Podívej se podruhé...

Podívej se podruhé... https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505467/bmid_podivej-se-podruhe-3TE-505467.jpg 4 126 126

Zamiluješ-li se na první pohled, podívej se podruhé. Přesně to radí osamělému spisovateli Oldřichovi nejoblíbenější z jeho postav, dokonalý muž a úspěšný detektiv Xaver. Jako sebevědomé alter ego směruje život svého stvořitele až do chvíle, kdy si Oldřicha zcela podmaní mladá a krásná Heda. Dosud samotářský spisovatel nemůže uvěřit svému štěstí a hluboký cit k milované ženě ho přiměje i přestat naslouchat dlouholetému příteli. Manželskou idylku však brzy narušují čím dál častější temné chvíle…... celý text

Wabinka
04.02.2023 5 z 5

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak to teda byla jízda. Opět výborné a originální.
A teda musím říct, že postava Kudlanky je tak skvěle a uvěřitelně napsaná, že mě celou dobu naprosto neskutečně vytáčela.

Miri10
27.01.2023 5 z 5

Na tomhle románu se mi hrozně moc líbí, že hlavním hrdinou není žena, ale skromný, přesto úspěšný spisovatel Oldřich. Je tak dobře vykreslený (i když mi ho občas bylo opravdu líto), že ho nejde nemít rád. Navíc, když má po boku dokonalého Xavera, se vaše souznění s Oldřichem zdvojnásobí.
Vlastně, všechny postavy v knize jsou opravdu realistické a právě díky nim je příběh tak uvěřitelný! U čtení mnou cloumal vztek, lítost, radost i touha dozvědět se víc. Jako by se Oldřich stal mým skutečným přítelem a já jeho nelehkou cestu prožívala s ním. A o tom, že mu osud vážně naložil, není pochyb.
Příběh je perfektně vystavený, nemáte čas se nudit, naprosto vás pohltí. A když se dostanete na konec, který je mimochodem TOP, cítíte smutek, protože se vám s Oldřichem nechce loučit. Více takových románu, prosím :⁠-⁠).

SabinaZelená
25.01.2023 5 z 5

Román "Podívej se podruhé" se ke mně příhodně dostal v době dovolené, takže jsem si ho mohla náležitě vychutnat, a nemusela od něj odcházet, což se mi vůbec nechtělo. Při čtení se přese mě přehnala taková emoční smršť, až jsem se z toho musela vydýchávat.
Všechny postavy byly uvěřitelné, skvěle vyrýsované, postaraly se o to, abych si připadala součástí příběhu a zapomněla na svět kolem. A tak jsem prožívala jejich utrpení i triumfy, lásku i zmatek v hlavě, podezření, euforii, rodinnou náklonnost. Hlavní hrdina Oldřich mi byl sympatický od první stránky nejen svou neobvyklou mluvou a hřejivou náturou, ale i přátelstvím s imaginárním Xaverem a povoláním spisovatele.
Všechny knihy Digmy jsou skvělé, ale za mě je tohle její nejlepší počin. Naprostá bomba, slaďoučká lahůdka, třešnička na dortu. Kniha se četla úplně sama a měla tak uspokojující konec, že mám chuť okamžitě si dát repete.

Fleur213
24.01.2023 5 z 5

Wow, to byla jízda! Nemohla jsem se knihy dočkat a zakoupila si ji v podobě e-knihy. Nešlo se od ní odtrhnout, nebýt nutnosti spát a pracovat, slupla bych ji na jeden nádech. Autorka přišla z neotřelým stylem vyprávění z mužského pohledu spisovatele Oldřicha a jeho alter ega Xavera. Skvěle vypracované charaktery a motivace postav, neustálé zápletky a napjaté situace, perfektní gradování děje a vývoj hlavní postavy. Oceňuji, že postava roste psychicky po své ose, nepoužívá "berličky" zvnějšku, které by "magicky" vyřešili její situaci. Excelentní zanesení mluvy nespisovné a té z podkrkonoší - pobavilo a ocenila jsem. Tuto knihu stavím na piedestal jako jednu z nejlepších od autorky a rozhodně budu vřele doporučovat na všechny strany. Kniha si zaslouží pozornost, ne-li rovnou ocenění.