Podívej se podruhé...

Podívej se podruhé... https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505467/bmid_podivej-se-podruhe-3TE-505467.jpg 4 126 126

Zamiluješ-li se na první pohled, podívej se podruhé. Přesně to radí osamělému spisovateli Oldřichovi nejoblíbenější z jeho postav, dokonalý muž a úspěšný detektiv Xaver. Jako sebevědomé alter ego směruje život svého stvořitele až do chvíle, kdy si Oldřicha zcela podmaní mladá a krásná Heda. Dosud samotářský spisovatel nemůže uvěřit svému štěstí a hluboký cit k milované ženě ho přiměje i přestat naslouchat dlouholetému příteli. Manželskou idylku však brzy narušují čím dál častější temné chvíle…... celý text

Aneleh
23.05.2023 5 z 5

Paní Čechovou čtu velmi ráda, protože si vždy vybere ohromně zajímavá témata a umí z nich vytvořit reálný a perfektně zpracovaný příběh. Ani zde tomu není jinak. Ponoříme se do problému, o který se spisovatelé většinou zajímají z pohledu žen, ale autorka nás vyvádí z omylu: této manipulaci a násilí nejsou ušetřeni ani muži. Oldřich si toho užije v plné míře, bohužel je tak zaslepený, že se zapomene podívat podruhé... Štěstí má ve svém imaginárním příteli Xaverovi, který ho neustále posouvá na správnou cestu. Velmi poučné, dozvíme se hodně o narcistické poruše osobnosti, navíc napínavé, plné zvratů, postavy věrohodné a jejich dialogy si opravdu užijete. Jedna z nejlepších knih, jakou jsem v poslední době četla.

99jana99
15.05.2023 4 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a opět mě bavila. Zajímavé téma a Oldřich to celé vyřešil skvěle.

Ereandil
08.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorčiny knížky mám ráda, protože jsou čtivé, dokážou vtáhnout a jsou skvělým způsobem, jak uvést můj znavený mozek do provozu, a to díky kombinaci přirozeně plynoucího netriviálního jazyka, pestré psychologii postav, zajímavým příběhům a někdy tak trochu pohádkovým prvkům za odměnu.

Knížka Podívej se podruhé je příběhem Oldřicha, osamělého autora detektivek, pro něhož je psaní životní vášní, Xavera, který je jeho detektivním alteregem a vším, čím chtěl kdy být, ale bál se, a Hedy, pro kterou je životní vášní být nesnesitelná pí*a. Jelikož hned na samém začátku knížky se nachází poměrně zásadní prozrazení, celý příběh se nese (nebo alespoň pro mě se nesl) v duchu, kdy konečně někdo Hedu kopne ze skály.

Neměla jsem problém s tím si hlavního hrdinu oblíbit, líbily se mi jeho úniky z reality a místy mi ho bylo opravdu líto, když ho autorka protáhla tím nejhorším narcistickým peklem. A stejně bezproblémově jsem přála i jeho životní pseudolásce vředy na zvlášť nepříjemných místech, takže tohle na mě fungovalo také dobře.

Takže děkuji a těším se na další. :-)

ArwenAragorn
26.04.2023 5 z 5

81%

Na úplném začátku knihy jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Na konci už to vím. Líbila. A moc. Charaktery postav jsou tady dokonale vykresleny a příběh doprovází autorčin svěží humor. Jdu se hned dívat po nějaké další knize od autorky. Toto byla moje první.
Určitě si přečtěte, ať víte, kdo nad kým vyzrál.

Šánka
17.04.2023 5 z 5

Autorka si vybírá zajímavá temata a hlavně se neopakuje. Toto téma bývá většinou zpracováno z opačné strany, anotace tentokrát moc neprozrazuje, já také nebudu, ať si knihu užijete.
Ale to doporučení na obalu: ,,Zamiluješ-li se na první pohled, podívej se podruhé". Tak to bych tedy brala vážně :-).
Bavila jsem se a držela palce, bezva čtení. Autorku si konečně přidávám do oblíbených, nějak jsem zapomněla.

