Podělaným navrch

Podělaným navrch https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362880/bmid_podelanym-navrch-vgj-362880.jpg 4 350 81

Molly ví všechno o bolestech neopětované lásky. A je jedno, jak moc jí její dvojče vyzývá, aby se vzchopila a šla do toho. Molly totiž není štíhlá modelka a holky, které nejsou štíhlé, ba právě naopak, musí být opatrné. Jenže pak se kolem jejího dvojčete začne točit nová dívka a sama Molly narazí na jistého superfanouška Tolkiena, u kterého je naprosto vyloučené, aby se do něj zamilovala... nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Upside of Unrequited , 2017

Holumar
28.11.2018 3 z 5

Kniha nebyla zrovna senzační, ano bavila mě ale rozhodně ji nelze považovat za hvězdné dílo. Simon byl lepší...
...přišlo mi že autorka si myslí, že když vytvoří knihu nabytou sexuály všech druhů bude mít úspěch ale na děj jako takový se nějak zapomnělo...

alnahu
19.11.2018 1 z 5

Tato kniha mě nebavila, byla jsem ráda, že jsem ji dočetla.

Ivka14
18.11.2018 2 z 5

Čekala jsem něco jako Já Simon ,ale zklamalo mě to. Kniha mě skoro vůbec nebavila. Asi až od poloviny se to začalo rozjíždět .Jediné co mě bavilo byl vztah Molly a Reida.

Karola050716
08.11.2018 3 z 5

Druhá knížka od autorky Simona, velká očekávání. V první polovině veliké zklamání. Je to čtivé, náctiletě zmatené, ale na mě tam bylo trochu moc sebelítosti a sebepochybování a vlastních myšlenek, moc postav. Od poloviny super. Postavu Reida jsem milovala už od začátku, zbytek mi úplně k srdci nepřirostl. Ale teda poklona autorce za tu "mám tě rád/mám tě ráda scénu", u toho jsem se málem rozpustila :) Takže ve finále dobrý, ale rozhodně ne druhej Simon.

muchomurka
21.10.2018 3 z 5

Už nejsem cílová skupina pro tento typ příběhů. Bylo to celkem čtivé, chápu srdceboly a další boly hlavní hrdinky, ale nedařilo se mi s ní cítit. Já bych spoustu věcí řešila jinak. Líbilo se mi však, jak se na konci všechno srovnalo, jak pochopila, že věci se mění a někdy k lepšímu, někdy k horšímu a že to tak prostě bývá.

Brambu
14.10.2018 3 z 5

Bylo to milé. Místy smutné až lítostivé, ale jinak taková ta klasická young adult kníha. Je tam láska, zklamání, trápení, ale také radost a štěstí, ale především hodně lásky. Láska neopětovaná, mladá, zmatená, takovou, kterou zná snad každý. A celé dohromady to dává takové pěkné počtení.

Aivinka
18.09.2018 2 z 5

Tato kniha mě hrozně zklamala. Celou knihu Molly jen mluví jak se nikomu nelíbí, ani sama sobě ale nic s tím nedělá. Já sama nemám ideální postavu, vím to a snažím se to změnit. Taky se celou knihu diskutuje jen o sexu. O tomhle přece není celý vstah, ale v knize se z toho najednou stává střed vesmíru.

rarášek
05.09.2018 5 z 5

,,... ale z tohohle mám největší strach. Že na mně nikomu nezáleží. Že žiju ve světě, který nezajímá, kdo vlastně jsem."
Další knížka od Becky Albertalli, která se mi moc líbila ☺️ Byla milá, vtipná a Molly se mi vážně moc líbila. ❤️❤️ Výborná oddechovka.

