Podělaným navrch

Podělaným navrch https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362880/bmid_podelanym-navrch-vgj-362880.jpg 4 350 81

Molly ví všechno o bolestech neopětované lásky. A je jedno, jak moc jí její dvojče vyzývá, aby se vzchopila a šla do toho. Molly totiž není štíhlá modelka a holky, které nejsou štíhlé, ba právě naopak, musí být opatrné. Jenže pak se kolem jejího dvojčete začne točit nová dívka a sama Molly narazí na jistého superfanouška Tolkiena, u kterého je naprosto vyloučené, aby se do něj zamilovala... nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Upside of Unrequited , 2017

Tofinka
02.06.2018 4 z 5

Milá knížka, na Simona Spiera to sice nemělo, ale i tak jsem si knihu užila. Mollyin příběh byl příjemný, chvílemi i vtipný a hezky se četl.

Ukázka z knihy:

Molly: Sex, někdo tu je.
Molly: OMG, TY PERVERZNÍ IPHONE! Sec jako vteřinu. Ne sex.
Reid: POZDĚ!
(Automatická oprava slov forever :D ❤)

symphonia
01.06.2018 2 z 5

Neočekávala jsem, že druhá knížka od autorky bude stejně dokonalá, jako ta první, ale takovouhle hloupost jsem taky neočekávala.
Molly je neskutečně nudná a ukňouraná hlavní postava, kterou jsem tolerovala se skřípěním zubů. Na žádné, ale opravdu žádné, stránce nám nezapomene zdělit, jak je divná a jak ji nikdo nemá rád. Přitom je tak normální a tuctová, až jí to skoro závidím.
Neříkám, že kniha neměla světlé, zábavné nebo zajímavé momenty, ale jako celek mi nijak k srdci nepřirostla.

sola_lupa
26.05.2018 4 z 5

Romantická knížka, která se lehce vymyká všem ostatním. Milá a oddechová. :)

janyska13
20.05.2018 5 z 5

Kniha mne moc bavila, skvělý motiv pro každého, kdo si někdy v dospívání myslel, že je mimo a divný. :D

Andynka
19.05.2018 5 z 5

Když jsem začínala tuto knihu číst, byla jsem z toho lehce rozpačitá... Nevěděla jsem, jestli je ta knížka tolik pro mladší, nebo to prostě není můj vkus.
Ale v půlce mě začala více bavit, když už jsem se seznámila s okolím té knihy a nakonec jsem si řekla, že se mi snad líbí víc i něž Probuzení Simona Spiera.
I když teda samozřejmě je to young adult, pro mě to byla fajn oddechovka, kdy jsem si nakonec připomněla, jaká byla má puberta. :D

Pei8
19.05.2018 4 z 5

Kniha se mi svým způsobem líbila. Byla velmi oddechová a taky docela vtipná. Molly jsem měla ráda .... i ostatní postavy se mi zamlouvali, teda až na Cassie ta mi někdy lezla na nervy :D .. Také bych uznala, že je to určitě slabší než Simon, ale také to mělo jisté kouzlo. Za mě čtyři hvězdičky.

Hoshi
16.05.2018 4 z 5

Asi ani já se nevyhnu porovnání tohoto příběhu s příběhem Simona Spiera. Nebyla to taková jízda jako Simon, která by mě nutila knihu neodložit, avšak Mollyn příběh je příjemné čtení, které svým způsobem nadchne, zpříjemní den, pobaví a někteří si možná vzpomenou, jaké to bylo, když dostali první pusu. Autorčin styl a zvolená témata se mi líbí, doufám, že se dočkáme další knihy :)

Sylvanas
08.05.2018 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst hned po Simonovy a přiznám se, že jsem je během toho tak trochu mezi sebou porovnávala. V něčem byla lepší, v něčem horší. Sice jsem se u ní rozhodně víc nasmála (především při přemýšlením Molly nad kondomy), ale když bych měla hodnotit celek, tak mi přišla slabší. Bavil mě spíš jen začátek a konec, ten prostředek byla pro mě jen taková nepotřebná výplň, kde se, dle mého názoru, nic extra zajímavého nedělo.
Jsem ráda, že knihy na sebe navazovaly pouze volně. Být to přímé pokračování, tak kdo ví, jak by to dopadlo (nejspíš bych asi musela jít spáchat sebevraždu, jako jsem to už u některých sérií měla v plánu).

Nefilim
08.05.2018 2 z 5

Molly má do Simona daleko. Nebýt pár kil navíc, je to tuctová holka. Příběh totálně queer rodinky, kde jsou všichni cool a ujetí, mi neseděl. Podělaným navrch mi přijde jako snaha po úspěchu Simona do knihy protlačit co nejvíce duhového tématu. Tentokrát to ale úplně nevyšlo. A nebo už jsem na yoli starý :-)

Ditules
04.05.2018 3 z 5

Příjemná kniha pro teenagery o strastech prvních lásek a sourozeneckých vztazích.

