0.4 – Soumrak civilizace

0.4 – Soumrak civilizace https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127681/0-4-soumrak-civilizace-127681.jpg 4 221 71

Point 4 série

1. díl

„Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju.“ Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa. Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež. A když je všechno lež, míníme tím také sebe? Nahrajte se zpět do světa nové generace.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Human.4 , 2011

sabiburesova
12.03.2018 5 z 5

Místy jsem mela dokonce i husinu a nechtěla jsem číst dal. Tak moc dobre to bylo❤️ Skvela knizka a skvělý napad

Morgause
12.01.2018 3 z 5

Naprosto skvělý nápad, ať už jde o to, co se vlastně stalo, i o formu vyprávění, která má být jakýmsi pseudo-vědeckým rozborem prastarých magnetofonových pásek. Ale tím bohužel superlativy končí. Mrzelo mě, že se autor nesnažil ten úžasný nápad více využít, že neobjasnil, co se vlastně stalo (a hlavně kdo to způsobil), ani se nepokusil z hlavních postav udělat více než pasivní pozorovatele. Také rozuzlení proběhlo nejjednodušší formou, kterou proběhnout mohlo - hlavní postavy prakticky na nic nedokázaly přijít samy, měly jen spoustu více či méně relevantních teorií a nápadů. Takže jim vše muselo být naservírováno na stříbrném podnose. Naprosto mi chyběla nějaká akce, třeba snaha protagonistů dopátrat se pravdy a něco s tím vším udělat. Přišlo mi to jako velká škoda, z toho nápadu se určitě dalo vytěžit mnohem, mnohem víc.

Danago
31.12.2017 5 z 5

Kniha je napsaná jako příběh , který byl nahraný na starých magnetofonových páskách, a tyto pásky byly nalezeny pouhou náhodou v době, kdy se už je magnetofon dávno nepoužívaný a zapomenutý. Na páskách je popsáno mladým chlapce , co se s lidstvem v jedné dávné chvíli stalo. Celý příběh je napsaný jako kniha v budoucnosti s mnoha vysvětlivkami , pro čtenáře v budoucnosti.
Já čtu sci-fi docela málo. Knížku jsem si vzala jen tak pro zajímavost , ale dokonale mě překvapila. Děj je perfektně promyšlený, má opravdu skvělou myšlenku, která vede k zamyšlení i po dočtení. Knížka je napsaná velice zajímavým novým stylem. Za mě super čtení.

michaela4922
30.10.2017 5 z 5

Dokonalé, doporučuji.

Veronika95
13.09.2017 4 z 5

Musím říci, že jsem od knihy moc nečekala. Ale velmi mile mě překvapila. Co se týče stylu psaní a děje, ten byl poněkud obyčejnější, spíš mi celá kniha připadala jako delší novela ;) Ale nápad a hlavní téma knihy mě uchvátilo. Vážně pak člověk začne přemýšlet o tom, jak jsme se vlastně z neandrtálců dostali až sem, jestli to lidstvo zvládlo samo nebo jestli nás někdo naprogramoval....

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Kniha byla konečně jiná, než ostatní sci-fi knížky, které jsem dosud četla. Skvělá myšlenka, věci k zamyšlení a zvláštní pocit, který ve mně zůstával ještě pár dní po dočtení. Za mě určitě doporučuju!

dominica_smith
18.08.2017 4 z 5

Asi moje první sci-fi. No s touto tématikou určitě. Na knížku jsem narazila náhodou v zapadlém knihkupectví a musím říct, že mě příjemně překvapila. Skvělý nápad, hezky napsané a poutavé.

cendar
04.08.2017 5 z 5

Poutavě napsaná kniha, která potěší námětem a rychlým spádem.

a.r.nick
16.06.2017 5 z 5

Útlá knížečka - a o to větší překvapení skrývala :) Bylo to fakt originální, perfektně promyšlené... něco takového jsem nečekal :) Mladý kluk, který zažil největší zvrat v dějinách lidstva na vlastní kůži, to skvěle odvyprávěl - tak skvěle, až mě mrzí, že je to tak krátké :). Doufám, že se dočkáme i překladu dalších dílů!

michal3736
28.04.2017 5 z 5

Super!!! Na to, jak je kniha útlá, mě překvapila její vnitřní bohatost...prostě skvělé a nešlo se odtrhnout.

KnihomolkaMari
30.03.2017 4 z 5

Tohle mi změnilo pohled na svět a opravdu nevím, jak to brát. Je možné, že něco takového mezi námi existuje, něco o čem nemáme sebemenší tušení a je to právě jen pár centimetrů od nás. Tento příběh mě fascinoval ale i děsil zároveň! Věřím, že mě to ještě nějakou noc nenechá spát. Na 0.4 už rozhodně Nezapomenu!