Michnicka
16.04.2023 5 z 5

Paní Čechovou si řadím do oblíbených spisovatelů. Další kniha od ní mě moc bavila. Krásná oddechová kniha, která byla velmi hezky zpracovaná a umožňuje nahlédnout,jak možná pracují spisovatelé. Bylo i zajímavé nakouknout i pod pokličku knize, kterou píše. Oldřich mi byl moc sympatický a bavil mě Xaver v jeho hlavě, protože občas takový Xaver zavítá i ke mě. Fandila jsem mu.

anovy64
16.04.2023 5 z 5

Asi prvních dvacet stránek jsem si říkala, co mám očekávat - spisovatel, který si povídá se svým románovým hrdinou. Ale pak už to bylo velice pěkné a zajímavé čtení, i když jsem měla na Olina zlost, že tak dlouho Hedu neprokouknul a pořád její chování omlouval a sám cítil vinu. Přikláním se k názoru, že konec mohl být více rozpracovaný a delší. Ale jinak super čtení, doporučuji.
Ráda čtu knihy, které ve mně vyvolávají nějaké emoce.

Wolfka
07.04.2023 5 z 5

Oceňuji zvolené téma, jeho podání (ač začátek a nastěhování si Hedy, bylo na mě příliš rychlé), Xaver byl cápek, mohlo ho být ještě trochu víc :).

Ollieho jsem litovala od první stránky, seniora a Květu milovala. Heda, co k ní... Nemocná žena, které není pomocí - tady autorce vysekávám poklonu, trefné. S narcisem jsem žila a spoustu ze čtení, bylo trochu bolavé (ač situace nikdy nebyly tak hutné jako v knize) a ještě víc jsem ráda, že jsem pryč.

A co Miriam? To předpokládám, bude další nějaké pokračování Oldy a jeho příběhů.

pogmanka
05.04.2023 4 z 5

Od autorky jsem četla už dost knížek a nestačím obdivovat, jak neustále dokáže vymýšlet jiné a jiné nápady. Přesto mě tato knížka zatím chytla nejméně, možná to bylo i obdobím, kdy jsem to četla. Přišlo mi to takové dlouhé, rozvleklé, ale i tak se tomu nedá upřít čtivost a super nápad, který se bude líbit zejména těm, co píší a chtějí příběh ze spisovatelského prostředí. Takže rozhodně to nebylo zklamání, líbilo se mi to, ale nesedlo mi to tolik jako jiné příběhy od autorky.

NelaMaty
22.03.2023 5 z 5

Autorka nikdy nezklame. Ještě se mi nestalo, že bych knihu od ní ohodnotila jinak, než plným počtem hvězdiček - taky že zaslouženě. Také bych ocenila delší konec, přikláním se tedy k názoru ostatních čtenářů. Na celkovém hodnocení knihy, to ale nemá absolutně žádný vliv, byla prostě skvělá.

lucakuca
20.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Těžký život spisovatele a lehký návod pro zlatokopky.
Čtivé s fantastickou obálkou. Jediná má výtka.
Možná spoiler:
Škoda, že není víc rozepsán konec - příprava a hledání důkazů. Na to jsem se těšila celou knihu. Cítím se ochuzena o Oldův Xaverismus v reálu - v akci.

lucie5636
17.03.2023 5 z 5

Pro každého, kdo přemýšlí, zda si má knihu Podívej se podruhé... přečíst, mám důležité oznámení: Neváhej a ČTI! Opravdu za to stojí. Nebudu ani zdržovat od případného čtení a vypisovat, jak snadno se do příběhu zakousnete a nemůžete se ho pustit, dokud neskončíte na poslední stránce, na to stoprocentně přijdete sami. Protože mě naprosto uchvátila, budu knihu s radostí doporučovat dál. Troufám si napsat, že letos i když je teprve březen získá tento titul (v mém osobním žebříčku nejoblíbenějších knih) pomyslné první místo za tento rok a dostala se do TOP 5 všech, které jsem přečetla!

inkatenysek
11.03.2023 5 z 5

Dnes pro vás mám doporučení na nejnovější román jedné, z mých oblíbených českých autorek, Dáši Čechové. Musím se přiznat, že jsem od ní četla všechny její doposud vydané knihy a teda musím napsat, že autorka zraje jako víno a každá její další knížka je o chlup lepší a čtivější, než ty předchozí, i když mou nejoblíbenější byla doposud jedna z těch starších, Nesejdeš z cesty. To se ovšem po přečtení Podívej se podruhé změnilo. Tato její novinka, tentokrát s mužem, spisovatelem Oldřichem, jako hlavní postavou příběhu, je opravdu pecka. Bylo to zase něco jiného. Líbilo se mi jak psychologické vykreslení jednotlivých postav, tak i to, jak autorka do Oldřichova osobního příběhu mistrně zakomponovala i průběh jeho tvoření nových knih. Hedě bych nejraději zakroutila krkem hned na začátku. Holt některé ženské umí chlapům pěkně zamotat hlavu a oni se pak nestačí divit...