ATheo
23.04.2018 5 z 5

Občas mě trochu štvala Cassie, a taky se mi za celou knížku nepovedlo si udělat pořádnou představu o Willovi ani o Maxovi. Ale celkově to bylo prima počtení, Molly jsem fandil a celý závěr, i s mamkama a s babičkou, mi roztáhl pusu do hloupýho úsměvu :)

Mistylady
21.04.2018 2 z 5

Jak píše většina, proti Simonovi slabý odvar. Molly řeší každou blbost jako konec světa. Snad jsem v jejím věku nebyla stejná :D

SarahRoyalAss
15.04.2018 5 z 5

Simon je Simon. To je prostě srdcovka, ale i příběh Molly mi tak hrozně moc přirostl k srdci a prožívala jsem všechno s ní. Upřímně, párkrát jsem měla pocit, že čtu svůj život, ale zajímavější.
Bylo příjemné se setkat i se známými postavami ze Simona a dokonce i Simonem samotným! Bože, jakou mi to udělalo radost! :)
Vřele doporučuji!! Becky Albertalli nezklamala ani podruhé a těším se, až u nás vyjde další její kniha "Leah on the Offbeat"! :)

TomTomis
12.04.2018 4 z 5

U knihy jsem se dost pobavil, zasmál a zavzpomínal na léta, kdy člověk řešil první pusu, jako kdyby to bylo něco, na čem stojí celý svět. Z knihy dýchá atmosféra lásky, hledání. Užíval jsem si svět s Molly. Na chvíli jsem se díval na svět jejíma očima.

DracoMalfoy
11.04.2018 4 z 5

Příběhy Simona a Molly mi daly spoustu věcí. Každý něco trochu jiného. Ale daly mi toho hodně. Molly mi dala poznání mě samotné. I když nejsem tlustá, mám něco, díky čemu si připadám jako ona. Díky.

msjadepaton
28.03.2018 4 z 5

Oproti Simonovi to zase tak skvělé nebylo. Zpočátku jsem měla trochu problém se do knihy dostat. Záhy se to trochu rozpohybovalo, ale upřímně, asi jsem měla problém s tím, že Molly byla dokonalá teenagerka, což mi dokonale lezlo na nervy - alespoň občas. Často jsem ji nechápala, i když to zase nebyl až takový problém.
Prostě to bylo takové roztomilé. Diverzita opět skvělá, vedlejší postavy úžasně vykreslené (zvlášť na tak krátkou knížku), ale na Simona to tak nějak nemělo. Byla jsem ovšem nadšená, že se tam Simon párkrát zmínil nebo objevil. Vidět ho očima jiných postav je zrovna u něj neuvěřitelně zajímavé. I proto se těším, až vyjde příběh Ley, protože tam určitě o Simona nebude nouze.
Ovšem další knihu si asi přečtu v angličtině. Simona jsem četla v originále a vyhovuje mi to mnohem víc. Občas jsem si totiž u Podělaným navrch musela v duchu překládat fráze zpátky do angličtiny, aby mi došel jejich rozsah. Některé ty kulturně-společenské narážky prostě do češtiny snadno nepřeložíte. Nebo přeložíte, ale úplně ztratí kontext. Na druhou stranu ten kontext se dá často stejně pochopit jen když se vyznáte v americké internetové kultuře. Takže je to slepá ulička. I tak byla kniha skvělá, ale myslím, že v angličtině by asi pro mě vyzněla líp.

katchamccall
28.03.2018 4 z 5

Neurazí, nenadchne. Nejvíc mě bavily myšlenkové pochody Molly. Kéž by mi bylo zase 17 :-).

sgjoli
25.03.2018 3 z 5

Nebylo to vysloveně špatné čtení, ale oproti autorčině předchozí knize "Probuzení Simona Spiera" mi toto přišlo bohužel trochu slabší. Na můj vkus zde bylo až moc postav a trvalo mi bohužel delší dobu, než jsem se konečně zorientovala, kdo je kdo. I zápletka mi přišla taková trochu plošší. Každopádně nemohu autorce upřít, že píše velmi čtivě a dobře se u toho odpočívá. To zas ano. Nakonec za mne průměrná jednohubka na jedno odpoledne. :-)

Ellis231
18.03.2018 3 z 5

Knihu jsem četla v angličtině a moc se mi líbila. Nevyrovnala se sice knize o Simonovi, ale četla se také moc pěkně. Milý a úsměvný příběh o dospívání. Ocenila jsem, že hlavní hrdinka byla opravdu docela obyčejná dívka. V jiných dívčích románech hlavní hrdinky rády tvrdí, že vypadají docela obyčejně, ale v dalším odstavci už popíšou, že vlastně vypadají nádherně a vůbec ne průměrně. Co ale nemůžu přenést přes srdce, je překlad názvu knížky do češtiny. Vážně nechápu, co k tomu překladatelku vedlo, protože anglický název ani obsah knihy nemá s "podělaným navrch" opravdu nic společného. Z toho důvodu nebudu knihu doporučovat nikomu, kdo by ji mohl číst jen v češtině a rozhodně si ji ani sama v češtině nekoupím.

Babouš
16.03.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera mě bavilo trochu víc, ale pořád je to setkání se starou dobrou Becky Albertalli (a několika známými postavami ze Simona). Čtivé, lehké, o problémech dospívání a hledání sebe sama. Závěr byl úžasný.

pro dívky romance

Becky Albertalli