Pohodlné lži

Pohodlné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218929/bmid_pohodlne-lzi-pDk-218929.jpg 3 140 49

Jedno dítě, tři matky, dva otcové, nespočet lží a vynikající psychologický román. Když Tia zjistí, že je těhotná, její ženatý milenec Nathan románek ukončí s tím, že by se měla nechat dítě vzít. To však Tia odmítá. V hrůze, že by jí miminko neustále Nathana připomínalo, dá holčičku k adopci a malá Savannah se dostane do rodiny Petera a Caroline, která sice svou adoptivní dcerku miluje, ale taky jí velmi záleží na její kariéře. Když pak Nathanova manželka jednoho dne objeví v poště dopis se zpáteční adresou Tii, jež jejich rodinu už jednou téměř zničila, obálku otevře. Čeká všechno možné, ale rozhodně ne to, že z obálky vypadnou fotografie malého děvčátka podobného jejímu synovi…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Comfort of Lies , 2014

Lucopatka
02.04.2015 1 z 5

Po přečtení smutná...z toho, kolik času jsem jí darovala, než jsem ji konečně dočetla. Nuda, nuda, nuda.

barahousko
20.03.2015 3 z 5

Po pravdě, knížka je z počátku trošku nudná. Vážně jsem přemýšlela o tom, proč je označovaná jako velmi dobré čtení. Postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé a ani příběh stále nenabírá ten správný "drive". Přibližně od půlky knížky, kde se příběhy opravdu začínají spojovat ve mě rostla jistota, jak vše nakonec dopadne. Takže ve finále knížka tak strašna nebyla a hlavně u mě velké plus za obálku:-)

Katuska88
19.03.2015 3 z 5

No já nevím. Nepotěší, neurazí.
Rozhodně jsem očekávala větší bombu.
Postavy mi nijak zvlášť sympatické nebyly, možná až úplně ke konci.
Do žádné jsem se nedokázala přímo vcítit.
Sice některé pasáže mi připomínaly nějaké mé zažité situace z minulosti nebo z mého okolí a občas mne to za postavy zamrzelo, ale jinak nic extra.
Kniha mi spíše nic nedala.
Ale na zaplácnutí volných minut v MHD nebo ve vlaku dobrý.

anais
07.03.2015 1 z 5

spousta slov o ničem, žádný zajímavý příběh, zkrátka jedna velká nuda

miseb
04.02.2015 4 z 5

Když jsem se konečně donutila vzít ji do ruky, překvapilo mne, jak snadno jsem se začetla. Kniha se velmi dobře četla a nepřišla mi vůbec špatná. Nemyslím sice, že bych se k ní vracela, ale příběh to byl zajímavý a hlavně uvěřitelný.

mirunda
30.01.2015 2 z 5

Knihu jse přečetla jen proto, že jsem ji rozečetla a proto, že knihy prostě neodkládám. Vůbec jsem se ale nemohla začíst a to trvalo po celou dobu knihy :-(

janamaxik
29.01.2015 2 z 5

Kniha mě ničím nenadchla, čekala jsem daleko víc už jen díky titulní straně. A ono žádné víc nepřicházelo. U čtení jsem se nudila, příběh tří zoufalek, tak bych to nazvala.

Ankavi
28.01.2015 3 z 5

Kniha zvláštní - psychologická, pro mě ale často nepochopitelná. Neztotožnila jsem se s ani jednou postavou, jen doufám, že v běžném životě se k sobě lidé chovají odpovědněji a upřímněji. Zde jsem nesympatizovala ani s jednou ženskou hrdinkou, avšak ani s jejich mužskými protějšky. Kniha se četla dobře, jen jsem pořád čekala na to, že se stane něco pozitivního, "normálního", co by do mozaiky lží přestalo zapadat. Ale nedočkala jsem se. Přesto knihu hodnotím jako vcelku dobrou psychologickou sondu zřejmě do života běžného Američana.

Neri
20.01.2015 2 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak netěšila. Každou stránku jsem zdolávala jen s maximálním úsilím. Během čtení jsem vlastně neprožívala žádné zásadnější pocity, jen touhu mít to už konečně za sebou. Příběh o třech nešťastných ženách, které dělají nesmyslná a hloupá rozhodnutí, aby se posléze cítily ještě hůř - to mě vážně nebavilo. Pro mě rozhodně nevhodný výběr knihy.

psychologické romány

2014  65%Pohodlné lži