Pokud ještě nemáte Podívej se podruhé... přečtenou, tak určitě neváhejte a sáhněte po ní.

evaval
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Znáte to, jak se těšíte na doručení nové knihy oblíbeného autora, vyhlížíte pošťáka, kdy už konečně dorazí. Jak pak knihu vybalíte, prolistujete, prohlédnete si obálku a přivoníte k novým stránkám se slastně přivřenýma očima.
Tak takhle jsem to měla s novou knížkou Podívej se podruhé, jejíž děj nás zavede do života oblíbeného spisovatele Oldřicha, který si spokojeně žije ve svém světě a pohybuje se mezi svoji prací a psaním. Pracuje v rodinné firmě spolu s otcem, ke kterému má po smrti své matky velmi blízko. Je to takový introvert, spokojený s tím co má a jak si žije.
Na křtu své poslední knihy se seznamuje s atraktivní o 10 let mladší ženou Hedou, která ho sama osloví a zjevně se ho snaží získat. Oldřich je jejím zájmem o svou osobu překvapen a postupně naprosto propadá jejímu kouzlu a ztrácí svou hlavu. Heda je všechno, co on není - temperamentní, průbojná, neustále plná energie a ochotná od života urvat, co se dá. Po týdnu známosti se Heda k Oldřichovi nastěhuje a velmi rychle přichází i svatba. Nečekejte ale vášnivou romanci. Heda je totiž naprosto nevypočitatelná, lstivá a manipulativní žena, která se neštítí ničeho. Na veřejnosti vystupuje jako zamilovaná, zcela oddaná a pečující manželka, ovšem to, co se děje u nich doma za zavřenými dveřmi je zcela jiný šálek kávy. Oldřich postupně pochopí, že jeho žena je zdatná manipulátorka a tohle zjištění ho na nějaký čas zcela ochromí. Nechápe, jak to mohl vůbec přehlédnout. Na všechno je sám, protože je mu jasné, že nikdo by neuvěřil, čeho je Heda schopná, a že mu dělá ze života čím dál větší peklo. Neustále se musí přizpůsobovat jejím rozmarům, změnám nálad a hlavně ji nesmí nikdy nic vytknout. Na veřejnosti je vždy milá a okouzlující a každého si získá na svou stranu. Jak čas plyne, Oldřich si uvědomuje, že nic není černobílé a třeba ještě existuje cesta a možnost, jak z takového toxického vztahu ven. Protože vše, co se nám děje a co ve svém životě zažijeme, nás přece posouvá dál. Dřív nebo později u každého z nás nastane bod, kdy si řekneme a dost, protože se dostáváme na své pomyslné dno. Vždy totiž záleží, co jsme ochotni a schopni tolerovat, kam až necháme druhého zajít. Oldřich dlouho bilancoval a promýšlel své možnosti a rozhodl se, že už takhle dál žít nechce a nebude. Uvědomil si, že všechno má ve svých rukou a začal věřit, že má i jiné možnosti, než zůstávat ve vztahu, který ho ničí...
Kniha se čte skvěle od své první stránky, postav není mnoho, takže se v ději lehce orientujete. Kapitoly jsou kratší a napětí postupně narůstá a vám nezbude nic jiného, než číst dál a dál. Já jsem si čtení opravdu užila. Autorka je pro mě po jejích předešlých knihách zárukou opravdu skvělého čtení. Musím říct, že každý její příběh je nový, do detailu promyšlený, každá nová kniha je originální. Zápletky se neopakují a čtení vás prostě a jednoduše bude opravdu bavit. Budete se usmívat i tajit dech. Jestli jste ještě žádnou autorčinu knihu nečetli, tak neváhejte a dejte se do toho, protože se máte opravdu na co těšit. Já jsem ráda, že jsem na ni před časem narazila a už teď se těším, co dalšího pro nás čtenáře chystá.
Knihu hodnotím plným počtem hvězd, moc mě bavila, čtení jsem si užila a těšila se na každou chvíli, kdy se budu moci ke čtení vrátit. Dagmar prostě umí, to vše pod křídly nakladatelství Moba.

