Pohádka

Pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507743/bmid_pohadka-mVC-507743.jpg 5 732 175

Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fairy Tale , 2022

Ka-čí
08.01.2024 5 z 5

Pěkně započatý začátek roku.Dost jsem váhala jestli se do Kinga pustit,jelikož je to takový lidový vypravěč a z knihy která by se vešla na 200 stran King udělá knihu na 500 stran.Bála jsem se,že to bude zase protahované čtení a a teda byla jsem mile překvapená,četlo se to pomalu samo a nikde nebyla nuda. Tuto knihu považuji za jednu z nejlepších od Kinga a žádná stránka mi nepřišla zbytečná. Trochu mi to přišlo něco mezi Hobitem,Sirotčincem sl.Peregrinové,..... milovníci jiných světů si přijdou určitě na své.

jklaraj
08.01.2024 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem měla tu čest číst. King je mistr a génius a tahle opravdová pohádka ve mně bude ještě dlouho doznívat. Doporučuji všem, kteří jsou milovníky LOTR, Hobita, Harryho Pottera.

Květ
07.01.2024 5 z 5

Mojí první letošní přečtenou knihou je sedmisetstránková Kingova Pohádka. A řeknu vám, uteklo to jakoby nic :) Kingův vypravěčský talent mě vcucl od prvních stránek a příběh se mi před očima odvíjel jako film. Dobrý film. Hodně dobrý film. Takový, od kterého nechcete odcházet. Kniha začíná "obyčejně," ale brzo čtenáře zavede do paralelního světa. Do světa, které ovládá Zlo, ale kde dobro ještě úplně neumřelo a kde je taky trochu z pohádek... Svět fantasy umí King rozprostřít stejně tak dobře, jako ten horroru. Užila jsem si to.

katerina6763
07.01.2024 5 z 5

Celý příběh byl popsán tak příjemným způsobem vypravování, že bylo možné nad knihou strávit tři hodiny, aniž byste postřehli to, co se děje kolem vás. Kapitoly nebyly označeny názvy, jenom souborem "hesel", dle kterých bylo možné (či spíše nemožné) odhadnout, jak se bude příběh dále vyvíjet. To mi přišlo jako dokonalý a neotřelý způsob, jak vtáhnout čtenáře do děje ještě více a donutit ho přemýšlet nad možnostmi, co se bude odehrávat dále. V žádné jiné knize, kterou jsem doposud četla, jsem se s tímto způsobem nesetkala a považuji to za velmi zdařilé.

deirdre
03.01.2024 5 z 5

Fascinuje ma táto Kingova fascinácia Zlom. Stále znova a znova sa vracia k tomuto motívu, a vždy je to dobré. Pohádka síce z môjho pohľadu nemala tie grády ako Beznaděj, alebo úplne špecifický cyklus Temnej veže, ale zase má iné prednosti. Výborné čítanie.

radus
01.01.2024 5 z 5

Z mého pohledu zajímavá knížka, i když nejsem zrovna příznivcem fantasy a scifi. Pořád se divím, kam ten King na ty nápady chodí, je to prostě "pan spisovatel", který dokáže vždy překvapit. Myslela jsem si, že 700 stran ji nepřelouskám ani za měsíc, vůbec se mi do knížky nechtělo, ale byla velice čtivá a zábavná.

TomTomis
29.12.2023 3 z 5

Poslední přečtená kniha roku 2023. Četl jsem ji dlouhé měsíce. S přestávkami. Musím říct, že teprve konec knihy ( asi 200) stran jsem přečetl na jeden zátah, jinak jsem se knihou docela prodíral. A nebavila mě natolik, abych ji dočetl. Raději jsem ji odložil a četl jiné knihy. Děj knihy je už docela ohrané klišé různých románů- cesta do jiného světa a cesta hrdiny za záchranou dotyčného světa, který řeší nějaké problémy. Také je možné, že mě pan King už nemůže nijak překvapit. Přelouskal jsem toho od něj moc. I tak musím uznat, že kniha má jistě pro mnohé svoje kouzlo a mít bude.

