Pohodlné lži

Pohodlné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218929/bmid_pohodlne-lzi-pDk-218929.jpg 3 140 49

Jedno dítě, tři matky, dva otcové, nespočet lží a vynikající psychologický román. Když Tia zjistí, že je těhotná, její ženatý milenec Nathan románek ukončí s tím, že by se měla nechat dítě vzít. To však Tia odmítá. V hrůze, že by jí miminko neustále Nathana připomínalo, dá holčičku k adopci a malá Savannah se dostane do rodiny Petera a Caroline, která sice svou adoptivní dcerku miluje, ale taky jí velmi záleží na její kariéře. Když pak Nathanova manželka jednoho dne objeví v poště dopis se zpáteční adresou Tii, jež jejich rodinu už jednou téměř zničila, obálku otevře. Čeká všechno možné, ale rozhodně ne to, že z obálky vypadnou fotografie malého děvčátka podobného jejímu synovi…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Comfort of Lies , 2014

Danago
09.03.2017 3 z 5

Knížka vůbec nebyla špatná. Námět v knížce je aktuální a psychologické zpracování postav je velice dobré. Mě se knížka líbila, četla se mi velice dobře. Ale myslím, že pro milovníky akčních knížek nebude. Je to dobře napsaný psychologický román.

NikaMirka
06.02.2017 5 z 5

Nevím, proč má kniha tak špatné hodnocení, když je na tak vážné téma, které poslední dobou otřásá nejednou rodinou, nebo vztahem. Co znamená: Příběh by měl mít spád? Jaký? Šílenou manželku, zoufalou milenku, vraždu? Až na poslední věc kniha všechno má. A jak anotace napovídá, jedná se o drama několika lidí. Je to krásně popsaný obraz toho, jak velký může mít následek jedno "roční" uklouznutí, kterému muži nepřikládají žádnou váhu, a přesto se na tenký led vrhají i když jim nic nechybí. A jaký toto "uklouznutí" může mít dopad na ženy, které mají na toto "uklouznutí" naprosto jiný pohled a pro něž má velký význam a váhu, protože může zničit:
- jednu šťastnou rodinu
- dětství dvěma krásným dětem
- může mít špatný vliv na jeden život krásné mladé ženy, která se hroutí pod tíhou svého rozhodnutí, které učinila v dobré víře, přesto si neuměla představit jeho dopad
- nehledě na to, že to může ovlivnit i život zcela nevinných lidí.

Na druhou stranu, musí vždy každý něco jen ztratit? Nebo je to i tak, že nás chyby mohou posunout vpřed a pomůžou nám dospět?

Komu se tohle v příběhu zdá málo, na to,aby se zamyslel, pak asi nemá cenu, aby někdo tuhle knihu bral do ruky, protože ho opravdu nebude bavit. Raději pak sáhněte po knize, u které se nemusí moc přemýšlet.
Nádherná kniha a já dávám pět hvězd.

Lucik87
17.01.2017 2 z 5

Zbytečně rozvleklé, nudné. Pět stránek o ničem, co vůbec nesouvisí s dějem. V půlce jsem stále čekalá, jestli příběh nabere spád a bude v něm trochu života, ale nestalo se tak.

tess.de.veles
28.12.2016 1 z 5

U dvousty stranky jsem to vzdala :(
Zacatek knizky byl pro me docela ctivy a zajimavy...,ale tomu bylo rychle konec....a pak uz jen roztahanej dej......"kecy v kleci"....neplyne :(
Takze kniha me nenadchla.....Co me ale prekvapilo,ze autorka napsala hrstku knih a uz vyucuje tvurci psani kdesi v Bostnu...No jo no, asi ji psani neuzivi....a tak kdo neumi, uci :)

Ivanule
12.12.2016 4 z 5

Dobře napsaná kniha,pohodové a oddechové čtení,námět za mě super,nevím ale já bych se asi vzdát dítěte nedokázala,ale hlavní hrdinka asi věděla co dělá a proč to musí udělat,jsou tam i dobře vykresleny ostatní osoby v knížce,jejich pohled na situaci a jak to řešili:)jen teda závěr mě překvapil:)myslela jsem,že nakonec skončí jinak,ale to vůbec nevadí

