0.4 – Soumrak civilizace

0.4 – Soumrak civilizace https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127681/0-4-soumrak-civilizace-127681.jpg 4 221 71

Point 4 série

1. díl

„Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju.“ Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa. Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež. A když je všechno lež, míníme tím také sebe? Nahrajte se zpět do světa nové generace.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Human.4 , 2011

lili65
29.02.2016 4 z 5

Lehký nadprůměr, ze začátku mi dělalo potíže s vplutím do děje, ale jakmile došlo k zápletce, kniha nabrala úplně jiný směr a četlo se to krásně, jedním dechem. Nápad byl velmi zajímavý, je to oddychová knížka, kterou máte během dne přečtenou. Určitě doporučuji!

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Velmi originální příběh který mě velmi bavil. Zprvu jsem se nemohla začíst, ale když už bylo jasné o co jde, neuvěřitelně mě chytla.

budíček
15.11.2015 4 z 5

Začátek knížky mě fakt hrozně bavil, takové to správné tajemno, kdy se něco děje, něco - co není v pořádku, cítíte to, trochu se i bojíte (i toho, aby to autor na další stránce nějakou ujetou myšlenkou nepokazil) a co vyvolává to správné napětí, které vás drží u knížky a nepustí dokud to jen jde, tu dýchalo skoro z každého odstavce. Myšlenka super, styl psaní super, pointa fajn. Musím říct, že celou dobu se to četlo dobře, ale mé nadšení trošinku, byť asi jen o desetiny procenta upadalo s blížícím se koncem, ale to bylo i tím, že konec byl na mě jako na ženskou trochu víc technický, a tolik jsem asi nepochopila v některých pasážích. Nicméně nevím, jak u ostatních čtenářů, ale u mě by se pocit z knížky dal rozdělit na fáze. První fáze seznámení s příběhem, hrdiny a událostí, která změnila jejich svět, kdy se na venkovské slavnosti podvolili hypnóze 4 dobrovolníci a po probuzení z ní bylo naráz vše jinak, svět se změnil a oni netušili, co se vlastně stalo. Jejich beznaděj z této situace jsem prožívala s nimi. Tahle fáze mi připomínala nějaký zombie útok, ale ten se z toho naštěstí nevyklubal a autor to nepokazil. Ve fázi dvě tápe čtenář s hrdiny dál, ale postupně rozkrývá některá vodítka, pomalu zjišťuje nové věci, objevují se nové teorie a vy máte pocit, že došlo k invazi mimozemšťanů. Ne ani tahle myšlenka není tou klíčovou a s civilizací se stalo něco jiného. Co? to neprozradím, přece vám nepokazím konec a neprozradím pointu, ale přiznávám čekala jsem něco úplně jiného a trochu to na mě působilo uspěchaně a nedopracovaně, naráz bylo vše odbyto na posledních pár stranách i když stále stejně čtivě a dramaticky, ale už trochu vyčpělo to kouzlo stran předchozích, proto musím hvězdu ubrat, ale i tak po delším čase knížka, od které se nechtělo odcházet.

digi
12.09.2015 4 z 5

Tahle knížka se četla jedním dechem.Určitě mě překvapila a byla velmi čtivá dobře napsaná.Doporučuji si jí přečíst :).

endroo25
31.03.2015 4 z 5

Jedná se spíš o takovou povídku, kterou jsem si naplno začal užívat až na zhruba posledních 10 stránkách. Zprvu nepříliš zajímavý příběh se na konci změnil v něco, co mě přinutilo po dočtení doslovu dlouhou chvíli přemýšlet nad celým příběhem a vůbec nad naší realitou. Zajímavý pohled na naši (ne)existenci.

Attia
09.03.2015 5 z 5

Nejenže je knížka praštěná a originální každým coulem, ona je totiž i naprosto nepředvídatelná s novým dokonale propracovaným pojetím a stylem. Rozuzlení vás překvapí (slabší povahy doslova šokuje), protože s něčím takovým jste se asi ještě nesetkali. Já teda fakt ne. Myslete si, co chcete, stejně vás autor na konci dostane. Škoda jen, že knize nebylo dopřáno většího prostoru. Sotva jsem se začetla (a věřte, že jsem se začetla hned, Kyleův styl vyprávění nic jiného snad ani nedovoluje), už jsem se musela s knížkou loučit.

Za mě 90% a doporučení!

Kerdix
08.03.2015 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Děsivé, nechá ve vás podivný pocit a spoustu myšlenek co když.. Znovu nejspíš číst nebudu, protože mě chvílemi mrazila záda a můj mozek pracoval na plný výkon. Každý může mít z této knížky jiné pocity a doporučuju si ji přečíst. Už jen kvůli té myšlence a uvěřitelnosti příběhu.

Adelei
26.02.2015 4 z 5

Tahle knížka se nepodobá ničemu, co jsem dosud četla. Líbily se mi vtipné poznámky a četlo se mi to celkem samo. Asi v půlce čtení jsem se neubránila myšlence, že je to strašně ujetý :D Ale dočetla jsem a musím uznat, že nápad to mělo. :) Přesto po téhle knížce asi znovu nesáhnu, proto jen 4 hvězdičky.

hoopoo
07.02.2015 4 z 5

Zajímavá novela. Škova, že téma nebylo převedeno do trochu delší formy, resp. nebylo více rozveden život před a hlavně po události, která změní život našim hrdinům. Potenciál by tu byl a potom by to možná bylo i na 5 hvězdiček. Ale jako víkendové počtení se zajímavou myšlenkou patřící do dnešního technicko-počítačového světa.