vaclav5335
28.12.2023 5 z 5

Úplná paráda, upřímně jsem nečekal, že King ještě napíše tak krásnou knihu. Skvěle propracovaný dej, super postavy, které si člověk zamiluje a prožívá s nimi dobrodružství. Tohle se mi opravdu moc líbilo, doporučuju.

carbici
27.12.2023 4 z 5

Spíš než Kinga mi to připomínalo jiné spisovatele. Každopádně četlo se to hezky, pohádkový děj i postavy splněny.

kolacky
27.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha, nádherné ilustrace! Námět malinko jako u Talismanu, ale zase jiný a z jiných světů. Strašně jsem se bála o Radar, aby se stihlo najít vy-víte-co, a jestli Charlie zvládne ten hlavní souboj. Líbili se mi i jeho kamarádi z Maleenu, Voko, Pursy, děvčata, Freed... Taky všichni zbylí královské krve. A v první řadě Dora! Doporučuju všemi deseti!

vendulanovotna
27.12.2023 5 z 5

Každý rok mám knižní předsevzetí, že přečtu jednu knihu od Kinga. Letos jsem se pustila do této fantasy novinky. A i když obecně vypráví a vypráví, tak u této knihy samotný začátek byl opravdu moc dlouhý i na můj vkus. Nicméně od strany 200 se to více rozjelo a byl to ten King, jakého znám <3 Brilantní vypravěč, bravurně popsané scény, postavy a jejich charaktery. Dějová linka výborně vymyšlená a opravdu to byla taková pohádka :)) Doporučuji všem, kdo má rád promyšlené příběhy, které jsou napsány tak, že fantazie se nezastaví až do konce.

Iva095
18.12.2023 3 z 5

Myslím, že u knihy jsem vydržela jen protože jsem zvolila audioknihu a v podání Matouše Rumla se krásně poslouchala.
Na můj v kus moc dlouho trvalo než se začalo pořádně něco dít.
Byla to pro mě první kniha od Kinga a nejsem si jistá jestli ještě nějakou budu zkoušet.

Teraesa
17.12.2023 5 z 5

Toto bola presne moja šálka kávy!
Kingove knihy milujem, ale táto mi sadla zatiaľ úplne najviac. Veľmi sa mi páčilo, ako poprepájal strašidelno a rozprávku (ono pôvodne to aj tak nie je ďaleko od seba, že?).
Pokojne by som prívítala viac takýchto netradičných kúskov od neho.

A nakoniec:
Odvážny pomáha, zbabelý dáva dary.

Elapheg
17.12.2023 5 z 5

Možný spoiller:
Moje první setkání s autorem a dopadlo to na jedničku. Kniha Pohádka je takový fantasy příběh, který v sobě má prvky reálného světa na zemi, prvních dvě stě stran, pak je to pohádkové fantasy s vícero strašidelnými prvky a konec je na můj vkus trochu utnutý, ale také velmi povedený. Dal bych 90 %. Hlavní postavou knihy je Charlie Reade, kterému v dětství zemře maminka, z otce se stane následně alkoholik a Charlie se otci snaží pomoct. Ve svých sedmnácti letech se Charlie seznámí s tajemným sousedem pane Bowditchem, který je starý a má i starou fenku psa Radar. Postupně se tato trojka seznamuje, až dojde k tomu, že pan Bowditch umírá a ve své závěti Charliemu odkazuje svůj dům, vedle kterého je strašidelná kůlna. Tato kůlna je portál do jiného světa. Světa, kde jsou jak kladné, tak hlavně záporné postavy a je to svět, ve kterém vítězí hlavně zlo. Pan Bowditch samozřejmě o tomto světě ví, ale jeho existenci pečlivě tajil před všemi lidmi. Proč, to už se dozvíte, když si knihu přečtete. Není to extra trhák, co se fantasy týče, občas mě kniha slabě nudila, ale jinak to byl velmi zajímavý příběh a byl jsem velmi zvědavý, jak dopadne, příběh, který se mi líbil. K tomu všemu se mi kniha hodila do ČV. Za mě spokojenost, pět hvězd a doporučení a je možné, že si od Kinga ještě něco seženu.

