Podivuhodné příběhy ze staré Prahy

Podivuhodné příběhy ze staré Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174328/bmid_podivuhodne-pribehy-ze-stare-prahy-PDk-174328.jpg 4 13 13

Ze sbírek starých pražských legend a pověstí Popelky Bilianové, Eduarda Herolda, Karla Chalupy, Salomona Kohna, J. J. Kolára, Julia Košnáře, Cyrila Merhouta, Jana Nerudy, Leopolda Weisela a Caroliny von Woltmann vybral, uspořádal, vysvětlivkami a vydavatelskou poznámkou opatřil a vlastním slovem doprovodil Karel Krejčí.

Belanna
28.08.2022 4 z 5

Příjemná vzpomínka.
Četla jsem před časem a příběhy a legendy z Prahy se mi líbily.

Dandulka
05.09.2020

Mám tyhle příběhy moc ráda. Stará Praha mě vždycky fascinovala, mám ráda mísa plná legend a pověstí.

RSR
11.05.2017 3 z 5

Jedná so o sbírku pověstí a legend, které se odehrály v Praze do roku 1900 doplněnou o komentáře Karla Krejčího. Některé příběhy (nebo spíše autoři) mě zaujali více, jiné méně. Celkově průměr, možná je to dáno i tím, že v Praze nežiju a nemám k ní takový blízký vztah.

babicka_amalka
22.02.2017 5 z 5

příjemná připomínka starých časů

maryzka
15.04.2014 3 z 5

Kniha je velmi dobrá, neboť obsahuje pár autorů, který dnes jsou zapomenuty. I když jsem v knize našla pár pověstí, které se nacházejí v knihách,, Pověsti Prahy od jiných autoru" Ano kniha stojí za přečtení