Ohnivé srdce

Ohnivé srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174875/bmid_pokrevni-pouta-ohnive-srdce-tgL-174875.jpg 5 711 97

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává! Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe... Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána... Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Fiery Heart , 2013

martina321
12.08.2014 5 z 5

Čtvrtý díl série je psán ze dvou pohledů. Na jednu stranu jsem byla ráda že konečně vím, co se tomu zelenookému klučinovi se zvláštním smyslem pro humor honí hlavou, ale při čtení u mě Adrian trochu pozbyl ono tajemné kouzlo. U mě však bude stále na prvním místě. Nakonec jsem ráda, že to autorka vymyslela takhle. Některé pasáže by bylo těžké napsat jen z pohledu Sydney. Tento díl obsahoval trochu méně akce, kterou však bohatě vynahrazovaly scény mezi hlavními hrdiny, kteří se pomalu začínali ponořovat do svého vztahu. I ostatní postavy si takříkajíc dělali pořádek ve svých milostných životech. Zamilovala jsem si prostě každičkou postavu z knihy. Při konci jsem hleděla jako puk, jelikož opět výborně navnadil na další díl, který u nás vyjde až někdy okolo prosince. Opravdu nevím, jak to čekání přežiju!!!

Kyta
08.08.2014 5 z 5

Další úžasné pokračování série. Richelle Mead ani tentokrát nezklamala!
Moc se mi líbí vztah Sydney s Adrianem a hlavně to, jak se obě postavy postupem času úplně změnily. Potěšilo mě, že se tady ukázaly staré známé postavy z VA. Kniha je vyprávěna z pohledu Adriana a Sydney a když jsem se o tom dozvěděla, byla jsem na to pořádně zvědavá. To opravdu přidává na originalitě knihy, její výjimečnosti a myslím, že taky tomu, že je tohle zatím snad nejlepší díl. Někteří čtenáři si myslí, že vyprávění z pohledu Adriana by mohlo knihu zkazit, ale právě naopak! Rozhodně se toho nemusíte obávat, já jsem se u toho náhodou krásně nasmála. :)

Dějové linie se po celou knihu krásně prolínají a autorka vymýšlí každý detail, který se může kdykoliv ukázat jako pěkně důležitý. Nikdy nevím, co ještě mě u téhle série může překvapit. Opět nechyběla úžasná zápletka, ani pořádná romantika. Kniha se čte sama!

Věděla jsem, že až tenhle díl dočtu, konec bude opět stát za to a o to mi bude připadat doba do vydání dalšího dílu nekonečná! Nemýlila jsem se! Konec mě opravdu dostal a jsem hodně zvědavá, jak to v posledních dvou dílech autorka vyřeší. Pátého dílu se nemůžu dočkat a opravdu mě zajímá, jak tu dobu do dalšího dílu vydržím!!

Já jsem z téhle bezkonkurenční série naprosto nadšená. Ani jeden díl mě nezklamal a jsem si jistá, že to tak bude až do konce série. URČITĚ DOPORUČUJI!!!

ala.mihalikova
24.07.2014 5 z 5

Já nemám slov. Byla to opět úžasná jízda. Jen škoda, že už mám dočteno. Vztah Adriana se Sydney se mi moc líbí. A díky konci se už nemůžu dočkat dalšího dílu. Je to nervák. Čte se to samo a autorka dokáže okamžitě vtáhnout do děje. Sotva se začtete, máte dočteno. Rozhodně doporučuji.

Dandulka
17.07.2014 5 z 5

Moc hezký konec. Zatím všechno, co jsem četla bylo moc fajn. Těším se na další knihy, jako čtení na léto jsou tyto knížky ty pravé.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Celkový děj byl takový pozvolnější, ale závěr to naprosto vynahradil! Jen škoda, že teď musíme čekat na pokračování :D

jebnapicus
06.06.2014 5 z 5

Nebyla tak strhující jako předchozí díly, ale ten konec... Sakra, já potřebuju další díl!

barborelka
02.06.2014 5 z 5

Může obsahovat spoiler!

Dlouho jsem si čtení odkládala a šetřila :-) při představě, že budu muset na pokračování čekat zase tak dlouho a že konec bude určo napínavý a otevřený...ufff :-D...
Každopádně příběh byl parádní i když musím uznat, že VA je lepší, ale to vůbec nevadí a nebere to na půvabu Sydney a Adriana....jediné co mě trošku zklamalo bylo, že když se S a A poprvé milovali tak to bylo popsáno "A když bylo po všem"....no to mi přišlo trošku líto, že tohle Richele nedotáhla....
Zoe tu byl nakopla do zadele hlupačka jedna!!! Nesnáším jí a už od počátku mi byla nesympatická.
Wau a to vězení no...to bude pro Sydney pořádný kalibr. Jen by mohlo nakladatelství trošku "vytunit" příští obálku ta holka mi tam vůbec nesedí :-D

rockverun
30.05.2014 4 z 5

Nemyslím, že je tato série lepší než VA, ale je také moc dobrá. Každopádně se už těším na pokračování.

badinka4
29.05.2014 5 z 5

Tato serie se mi líbila víc než VA, těším se na 5.díl (Silver Shadows) ,originál by měl vyjít letos v červenci , doufám,že pak u nás vyjde co nejdříve,moc se těším .

