Ohnivé srdce

Ohnivé srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174875/bmid_pokrevni-pouta-ohnive-srdce-tgL-174875.jpg 5 711 97

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává! Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe... Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána... Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Fiery Heart , 2013

lakme
31.03.2014 5 z 5

Naprosto zažraná jsem do téhle série. Perfektní díl a počteníčko ♥♥ Adrian se Syndey jsou prostě úžasní. Alchymisti se Zoe jsou úplně na zabití. Ten konec mě naprosto dostal, né že bych to nečekala, ale stejně mě překvapilo takové vymývání mozku. A fakt bych nečekala, že každý další díl bude lepší než ten předchozí ale zatím to tak je.

Helianthus
24.03.2014 3 z 5

Celá tahle sága mě baví. I když v této knize mi trochu chyběl ten hlavní záporák táhnoucí se celou knihou, ale zase sledovat dění z Adrianova pohledu bylo hodně osvěžující. Konec úplně nepřekvapil, ale zato hodně navnadil na další knihu.

Marthas
18.03.2014 4 z 5

Kniha se mi tentokráte četla trochu hůře nevím, čím přesně to je, možná tím, že najednou tu byly dva pohledy na věc, a než jsem si zvykla, tak to trvalo!!.)
Takže osobně ubírám půl hvězdy za ty dva pohledy, i když teď už chápu proč to tak muselo být, a půl hvězdy za ten naprosto neromantický konec, který děj ještě protáhne, předpokládám, že tohle, zašmochrdáníčko, Richelle poskytne manévrovací prostor tak na dva díly, aby to mělo stejně dílů jako VA...

Enefersis
10.03.2014 5 z 5

Komentář obsahuje spoilery!!!

Podívat se Adrianovi do hlavy bylo úchvatné, jejich romantické (a vlastně úplně všechny) chvilky se Sydney taky, pecka jsou nové objevy ohledně inkoustů a tetování, konečně jsem se dočkala posunu ve vztahu Jill a Eddieho-so sweet:3, Zoe a celý alchymistický spolek bych nejradši nakopala do prdele a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, ale co si budeme povídat. Zbožňuju to. ♥ A za Silver Shadows bych zabíjela! :D

danca044
10.03.2014 4 z 5

No, nevím jestli bylo tohle pokračování více napínavé, ale konec stál rozhodně za to. Vztah mezi Sydney a Adrianem je někdy trochu zvláštní a člověk se občas i diví, jak se všechno točí jen okolo Sydney. Jsem zvědavá jak to všechno dopadne a doufám, že to neskončí tím "předvídatelným" happyendem.

orangerose
03.03.2014 5 z 5

tento díl nejvíc napínavější než předchozí 3 díly, líbil se mi moc, ten konec mně překvapil , ale musím počkat na další díl :)

Bee
03.03.2014 5 z 5

Série se každým dílem zlepšuje a zlepšuje - o předchozím dílu jsem tvrdila, že je bezkonkurenční, ale tohle mě naprosto dostalo. NAPROSTO.
Postavy se neustále vyvíjejí - tím neustále myslím doopravdy neustále - a u děje rozhodně neočekávejte jednoduchou zápletku, kterou vidíte přicházet od první strany. Ne, ne, ne.. Autorka nenechala jediné hluché místo, kde by se nic nedělo. Dějové linie se proplétají a rostou, akce je tu fůra a samotný závěr mě totálně rozsekal. Po dočtení bych nejradši vzala stříbrný kolík a šla probodávat srdce některým postavám. A ten cliffhanger mě skoro zabil.

Nathanielka
26.02.2014 5 z 5

Každý díl téhle série je lepší a lepší a to po přečtení Indigo spell už jsem si myslela, že to lepší být nemůže a hodně jsem se spletla. Navíc v tomhle dílu se konečně podíváme do hlavy i Adrianovi a to stojí za to! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Všem doporučuji!!!

trynitrix
26.02.2014 5 z 5

Strašně mě mrzí že mi ta kniha skončila a vůbec takhle napnutě ,zatím mě jejich příběh neomrzel a četla bych dál teď zas čekat. Opět super příběh patry z Palm Springs hlavně konečně se vyvíjejcí se vztah Sydny a Adriana.Novou postavou pruderní sestra Zoe bych ji zakroutila krkem :-D. V příběhu se pořád něco děje postupuje se vpřed a líbilo se mi že obkapitolu, vyprávěla Sydney a pak Adrian.