cepina
23.02.2023 5 z 5

Opět Dagmar nezklamala, patří mezi mé oblíbené autorky. Četla jsem všechny její knihy, zdá se mi, že kniha od knihy je lepší a lepší.
Tento psychologický román vypráví o úspěšném spisovateli Oldřichovi, o to je ale méně průbojný a spíše introvert. Maminku už nemá, o to si je bližší se svým otcem, bohatým podnikatelem. Oldřichovi ovšem na majetku nezáleží, nechce se stát otcovým nástupcem ve firmě.
Na křtu poslední knihy se k němu nachomýtla o deset let mladší atraktivní žena Heda se zjevným zájmem ho získat. To se jí podaří a Oldřich se rychle zamiluje. Jenže to ještě netuší, jakou povahu Heda má. Během manželství se dozvídá, proč ho Heda tak uháněla a postupně poznává, co je Heda zač. Jak je vypočítavá a jak zdatnou manipulátorkou dokáže být. Psychicky i fyzicky ho týrá a Olda hledá východisko...
Hodně se mi líbily promluvy jeho imaginárního přítele Xavera, o kterém napsal více knih. Byly vtipné a trefné. Je to pro něj jediný kamarád, který mu v hlavě radí. Zajímavé byly i vsuvky z Olinových knih.
Postav se v knize málo, takže se v nich čtenář dobře orientuje. Kapitoly jsou kratší a gradují. Kniha začíná v minulosti a postupem čtyř let se dostáváme až do současnosti.
Charaktery postav se vyvíjí, hlavně u hlavního hrdiny Oldřicha. Hodně jsem mu držela palce.
Kniha je zajímavou sondou do života dvou lidí a zdánlivě šťastného manželství.
Plným právem dávám plný počet hvězdiček a doporučuji nejen ženám.

bookcase
19.02.2023 5 z 5

Další autorčina knížka, další pecka. Neváhejte a čtěte, stojí za to.

libuse9035
18.02.2023

Ze zacatku me prilis neoslovila, ale pak se to rozjelo takovym stylem, ze jsem musela cist a cist abych ji docetla, doporucuji

PetraL.689
17.02.2023 5 z 5

Jaké to je, když najdeme lásku, která se jeví jako perfektní, ale dokáže nám udělat ze života peklo? Další skvělý příběh Dagmar Digmy Čechové, na jejíž knihy se vždycky moc těším. Tentokrát se díky ní seznamujeme s Oldřichem, nesmělým autorem detektivek, a jeho románovým hrdinou Xaverem. A taky se ženou, kterou by si v normálním životě opravdu nepřál potkat nikdo z nás. Je až děsivé, co všechno se může dít za zavřenými dveřmi páru, na první pohled dokonalého a šťastného.
Kniha se četla jedním dechem a můžu ji vřele doporučit.

Danago
08.02.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Jsem nadšená velmi originálním příběhem. A nejedná je jen o oddechové čtení , ale je to kniha s přesahem. Příběh ve mě vyvolal spoustu emocí. Autorka má neuvěřitelný dar udělat příběh naprosto věrohodný . S hlavním hrdinou prožijete jeho velice složitý a chvílemi tragický osud a budete mu přát ať už to všechno skončí a když jsem se vžila do jeho osudu myslím, že bych to nezvládla a neviděla jsem žádné východisko.
Konec autorka vymyslela velice zajímavě, ale byl na mě hodně rychlý na to jak byl děj propracovaný, konec bych brala trošku složitější.
Přesto jsem ochotná jej akceptovat.
Rozhodně doporučuji. A smekám nad autorkou a jejími nápady.

Obálka je naprosto odpovídající ději . Super.

kvetusa
05.02.2023 5 z 5

Moc jsem si knihu užila! Byla tak emotivní, až jsem si chvílemi říkala, jestli mám zapotřebí se vztekat a číst takové psycho! Úžasně napsaný román, který vás nenechá v klidu! Neváhejte a čtěte, stojí za to!