Ohnivé srdce

Ohnivé srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174875/bmid_pokrevni-pouta-ohnive-srdce-tgL-174875.jpg 5 711 97

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává! Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe... Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána... Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Fiery Heart , 2013

Nelly
14.08.2015 4 z 5

Konečně jsem se dočkala - díl, který stojí za to - rozjetý děj s překvapivými zvraty hned od prvních kapitol. Sice bych to ještě více zauzlovala, ale i tak dobré čtyři hvězdy!

pink_ivy
20.07.2015 4 z 5

Když jsem se do téhle série pustila, tak jsem žila v domnění, že je kniha vyprávěná z Adrianova pohledu. Pak jsem musela dlouho překousávat zklamání, že není. A tady jsem se konečně dočkala! Bylo skvělé, že jsem se konečně mohla podívat Adrianovi do hlavy, i přesto, že jsem tušila, že jestliže je knížka najednou rozdělená na vyprávění ze dvou pohledů, stane se něco hodně špatného.
Knížka se mi líbila, i když mi opět bylo líto odsunutí Angeliny, Jill (a víceméně i Eddieho) úplně na vedlejší kolej. Zoe mě nehorázně vytáčela po celou dobu a upřímně jsem doufala, že jí někdo nakope.
No ale ten konec..? Nemám slov. 4*

mišule5
17.07.2015 5 z 5

Zoe mě pěkně naštvala za to, co udělala Sydney, kdyby nebyla tolik zaslepená svým otcem, tak by to na ní nikdy neřekla. Ale jinak se nám tam pěkně objevují nové vztahy mezi Sydneyimi kamarády :-) jsem zvědavá jak to bude mezi nimi pokračovat :-P

Roselunda 1928
02.07.2015 5 z 5

S hodnocením téhle knihy jsem měla velký problém. Velmi kvalitní pokračování - Adrian je úžasný vypravěč (hned první věta knihy mě strašným způsobem rozesmála), i když ty jeho problémy s alkoholem... ehm, ale dalo se to, hrozně se mi líbilo, co všechno pro Sydney dělal (stromyjitsu - vážně? :DD), se Sydney jsou úžasný pár, děj dobrý, ale byla tam jedna věc, kvůli které jsem přemýšlela nad čtyřmi hvězdičkami. Nebudu to rozepisovat, ale fakt se mi to tam nehodilo, nehledě na to, že mi Sydney přišla pak úplně jiná. Ten konec to celkem zachránil, i přesto si přidání Richelle do oblíbených spisovatelů rozmyslím po Stříbrných stínech . 4,52*

Aléda
27.06.2015 4 z 5

Ohnivé srdce mě bohužel trochu zklamalo. Vlastně ani nemůžu říct o čem tenhle díl byl, mohl by se tak o polovinu zkrátit. Tolik zbytečných věcí.
Syndey není špatná, ale na nebojácnou, neohroženou a trochu bláznivou Rose, která se nebojí vrhnout do nebezpečí je taková uťáplá. Zase na druhou stranu se mi líbil její vztah s Adrianem-byli tak roztomilý:33 Zoe bych nejradši něco vomlátila vo hlavu, aby se konečně vzpamatovala!
Až téměř na konci to začalo gradovat, proto jsem zvědavá na další díl. 4*

kacaaba
14.06.2015 5 z 5

Tento díl byl zajímavý. Moc se mi líbilo, že si užili aspoň trochu romantiky. Rose a Dimitrij takové štěstí neměli. Zoe bych nejraději jednu vrazila. Chovala se jako rozmazlený fracek. Závěr byl dost děsivý, tak jsem zvědavá, jak to bude dál.

1259
05.06.2015 5 z 5

Tý jo Adrian a Sydney do toho praštili no paráda. A Jill s Edim taky. No prostě hustý. Jenom mi štve, že se nechala Sydney chytit a odvést do tý věznice, nebo jak se tomu říká a Adrian je z toho na prášky.

kklepkaa
06.05.2015 odpad!

Od Richelle jsem zvyklá na kapku jiný standart, každopádně tohle byla jedním slovem nuda. To co autorka rozepsala cca na 300 stran, by se dalo shrnout do pár stránek. Nevím jestli Richelle dochází dech a nebo je prostě příběh uťáplé Sydney tak nezajímavý oproti nespoutané Rose. Možná je to dáno i předem stanoveným počtem knih a autorka se prostě snaží příběh rozpliznout co nejvíc to jde. Pro mě tato kniha znamená velké zklamání.

dexeded
22.04.2015 5 z 5

Líbilo se mi jak se ve vyprávění střídal Adrian se Sydney :)

cie
14.04.2015 3 z 5

Tak tento díl byl už o něco lepší než předchozí, i když zakončení jsem odhadla celkem snadno, zápletka nebyla nijak složitá, ale líbilo se mi erotické napětí mezi hlavními hrdiny. Fajn oddechovka.

