Pohádka

Pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507743/bmid_pohadka-mVC-507743.jpg 5 732 175

Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fairy Tale , 2022

Clara_C
02.03.2024 5 z 5

King prostě umí. Jistě, někdo by stránky ubral, někdo přidal, jiný by to ani neotevřel, ale kdo z nás je King?

Za mě super čtení, horor to není, ale procházet měnícím se městem, kde nevidíte nic než zkázu, nechcete nikdo z vás.
Taky mě nejvíc bavily pasáže s Radar, nejvíc se bojíte o ní a, stejně jako u vlastních psů, jí přejete věk plný vitality. Napořád.

Snapeova
01.03.2024 4 z 5

Kniha, kde víc budete asi milovat psího hrdinu, než toho hlavního lidského, i když na něm není nic špatného. Já to tak měla. Psí hrdinka Radar mě prostě bavila.
Líbila se mi kupodivu nejvíc asi první část příběhu v našem světě. Začátek v pohádkovém světě byl zajímavý, ale pak přišla část s uvězněním a souboji, která mě nebavila skoro vůbec. I v jiných knihách u podobných scén ztrácím pozornost a prostě mě to nebere. Znovu mě to chytlo zase až ke konci. King každopádně nezklamal a napsal slušnou dospěláckou pohádku, která má asi vše, co by mít měla. Akorát některé části mi přišly zbytečně natažené a rozvleklé. Ubrat pár stránek a zrychlit spád by nebylo na škodu.

Warty
25.02.2024 3 z 5

Nejsem fanoušek fantasy, ale Kinga mám ráda, takže jsem knize dala šanci. Napsané je to dobře, i když trošku rozvlekle. Samotný příběh mě ale nijak moc nezaujal. Pohádky holt nejsou můj šálek čaje.

Čand@
23.02.2024 4 z 5

Kingova vydarená fúzia niekoľkých rozprávok by zaiste potešila Dobšinského, keby ešte žil. King je očividne v každom smere vynikajúci vyprávač, preto za mňa o hviezdičku menej iba kvôli tomu, že fantasy nie je môj obľúbený žáner a heroické boje medzi znesvárenými stranami ma nezaujmú v žiadnej knihe. Viac ma teda bavila prvá časť románu, než sa dej presunul do druhého sveta. Verím však, že pre iných zas je zábavnejšia práve táto časť.

Veronika_mad
23.02.2024 5 z 5

King je prostě King - a to nejen hororů :) Velmi poutavý příběh, čtení krásně odsýpalo.
Líbilo se mi, že autor opravdu věrohodně odhadl mysl studenta. Vulgarismy byly přesně na místech, kde měly být a nikde nepřebývaly nebo nenarušovaly v začtení. Byla tam i spousta přirovnání k filmům, seriálům či dalších věcí z této doby, bylo to krásné osvěžení.

Christo
22.02.2024 3 z 5

Kingova Pohádka není můj šálek kávy. Žánr "fantasy" mi u Kinga nesedí. Jeho Temná věž a nyní Pohádka mi prostě nešmakuje. Paradoxně nejradši mám jeho "reálný" svět, který je často zajimavější než "ulítlé jiné světy". Dalas 63, Pod Kupolí, Misery, třeba i novější Billy Summers jsou reálné světy, třeba i v jiných časech nebo ve vyhrocených situacích, ale jsou pro mě více uvěřitelné a tím čitelnější než tato pohádka..

Pavčule
20.02.2024 5 z 5

King je stále ve stejné formě a to je sakra dobře . Hlavní hvězda příběhu pro mě bezpochyby Radar - držíte jí palce , obdivujete jí za statečnost a věrnost . Po celou dobu jsem měla chuť se s ní pomazlit a i kvůli ní mě hnala touha knížku dočíst co nejrychleji - abych zjistila , jak to s ní dopadne .

mitsu
15.02.2024 5 z 5

Ráda bych napsala tisíc slov, ale chybí mi... Pro mě to byl naprosto úžasný zážitek, výlet do Pohádky za dobrodružstvím, která číhají hned za rohem. Takový Nekonečný příběh pro starší. Moc děkuji panu Kingovi. ( Pro vás určitě nedůležité, ale s hlasem M.Pisaříka, který mi v hlavě celý příběh vyprávěl bylo kouzlo ještě o něco kouzelnější)

Mantikocka
14.02.2024 5 z 5

Mistře,
nemohu se nepoklonit!!!

borntobike1963
11.02.2024 3 z 5

První třetina v "našem" světe, do třinácté kapitoly, se mi líbila. Pak už jsem to chtěl jen dočíst :-) Krásné ilustrace pod názvy kapitol.

