Pokušení A-ZZ

Pokušení A-ZZ https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26661/bmid_pokuseni-a-zz-UrG-26661.jpg 4 165 24

Napínavý a vtipný vědecko-fantastický román vyjadřuje autorovo přesvědčení, že ani technický pokrok a relativní blahobyt nezbaví lidskou přirozenost jejích nedostatků. Sci-fi ve své realistické podobě. Odehrávající se v blízké budoucnosti. Kontrast běžného ubíjejícího života a dramatických mimozemských epizod.

hoopoo
28.09.2014 5 z 5

Klasické dovolenkové čtení (nechť autor promine) - knihu jsem četl aspoň třikrát. Čtyři postavy (2 manželé, studentka a "starší" manažer) jsou pod lákáním od mimozemšťanů z Agaly - dostávají dárky, zážitky, lepší pracovní uplatnění... Kniha je psaná postupně z pohledu všech 4 osob, ak se postupně poddávají případně odporují vábením. Ale jak se říká, nic není zadarmo a nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.
Velmi čtivé. Asi se kouknu po další knize od Párala :)

Ječmínek
15.06.2013 4 z 5

Zpočátku jsem se u téhle knihy trochu nudil, ale pak ... Párala nemusím, ale tahle se mu povedla.

maximka
10.11.2012 3 z 5

Námět mě velice zaujal, zamýšlela jsem se nad tím, čeho všeho je člověk schopen k dosažení svých zájmů. forma se mi už tolik nelíbila.

jprst
19.11.2011 4 z 5

Na většinu lidských vlastností nemá žádný vliv technický pokrok, pocit blahobytu a pohody je navíc dost subjektivní pocit. Autor prostě opět ukázal, že má naše povahové rysy dobře přečtené, a i když jde o sci-fi, nic lidského nebude v budoucnosti lidem cizí.