1v8na
02.04.2015 5 z 5

Příběh se mi opět velmi líbil. Nejvíce mě štvala Zoe, která se za každou cenu snažila zavděčit svému otci a tak zradila Sydney. Nemohu se dočkat pátého dílu.

Ivy
14.02.2015 5 z 5

Hned ze začátku jsem si pomyslela áá pohled Adriana, něco mi říká, že tahle kniha se mi bude líbit. Líbila se mi, zatím asi nejlepší ze série (ještě jsem nečetla zbylé díly), ale ten konec? Sydney jsem koncem předchozího dílu konečně vzala na milost, a tenhle díl mě donutil si ji jako hlavní hrdinku oblíbit ještě víc, ale ta její alchymistická banda... Hrůza děs, opravdu jsem zvědavá na další díl.
Eddie a Jill se konečně dočkali své chvilky, a byli naprosto roztomilý. Všechno to bádání, povstalci, kouzla a vztah Adriana a Sydney vytvořili nádherný příběh, jen ten konec... Nemůžu se dočkat až se mi dostane pod ruku další díl (což bude na můj vkus až za příliš dlouhou dobu).
I když vím, že to všechno dopadne dobře (anotace na poslední díl tvrdí, že jsou A. a S. manželé :3) jsem opravdu zvědavá čím mě R. Mead překvapí, protože vždycky přijde s něčím novým.

Markett
11.02.2015 5 z 5

Snad (zatím) nejlepší knížka z celé série. Ačkoliv mám kolikrát pocit, že mám Pokrevní pouta mnohem radši než VA. Ale tenhle díl plný napětí, lásky a nečekaných momentů mě velice překvapil. Už od prvního dílu téhle série jsem zamilovaná do Adriana, ale v tomhle díle ho mám mnohem radši, protože se mi ta jeho zamilovaná stránka hrozně moc líbí. Není divu, proč ho Sydney miluje. Co se týče ostatních, tak mi vadila snad jenom Zoe. Ale nebýt jí, nebylo by tam napětí. Už teď se těším, až si přečtu další díl, protože čekání na to, jak Sydney dopadne je opravdu velmi nesnesitelné. :)

Jinak Richelle má můj obrovský obdiv... miluju Pokrevní pouta! :)

Annette
25.12.2014 5 z 5

I když mě ze začátku Pokrevní pouta nechytly tak jako Vampýrská akademie, při čtení Ohnivého srdce jsem se konečně dočkala právě toho pocitu, který jsem u VA získala hned v prvním díle. Richelle Mead je opravdu úžasná autorka a do jejích dalších sérií se pustím bez váhání .

Samira
23.12.2014 5 z 5

Úžasná, tuhle sérii prostě miluju, dokonalý díl. Ještě napínavější, než předchozí, s hororovým koncem, neměla jsem si ho dočíst dokud vedle sebe nemám další díl, teď to čekání nevydržím. Krásné intimní chvilky, spousta vtipu, nastíněná zápletka je doslova drtivá a skvělé střídání pohledů vyprávění, které posunulo knihu na ještě vyšší úroveň.
Jen a jen chválím a doporučuji!

Brunnetka
08.12.2014

Kniha je krásná a napínavá :) Těším se na pokračování...;)

Misa25
08.12.2014 5 z 5

No tak takový nějaký konec jsem čekala....ale teda z toho jak se dostane...no netuším :D

Betnka81
18.09.2014 4 z 5

Tento díl se mi líbil a těším se na další :)

NatyDee
12.09.2014 5 z 5

Richelle Mead mě opět nezklamala, knížka je úžasná. Vztah Sydney a Adriana se vyvíjí a s ním jeho postavy. Knížka je psána z pohledu Sydney a nově i Adriana, je hezké mu vidět i do hlavy. Nejvíc mě asi dostal ten konec. PÁNI! byla jsem dost v šoku a některé postavy bych nejraději přetrhla (hlavně její sestru), ale už se těším na další díl, který letos vyjde, jelikož jsem moc zvědavá, jak se tohle vyřeší. Každopádně doporučuji!!!

Janičta
25.08.2014 4 z 5

Sydney prodělala jako postava velkou přeměnu. Tohle bych od alchymistky z VA vážně nečekala.
Kapitoly z pohledu Adriana byly zajímavé, ale díky tomu u mě Adrian ztratil tu roťáckou image. Na druhou stranu je dobré vědět, že to není jen obyčejný flákač s vtipnými, rýpavými poznámkami.
Konec byl opravdu nečekaný a silný. Jsem opravdu zvědavá jak tohle vyřeší