Adelschutzova
30.12.2016 4 z 5

neví někdo jak se jmenují další díly ?? ? :)

warca
15.12.2016 4 z 5

Bylo to strašně krátký! Poutavý příběh mě rozhodně zaujal a doufám v nějaké pokračování :)
Děj byl moc jednoduchý a stručný...

abigail5918
01.12.2016 3 z 5

Prekvapive opravdu pekne pocteni. Ackoliv zde neni zadna velka akce ci rychly spad udalosti, cetla se hezky. Myslenka taky uspokojiva. 3,5 :)

nechapacka84
08.11.2016 3 z 5

Čtivá útlá kniha s prijemným a prekvapivým zaverom. I cez 3 hviezdičky hodnotím pomerne vysoko

Etule
01.08.2016 3 z 5

Nadchnul mě nápad s magnetovými páskami. Z konce člověka zamrazí, protože je to až nebezpečně blízko toho, co by se díky dnešní době opravdu mohlo stát.
Nicméně na mě poměrně rušivě působily poznámky, které byly do textu vkládány jako vysvětlení některých pojmů. Nevím, jestli to mělo být vtipné nebo prostě jen zpestření od jednotvárnosti textu, ale na mě to mělo naprosto opačný efekt.

andyval
24.07.2016 3 z 5

Námět je super, ale ze začátku se nejde moc začíst. Rozuzlení mě dostalo, ale jinak jinak se žádný wow efekt nekonal, ale nemůžu ani říct, že by to byla špatná kniha, to vůbec. Tahle kniha je pro mě další odbočka od toho co normálně čtu a na to je tahle kniha naprosto ideální. Pokud autor napíše něco nového s podobně nápaditým námětem, tak se do toho ráda pustím. Celkově se mi kniha líbila, ale četla jsem i lepší, takže dávám 3 hvězdičky, i když tady byl wow efekt, tak to na ty čtyři prostě podle mě nestačí.

Sarfias
30.06.2016 4 z 5

U hvězdiček velmi váhám. Námět knihy mě zaujal, bylo to něco jiného a na úplném začátku jsem byla natěšená, jak to celé dopadne. Jen počet stránek mě trochu zarážel..
Kniha byla tak krátká!
Upřímně řečeno by si příběh zasloužil více. A dalo by se o něm napsat více. Dalo by se to více zamotat a více čtenáře nabudit.
Dávám o hvězdu méně, protože to bylo krátké a moc rychlé. Ostatní hvězdy dávám proto, že nápad to byl sakra dobrý! :-)

antuka
06.06.2016 2 z 5

Zajímavý nápad na povídku, která byla zbytečně natažená na celou knihu. V zásadě to není špatně napsané, jenom závěrečná pointa je pořád oddalovaná prázdným tlacháním, aniž by docházelo k odpovídajícímu stupňování napětí. Povídky holt peníze nevydělávaj, u románu je aspoň šance.

Hanyuu-hime
20.03.2016 4 z 5

Moje pocity se jen velmi těžko popisují. Na začátku jsem byla možná i maličko otrávená. Postupně se moje vnímání Kyleova příběhu změnilo ve zvědavost, následně čekání, kdy se někde v dáli objeví modrá budka a všechno, všichni budou zachráněni, až v naprostou fascinaci, která mi neumožnila se od stránek odtrhnout.
Je to až s podivem, ale navzdory tomu, jak je kniha tenoučká (nemá ani 170 stran), je dění v ní velice proměnlivé a zatímco jsem na začátku skutečně měla řadu výhrad, velká část mi nakonec silně evokovala epizodu ze seriálu Doctor Who, akorát s tím rozdílem, že kde je Doctor, tam se zákonitě věci nakonec vždy v dobré obrátí... Tady nikdo takový nebyl, jen zatraceně divné dění, čtyři zmatení lidé uprostřed toho všeho, pomoc v nedohlednu... A v ten moment se situace změní natolik, že místo toho, co by pravděpodobně každý čtenář z takto vyvíjejícího se příběhu předpokládal, dostanete něco, co byste ani omylem nečekali.

Jedná se o jednoduchou knihu pro mládež, jejíž příběh na čtenáře udělá ten největší dojem pouze na první přečtení. Nejspíš vůbec nemá smysl ji někdy číst vícekrát, jelikož už ztratí to nejsilnější, co vám může nabídnout - moment překvapení a schopnost svého čtenáře šokovat. Přesto má v sobě ještě něco dalšího, co každá kniha podobného rázu nemá.
Všichni, kdo pouze nebaží po příběhu na jedno odpoledne či večer, ale mají tendenci číst mezi řádky, naleznou na stránkách kromě sci-fi dobrodružství i jistá poselství, která jsou až zarážející. Těžko bych tedy hledala jedno slovo, kterým knihu vystihnout. Byla zajímavá, zvláštní... V jistých aspektech až znepokojivá. Překvapila mě. A možná tolik právě proto, že jsem od ní nečekala vůbec nic z toho, co mi nakonec nabídla.

Autorovy knížky

Mike Lancaster