12.01.2017 5 z 5

Nebudu hodnotit styl psaní (přestože mně se líbí), ale myšlenku jako takovou považuji za dokonalou. Knížka mi hned padla do oka a ve výsledku předčila všechna má očekávání - vztahy mezi jednotlivými prvky jsou popsané moc hezky a děj je jednoduchý, ale ne nudný.
Při čtení knížky se toho dcera (9) dost naučila. Není to nijak vášnivá čtenářka, takže rozhodně ne typ, co přečte cokoliv, ale tahle knížka se jí opravdu moc líbila.

Veronika Matysová
česká, 1976