bosorka
11.12.2023 5 z 5

To byla krásná Pohádka. King je mistr nejen hororů, ale i mistr v tom, že umí psát i o úplně nejobyčejnějších věceh neskutečně čtivě. Někteří mu vyčítají, že první část knihy se vlastně nic nedělo. Možná, možná toho bylo málo, možná to bylo pomalé, ale i tak se to zatraceně dobře četlo a holt jsme se k rychlejšímu ději dostávali pozvolna. Nevadilo to, příběh táhl Charlie s Radar, pomalu, v klidu mě nechali udělat si k nim hluboký vztah, fandit jim i se o ně bát. I když přeci jen, pohádka a ty dopadají dobře, jsem si říkala, ač u Kinga asi nikdy nevíte. Bylo to skvělé, některé úseky připomínaly už čtené či slyšené, ale to možná byl i autorův záměr. Však na této cestě připomněl kdejaký klasický příběh. Bylo to krásné a ráda bych si to někdy třeba i poslechla, případně viděla natočené, myslím, že by si to Pohádka zasloužila.

EricNor
29.11.2023 3 z 5

Nedávno jsem počítal, kolik jsem toho od Kinga vlastne precetl a dospel jsem k nejakym ctyriceti az padesáti kouskum + nejake povidkove knihy. Kdyz budu osobně hodnotit, tak ty uplne prvni knizky byly ok, ale tolik me nezaujaly - Carrie, Salems lot, Rbitov. Nejradsi mam ty knizky z osmdesátých a devadesatych let - Mrtva zóna, To, Nezbytne veci, Christine, Zharka, Rose Madder, Temna pule atd. Pak jsou knizky po te nehode, ktera se vyrazne podepsala na Kingove tvorbě, a to k horsimu. Postupne se to zase zlepsovalo. A ted dochazim k Pohadce. Hodne jsem se na ni tesil, jenze jsem se nejak nezacetl a prislo mi to dost plytke zdlouhave a primocare. Prvnich dve ste stran jsem se nutil a cekal, kdy to prijde a porad nic. Dej je vymysleny asi nejakou umelou inteligenci, pripadne napsany nejakym fanouskem a podepsany Kingem. Tady se stala zvlastni vec. Mel jsem sen, ve kterem za mnou prisel King a sdelil mi, ze to zadny fanoušek nepsal, ze je to jeho dilo:). Dobrá tedy. Pohádka me zacala bavit az poslednich cca 200 stran, kdy se konecne zacalo neco dit. Docetl jsem, ale nebylo to ono.

Pory
23.11.2023 5 z 5

Za mě opravdu skvěle napsaný příběh. Je pravda, že jsem ke konci doufal, že příběh bude pokračovat. Bohužel se tak nestalo a pohádka končí.

HelVall
22.11.2023 5 z 5

Kniha je prostě skvělá. Lehce čtená. ⅓ knihy není nijak fantasy a právě proto se tam tak hodí. Vše v této knize má svůj důvot. Dokonalý svět a vše v něm. Konec mi přijde moc urychlený. Ale nijak mi to nevadilo

olga8832
21.11.2023 5 z 5

Mám moc ráda pohádky.... tady bych nejraději dala 10 hvězd. King je skvělý pohádkář :-)

kruppe
19.11.2023 5 z 5

Stephen King tentokrát koukal přes rameno Rowlingové, Lewisovi. Čtenáři tak dostávají výborně napsaný příběh, kde začátek je civilní příběh o dospívání, ztrátách a znovunalezené naději. Druhá část, když projdeme do Empisu už připomíná Rowlingovic Ikaboga. Temná pohádka podaná očima 17letého (29) synka (muže). Se závěrem, se kterým se naprosto ztotožňuji: nezapomeňte svým ratolestem vyprávět pohádky, nechte je snít o úžasných světech, kde i oni budou přesně takoví Šárlí Readové a budou bojovat s Gogmagogem. Zachraňovat království. A proto:,,Bylo nebylo..."