ElisR1
02.02.2015 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha plná napětí. Líbila se mi.

Andy0892
24.01.2015 4 z 5

Četla jsem ji před třemi lety na jeden nádech - je moc tenká, čtvrtou hvězdičku jsem dala za originalitu.

Anulean
26.12.2014 5 z 5

A mně se to líbilo.
Minimálně 3 hvězdičky byly jasné už od začátku - vyprávění již neexistujícího člověka nahrané na páskách a ''odborné'' komentáře z budoucnosti (současnosti)? Super nápad.
Námět se sice ze začátku zdál trochu jako nošení dříví do lesa, musíte počkat, až se odkrejou další střípky. Pak se z napohled přemrštěného scifi o mimozemšťanech začne stávat příběh, který by vlastně klidně mohl být skutečný... zatím toho přeci víme tak málo.
Ač byla kniha ze začátku příběhem trochu nudná a zvláštní, rozuzlení bylo parádní a konečná slova v doslovu tomu všemu ještě dodala smysl.
Takže když to shrnu: jasně, mělo to svoje mouchy, zpracování nebyla žádná bomba, ale když se to všechno sečte... super. Za pointu, krásnou koncovou část příběhu a doslov prostě musím dát pět hvězdiček.
Trochu se bojím, že pokračování tohle všechno trochu zkazí. Já bych to nechala tak, jak to je.

Nemesis Moriko
04.12.2014 4 z 5

Kniha má opravdu zajímavý námět a bylo to pravé nefalšované sci-fi ve všech významech tohoto slova, přestože autor přišel s něčím úplně novým. Kniha byla čtivě napsaná, i když mi zážitek ze čtení rušila moje čtečka (knihu jsem četla v e-podobě), která nedokázala interpretovat některé háčky a čárky, takže jsem si musela polovinu písmen domýšlet. Za to ovšem nemůže kniha..
co bych ale vytkla, tak určitě to, že se autor občas nechal unést svou fantazií natolik, že některé věci byly popsány až příliš nerealisticky *drobný spoiler* třeba ty optické vlákna nebo co to bylo *konec* to už bylo fakt moc.
Ale v konečném součtu se mi kniha líbila, ačkoli měla i své vady.

A mimochodem, jsem jediná, kdo v knize vidí narážky na Ilumináty..? Hm.. no, já už tyhle narážky vidím i v Harry Potterovi, takže asi nic, ale i tak..

Lucka.79
08.05.2014 2 z 5

Kniha má zajímavý námět, ale zpracování už mě tolik nenadchlo ...

Noreen
26.04.2014 5 z 5

Když se děj začínal rozjíždět, viděla jsem podobnost s filmem Invaze, ale to se hned rozptýlilo. Jen málo knih mě dokáže na konci překvapit a této se to povedlo. Už jen proto bych dala minimálně 3 hvězdy (protože v dnešní době jsou děje knih čím dál víc předvídatelné).
Kniha si ale zaslouží všech 5 hvězdiček, protože je originální, napínavá a čtenář chce vědět, co se to sakra vlastně děje.
Byla to moje první kniha vyloženě sci-fi žánru a trefila se mi do noty.

Doufám, že u nás vyjde i další díl, protože se na něj opravdu těším. Při nejhorším si ho koupím v angličtině, ale když už mám jeden díl v češtině, ráda bych oba. :)

Charley
08.04.2014 4 z 5

Uznávám, že to bylo zajímavé. Díky své tlouštce přečtena za pár hodin. Popravdě jsem opravdu nečekala, co to nakonec způsobilo, ale jak už jsem řekla zajímavé :) Jenom mi ze začátku vadily ty vsuvky s vysvětlením.

Bublushka
25.02.2014 4 z 5

Netušila jsem vůbec co mám od této knihy čekat. Říkala jsem si, že když je tak krátká, moc toho nepředvede. A to jsem se pletla. Už na začátku mě nadchla zápletka. To tu ještě nebylo. Hrozně mě zajímalo co bude dál. Bála jsem se spolu s hrdiny a divila se nad tím co jim osud vymyslel. Z mazacího antiviráku mi běhal mráz po zádech a fakt jsem si čtení užívala. Během krátkých pár hodin bylo dočteno a já si řekla- jo tohle bylo něco. Snad by mě zajímalo co s nimi bude dál, ale možná to takhle bylo nejlepší. Kniha na svých pár stránkách předvedla to nejlepší a víc by ani nemohla. Já si čtení moc užila a pokud uvidím od autora něco dalšího nebudu váhat a sáhnu po tom. Ten týpek má fakt dobré nápady :)

Jitulisko
13.02.2014 3 z 5

Zklamání, čekala jsem něco víc...

MartinaF
27.12.2013 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla před rokem. Teď jsem si ji přečetla podruhé a můj názor se trochu změnil - poprvé jsem byla uchvácená tématem a přečetla jsem ji za dva dny. Podruhé už jsem věděla, do čeho jdu a už mě to tak nebavilo a četla jsem ji skoro týden. Děj mě moc zpočátku nechytl, ale ke konci to bylo až nervydrásající a napínavé.

kája14
18.12.2013 3 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha nebavila až do chvíle, kdy jsme se dozvěděli o co vlastně jde. Pak mi jen spadla pusa a ten nápad mi připadal naprosto fantastický. Kdybych knihu ale nečetla v hodinách účetnictví a ekonomiky (to je pak všechno zábavnější :D)nebo kdyby byla delší, asi bych ji už dávno odložila (jak jen jde "odložit" elektronická kniha :)

Autorovy knížky

Mike Lancaster