ValKing
25.02.2014 5 z 5

Omlouvám se za zaspamování komentářové sekce této knihy, ale právě jsem se koukala na stránky Richelle Mead. :) Pokud to někoho zajímá a ještě to neví, další díl - v originále Silver Shadows - by měl vyjít v Americe už tenhle rok v červenci! Což není tak dlouhá doba, jak jsem očekávala, tudíž si myslím, že na začátku podzimu bychom ho tu mohli mít, pokud si překladatelé máknou. ;)

A jak většina z nás předpokládá, i tato série bude mít šest knih, poslední vyjde až někdy v roce 2015. To jsem teda zvědavá, co tam ještě přimíchaj za zvraty, aby se to protáhlo až na šestou knihu. :) Ale jsem ráda, že má milovaná série aspoň chvilku ještě potrvá. Tak to jen kdyby to někoho zajímalo, jinak více info tu: http://www.richellemead.com/books/bloodlines.htm

ValKing
25.02.2014 5 z 5

A já si myslela, že tohle je poslední díl, už jsem ho oplakala hned po zakoupení a nakonec je vše jinak. :D Od půlky už jsem začínala mít pochybnosti, protože ten konečný zvrat už jsem očekávala dlouho, tudíž mi bylo jasné, že pokud přijde na konci, je to na další knihu, a taky jsem si říkala, že nemůžou stihnout všechno dořešit, že je toho zkrátka moc.

Tenhle díl, no nedá se říct, že by mě nějak zklamal, jen jsem od něj možná trošičku očekávala víc akce, všechno, kde se něco dělo, přišlo tak náhle a během pár stránek byl zase konec, navíc mi nějak chyběla nějaká výraznější záporná postava, nikdo nehoní čarodějku co krade životy a tak, to mi prostě chybí. :D

Na druhou stranu ten konec má slušně našlápnuto k tomu, aby další (asi už tedy poslední? :D ) díl Pokrevních pout byl prostě pecka. ;) Sydney jako postavu absolutně zbožňuju a moc jí fandím. Jen doufám, že Richelle teď hezky docvaká tuhle sérii a nebude místo toho psát nový Věk X nebo jak se jmenuje její chystaná další série. Ne že bych si ho nechtěla přečíst. :D Ale sakra, musím číst knížky z literatury 19. století a tahle série je jediná výjimka, kterou si povoluju!

Celkově - úžasný díl, který mi zase těch pár dní pravidelně zvedal náladu. Pobavila jsem se, napjatě očekávám pokračování. :) Jak mi bude tahle série jednou chybět, až skončí... :( Jo a k tomuhle konci bysme si aspoň zasloužili info, kdy přibližně máme ten další díl očekávat! :D to mě jako vytočilo, takovej konec a nikde nic!

Péťa11
21.02.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl pokrevních pout co jsem četla nejen proto že se konečně dali Adrian a Sydney dohromady, ale také proto že se objevují i postay z předešlé serie - Lissa, Rose, Dimitri a další, dokonce nějakou dobu se děj odehrává u královského dvora. Ale proboha ten konec.... zase budu celej rok jak na trní co se bude dít dál a při rychlosti naší země jak překládá to bude dlouhé čekání :(

FreedoomKate
21.02.2014 5 z 5

áááá...ten konec, to je týrání čtenářů...pokračování této série se vyvíjí trošku předvídatelně, přeci jenom každý z nás určitě čekal, že Sydney jednoho dne skončí v "nápravném centru", ale přesto mě ta zrada od Zoe překvapila, stejně jako vývoj kouzelných inkoustů a dalších super novinek...už se těším na další díl :D

rusalka1
14.02.2014 4 z 5

Taký dlhý čas som čakala na pokračovanie a ono to skončí takto ??? Iba pár krát som mala chuť otrieskať spisovateľovi knihu o hlavu --- na čo mám chuť aj v tomto prípade.
Kniha bola fajn, aj keď tam bolo menej akčnosti a drámy (samozrejme až na ten koniec) a viac zamilovanosti, pusinkovania a cukrovania. No keďže je dnes Valentín, celkom to aj bodlo :D

Dorothea
13.02.2014 5 z 5

Skončilo to dost drsňe a taky hodně komerčně, ale stejně se těším na další díl...

JajaAP
02.02.2014

Typovala bych, že jich bude zase šest. Jako ve všech sériích této autorky.

marci132
02.02.2014

Můžu se zeptat je tohle poslední díl Pokrevního pouta? :)