Baruš1118
11.05.2014 5 z 5

Hned jak jsem dočetla třetí díl, tak jsem hledala na netu novinky o novém díle.. a jediné, co jsem mohla dělat bylo.. odpočívat dny, až tato kniha vyjde :D Strašně jsem se na ni těšila a dokolečka si četla minulé tři díly abych byla v obraze :D

Když se mi konečně do ruky.. byla jsem štěstím bez sebe a skoro jsem ji zhltla na posezení :D Ti, co milují tým Sydrian víc než Romitri.. (což jsem já) .. budou nejvíc žrát ty momenty mezi nimi :D A že jich bude.. hlavně těch nejžhavějších :D (ti, co už jí četli, tak určitě ví, o čem mluvím) :D

Krom těhle dvou postav nesmím zapomenout ani na ty ostatní.. Eddie, Jill, Angelina nebo Jackie.. naprosto dokonalí, sjednocení.. :) Tuhle sérii mám strašně moc ráda :)

Navíc.. nejdřív, když jsem se dozvěděla, že bude knížka z půlky z pohledu Adriana, tak jsem se na chvilku zděsila.. - co když to pokazí celou knihu? Co když se mi to tak líbit nebude? co když by ty všechny Adrianovi pocity měly být ukryty?.. NE! :D Mé uvažování bylo špatné.. a já si čtení z pohledů obou užívala :) Chápete ne? Číst, co si Adrian myslí, když se kouká na Sydney a všechno :D

Momentálně se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože tento konec je pro mě velkou depresí :D

Stazie
04.05.2014 5 z 5

Jestli nebude 5. díl , tak to se mnou sekne , protože tato knížka je úžasna a chci vědět co bude dal. Je moc napínavá a jde vidět že ji psala Richelle Mead. Jako vždy, nikdy nezklame a jako vždy výborně zvladne zaujmout čtenáře. Zbožňuju tuto spisovatelku a její knihy. Doporučuji přečist.

Nika Drabinová
02.05.2014 5 z 5

Tuhle sérii mám opravdu ráda a musím říct, že tenhle díl se mi asi líbil nejvíce. Naprosto úžasný konec, snad se brzy dočkám dalšího dílu, protože s takovou to moc dlouho nevydržím.

widyninka
27.04.2014 5 z 5

Strašně se mi ta kniha líbila, ale když jsem jí dočetla, byla jsem totálně vytočená a potřebuju další díl. Jenže ten vyjde, až kdo ví kdy :(

Cleo De Nile
27.04.2014 5 z 5

Naprosto souhlasím s NikinkaFantasy. Dokonalá kniha, ten konec.. uááá.... Hrozně moc se těším na další díl :) SPOILER Tu malou potvoru Zoe bych nejradši zabila. Nesnáším ji už od prvního dílu. Tedy, než mít takovou sestru, to raději žádnou.

luciefeix
27.04.2014 5 z 5

četla jsem hodně názorů že kniha je nudná a o ničem , stale jsem cekala kdy se zacnu nudit a nenudila jsem se ani na jedné stránce , podle me zajímavé , objeveny důležité věci a vše směrovalo k vyvrcholení které bude zásadní pro další díli :)

NikinkaFantasy
18.04.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Richelle Mead tak jako vždy nezklamala. Zoe bych nejradši poslala někam a ostatní alchymisty taky. Adriana bych zas nejradši natloukla za to, že se vzdal éteru. Jill a Eddie + Angeline a Trey - jen tak dál :) .
Sydney byla prostě úžasná :-). Je bezva, jakou cestu udělala od 1. dílu této série.
Jsem ráda , že se v sérii zase objevila Rose, Dimitrij, Lissa a Christian. Ale ten konec... mě překvapil. Nejdřív jsem podle komentáře ostatních uživatelů myslela, že se Sydney s Adrianem rozejde, ale tohle mě naprosto ohromilo. Autorka nemohla napnout víc, než tímto koncem. Těším se na 5. díl a doufám, že Sydney s alchymisty zamete! Naprosto perfektní kniha.

frukeška
17.04.2014 5 z 5

Perfektní kniha ve všech ohledech. Miluju Richelle Mead :)

kacka29
15.04.2014 5 z 5

Ten konec!! Už aby byl další díl! Jinak samozřejmě úžasná kniha plná lásky, napětí, přátelství a humoru. Při každém čtení mi na tváři vyloudila pobavený úsměv a probudila ve mně vír různých emocí.

alwaysbelieve
12.04.2014 5 z 5

Zase skvělý díl, nemůžu se dočkat dalšího :) konec mě dohnal k slzám :D :(

hrubik
04.04.2014 4 z 5

Pro mě byl tento díl trošku slabší než ten předchozí. Ikdyž to byla pořád skvělá "meadovka", za mě tomu něco chybělo. Na knížce miluju, když se od ní nemůžu odtrhnout, když čtu všude a pořád, prostě kdykoli to jen trochu jde. Tady jsem tu potřebu úplně neměla. Ale byla to super knížka, strašně se mi líbil vztah Adriana a Sydney, konec byl prostě typický pro Richelle, která nás rozhodně zase perfektně navnadila na další díl.