TessieB
08.02.2024 5 z 5

Nebyl to obvyklý hrůzostrašný King, ale i tak to byl naprostý skvost. Do příběhu jsem vklouzla jako kdybych měla knihu už odloženou na nočním stolku a seznámení s Charliem a jeho životem proběhlo "jen pro připomenutí". Celý příběh jsem si moc užila, poslední třetinu jsem četla i za chůze, abych se co nejdříve dozvěděla, jestli King "umí" i šťastné a dobré konce. Co myslíte, umí? :)

Calinda
07.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Další setkání s Kingem, tentokrát však nejde o žádný horor, ale o pohádkový příběh pro dospělé. Kniha se mi moc líbila hlavně v první části, tedy v části reálného světa, kdy jsem si moc oblíbila morouse Bowditche a samozřejmě Radar a moc mě bavil i začátek v pohádkovém světě, i když jsem myslela, že už se ho snad ani nedočkám, bylo to opravdu hodně natahované. Pak se to celé zlomilo v momentě, kdy je Charlie uvězněn, tam jsem začala ztrácet zájem, nebavily mě souboje (ty mě ale nebaví snad v žádné knize), čím víc se blížil konec, tím víc mi příběh připadal překombinovaný, přehnaný, nějak jsem se v tom začala ztrácet a těšila se, až knihu dočtu. Asi mi došla fantazie.
Celkově hodnotím jako velmi dobrý pohádkový příběh, umím si představit i jeho zfilmování, ale nic peckovního, na toto téma jsou určitě lepší knihy.

Safrika
06.02.2024 3 z 5

Nepujdu s davem :), kniha byla fajn, cetla se relativne rychle, dokonce byla misty i celkem vtipna, ale ze bych tomu mela vyseknout 5*?? I tak diky.

ZuKo
04.02.2024 5 z 5

Ja Kinga moc nemusím ale nevěděla jsem co do výzvy. O to mě tahle kniha překvapila a jako audio knihu jsem ji nemohla odložit. Řekla bych, že se mi trefila do mé současné nálady.

Johana
04.02.2024 5 z 5

Jedna z "časově nebezpečných" knih... Zhltla jsem jejích 728 stran ve třech dnech a nocích a pořád mi nejde z hlavy. Výborná zábava!

Tentokrát ale nikoli velká literatura, ačkoli tím směrem King také píše, podle mne. V Pohádce se literárních kvalit dočkáme v první třetině - a k tomu se můžeme dohadovat, kdopak to asi s Mistrem psal (už ty závěrečné akordy podkapitol svědčí o začátečníkovi, pozornější čtenář může ale dokonce postřehnout momenty dialogu obou autorů). Druhá a třetí čtvrtina jsou blahosklonně rozmáchlé v zemi literatury brakové. A už víme určitě, že je tu spoluautor (drze hádám mladou ženu s ambicemi básnířky a pedagožky, literárně vzdělanou a milostně cudnou).

Celkově, ačkoli by se mohlo zdát, že si dost stěžuji - tak celkově vzato paráda, bylo mi líto, že ta jízda do země Ozz už skončila. Dávám bez váhání pět hvězdiček. Motýlů. Zlatých pelet. Pytů prémiového psího žrádla. Lovecrafťáků....