Miška.Miška
20.08.2016 3 z 5

Kniha mi občas přisla zdlouhavá a nezajímavá ale námět knihy rozhodně chválím. Zase něco trochu jiného

kika 13
28.06.2016 3 z 5

Určitě ode mě velká spokojenost.Čtivé až do konce.Já osobně mám ráda tento styl psaní.Určitou situaci hodnotí ze svého pohledu více postav.

rajen
27.06.2016 2 z 5

Knihu jsem brala na slepo v knihovně a je to už několik měsíců, co jsem ji dočetla. Jen jsem neměla čas napsat komentář a teď jsem si po pravdě už ani nemohla vzpomenout, o čem byla. Ani podle popisu a komentářů si nevybavuju nic významného, co by mi z knihy ulpělo v paměti. Prostě přečtete, odložíte a zapomenete. K ději se už moc nevyjádřím, jediné, co jsem si schopná vzpomenout, že mě to nijak neuchvátilo a chování postav mi přišlo divné. Téma vypadalo zajímavě, ale nebylo dobře zpracované. Takové nijaké.

bookcase
25.04.2016 4 z 5

Čtivý psychologický román. Líbilo se mi, že každá kapitola byla psána z úhlu pohledu jednotlivých hrdinů.

luciefeix
02.03.2016 3 z 5

čekala jsem mnohem více , neurazilo ale nijak moc neoslovilo pritom tema to je dost dobré

Illaa
06.01.2016 3 z 5

Musím říct, že z předešlých komentářů jsem od knihy žádnou senzaci nečekala. Mě to ale překvapivě docela bavilo. Zdlouhavé mi to nepřišlo, já mám naopak omáčku kolem ráda. Strohé dialogy bez nějakých hlubších myšlenek a popisů naopak nemusím. Tady toho bylo opravdu dost, ale za mě to zajímavý příběh byl.

sabca
29.12.2015 3 z 5

Tak jak v některých komentářích přede mnou i já musím konstatovat, že mě kniha zklamala. Byla celkem nezáživná a zdlouhavá.

Leniiis
20.12.2015 2 z 5

Já byla zklamaná. Když jsem na obalu knížky četla obsah, tak jsem si říkala, že ten námět je fakt super. No jo, námět super byl, ale zpracovaný to nebylo ani trochu dobře. Začátek mě kupodivu bavil, ale pak jak se začalo všechno prolínat dohromady, přeskakovat z jedné postavy na druhou, tak mě to nudilo a nutila jsem se k tomu, abych to vubec dočetla. Škoda..

Hakl54
06.11.2015 2 z 5

Zajímavý námět, ale jinak mě knížka zklamala a chvílemi i nudila.

fis.rena
03.10.2015 3 z 5

Co všechno spustí jedno rozhodnutí,jeden dopis...knížka se mi líbila,četla se sama a je to zcela aktuální a všudypřítomné téma.

Maky
28.07.2015 2 z 5

Samotný příběh měl jistě větší potenciál, než jaký byl nakonec využit. Kniha se četla rychle. Nejprve trochu nudná, pak se začalo něco dít a když už jsem čekala nějaké rozuzlení napjatá k prasknutí....tak to autorka najednou ukončila! Škoda...čekala jsem nějakou bombu na konci...a nic :-(

Jaruce
12.06.2015 1 z 5

Kniha úplně jednoduchá. Nemusíte přemýšlet co tím chtěl básník říci, přečetla jsem anotaci a tak si knihu koupila protože mne zaujala, ale výsledek byl zklamání.

Ivet7
17.05.2015 3 z 5

Téma knížky bylo zajímavé, ale chvílemi byla knížka nudná a zdlouhavá. Nakonec jsem se ní prokousala.

kikies
22.04.2015 3 z 5

Téma, zápletka i zakončení mně osobně hodně zaujaly, sice bych knihu neoznačila za bůhvíjaký trhák, ale podle mě je rozhodně příjemná a neotřelá.

Safienka
21.04.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Určitě má zajímavá témata (adopce, nevěra, neplodnost), bohužel však styl psaní mi nešel tak pod nos jako u jiných knih.

psychologické romány

2014  65%Pohodlné lži