Kenan
03.02.2024 5 z 5

V první čtvrtině se seznamujeme se sedmnáctiletým Charliem, který přichází o matku a zažívá nehezké časy se svým otcem. Pomáhá mrzoutskému panu Bowditchovi v jeho nemoci, který mu nakonec odkáže nejen celý svůj majetek i se starým psem, ale i tajemství skrývající se v kůlně na zahradě. A tím začíná Charlieho dobrodružství v jiném světě, který možná kdysi býval krásný, ale teď se nachází na pokraji zániku. Tento svět je plný záhádných bytostí, princů, obrů, skřítků, známých pohádek, které tady mají ale temný nádech. Je to sice trochu takový mišmaš, ale mně to bavilo. Nejsem sice žádný znalec Kinga, ale tohle je podle mně trochu jiný King. Nebála jsem se sice, ale vše mi probíhalo jasně před očima. Za mně dobrý :)

mafare
29.01.2024

Kniha se mi moc líbila, bylo tam napětí, tajemno, překvapení. Sice trvalo "dlouho" než šel do kůlny, ale za to bych vyzdvihla, že si autor dal práci ve formování postavy. Příběh, který se udál dál byl napínavý a měl za mě několik myšlenek - ať tou velkou zdali je kůlna (a vše spojené s ní) je spíš břemeno , které si bude muset nést sebou celý život nebo je to v kladném světle? A nebo myšlenka ve smyslu jestli je dobré se postavit a bojovat a nebo je lepší se nechat semlít ? A co jsme všechno schopni pro záchranu přítele ať člověka nebo zvířete? Jsme schopni pro ně i umřít?

sirojezkin
28.01.2024 5 z 5

Opět super kniha od Kinga. Jenom nechápu, kam na ty nápady chodí. Každá z knih je úplně jiná a kdybych nevěděla, že to psal on, nikdy bych to nepoznala. Kniha je velice čtivá, v pohádkovém duchu ( a já pohádky miluji!) Ovšem 700 stran je tedy nářez... Ale kdo si troufá - nebude litovat! Nádherné litografie? Asi - nejsem odborník. Každopádně u každé kapitoly.

Aya_huasca
26.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Tato knížka mě zaujala svou hezkou obálkou a zároveň popiskem - Jiný svět, v kůlně je portál do jiného světa a tak sem si řekla, že si jí musím přečíst.Popis Charlieho života s alkoholickým otcem a potkáním se s panem Bowditchem bylo docela čtivé - popis domu do všech detailů i jeho starostlivost se četla poměrně hezky, i když sem si už říkala, kdy sakra půjde do té kůlny ? Po minimálně po 230 stránkách tam konečně sešel a já si říkám -paráda,temné a studené schody, které vedou do jiného světa.
-Nejlepší ze všeho byla vůně máků, něco jako kakao, vanilka a třešně.
Hned co vyšel Charlie do jiného světa to začalo být zase méně záživné, ovšem co vešel do Empisu začalo to mít opět obrátky a já si říkala - třeba se to teď parádně rozjede ?Pořádné kouzelné a temné fantasy ?
- V jednom okně jsem zahlédl bezhlavou krejčovskou pannu se šaškovskou čepicí a rolničkami na krku a nožem zabodnutým mezi prsy
Jakmile se Charlie ocitl ve vězení, modlila jsem se, ať už mám přečteno a ať už je konec, jinak ty vzpomínky ke kterým se vracel mezitím co byl v jiném světě a vzpomínal na školu a trenéry mě nebavily, zbytečně to přidávalo na stránkách.Každopádně k zamyšlení ..
Víš co by se stalo, kdyby lidi zjistili, že mají na dosah jiný svět ?

konopka
26.01.2024 5 z 5

Táto kniha je dokonalá. A nie preto, že King je môj obľúbenec. Je krásna vizuálne, nádherné a výstižne ilustrácie, a King neostal nič dlžný svojej povesti. Napätie od začiatku do konca, je to rozprávka a nie je to rozprávka. Vôbec sa mi nechcelo pustiť ju z ruky, zhltla som ju za tri dni, no skôr večery a noci, ale asi ešte veľmi dlho zostane vo mne. Krásne vymyslený svet Empisu, sympaticky hlavný hrdina, ale aj Dora, Claudia, Snab a princezna sa vola Lea ako moja dcéra..:-) Jednoznačne odporúčam, dávam 5*, keby sa dalo dať viac, tak dám.