barbora0486
24.08.2018 4 z 5

Dobrá oddechovka

Litocha
23.08.2018 3 z 5

Na jedné straně oceňuji, že se autorka snažila realisticky zachytit myšlenkové pochody dospívající holky (i když mi Molly připadala spíš na čtrnáct než na sedmnáct), na druhé straně mě to moc nebavilo číst. Molly se pořád babrala ve svých pocitech (pořád stejných), komplexech (pořád stejných) a nejistotách (pořád stejných). Přestože jsem jí docela fandila, skoro celou dobu jsem si přála, aby už se konečně probrala. Když jí vadí, že je tlustá, proč s tím, hergot, místo sebelítostivých výlevů něco neudělá? Taky by neškodilo si uvědomit, že se všechno na světě netočí jen kolem ní. (Jasně, k dospívajícím tahle zahleděnost do sobe sama patří, ale tohle bylo na mě prostě moc.) Taky kvůli neustálému sebezpytování utrpělo tempo knihy.
Z dalších postav mě dráždil hlavně Will (a naprosto okrajový Max), který na mě od začátku působil jako pako a jehož chování jsem nepochopila. Ani Cassie mě svým překrucováním dvakrát neuchvátila. Když připočtu chvílemi nesmyslné dialogy a dost tuctový příběh spolu s těžce nepravděpodobnou rodinou, vychází mí tahle knížka jako průměrná.
Přesto se mi leccos i líbilo - jednak se autorce celkem podařilo vtisknout postavám osobité rysy, jednak se mi líbilo uvěřitelné líčení všednodenních záležitostí. Simonovo kouzlo se ale tady bohužel neopakovalo.

Monika145
23.08.2018 2 z 5

Příběh je milý, ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Počteníčko hezkého příběhu pro volný den/odpoledne/večer. Ale co si budeme povídat, Lanczová to není ;-)

Veronicess
21.08.2018 5 z 5

Bodaj by som si túto knihu prečítala behom dospievania, možno by som po jej prečítaní nevidela všetko až tak hrozne. Ale saj tak mi stále, o desať + rokov neskôr, príde kniha ako ušitá pre mňa.

Veľmi sa mi páčila, bola milá, vtipná a urobila to malé dievča vo mne veľmi šťastnou. Super že kniha nie je len o chalanoch, ale aj o kamarátkach, priateľkách, rodičoch a prarodičoch. Pripomenula mi časy keď sme ako malé so sestrou ležali v posteliach a hovorili si tajomstvá. A ako bonus tam bola aj Simon, čo som vôbec predtým netušila :)

CatherineH.
11.08.2018 5 z 5

To je moje první kniha, kterou jsem za cca 6 h přečetla od autorky Becky Albertalli.Už rozumím proč její knížky jsou tak oblíbené.Protože jedním slovem WAU!Čekala jsem normální rodinu s dcerou, která je homosexuální.Ale jak jsem držela knihu v ruce, zjistila jsem ,,to bude úplně jinak" a také bylo.Vůbec jsem se u děje nenudila ba naopak.Chvíli jsem měla pocit, že Molly je holka jako já. Málo sociální člověk, trochu těch kil navíc, introvert a těch platonických lásek mám asi o 20 míň,ale stejně mám.Všechny postavy byly jednu chvíli hrozně milé,ale podruhé byly příšerné.Jediný nejmilejší člověk byl Reid.
U knihy jsem se hodně na smála a také nevěřila vlastním očím.Za mě plný počet hvězdiček.Kdo má rád příběhy s prostředí LGBT ať si sáhne po téhle knize.

arram
06.08.2018 3 z 5

Kniha je příjemné oddechové čtení, ke kterému se nesmí přistupovat příliš vážně. Simon byl podle mne lepší, ale i tak jsem si tuto knihu hodně užil.

cathyblack
31.07.2018 2 z 5

Takova podivna rodinka a pribeh o lasce za jednu korunu. Ale mile, lec předvídatelné. Poctenicko na jeden vecer. Autorka ma asi v oblibe homosexuální tématiku :)

maky11
09.07.2018 3 z 5

Kniha pěkná, takový oddechovka na den.

kalinkacz
30.06.2018 4 z 5

Řadím se do skupiny "Simona nejde překonat", ten je prostě dokonalý... Upřímně, tato kniha by musela být perfektně dokonalá, aby Simona překonala... To se sice nestalo, ale i tak to bylo hrozně moc milé a reálné, sama jsem se v mnoha situacích viděla... Ta čtivost, hltala jsem každou stranu až do konce a prostě Becky je hvězda! Už mám doma autorčinu třetí knihu a nemůžu se dočkat až se do ní pustím, pokud jste knihy této autorky zaspali, tak vám radím, abyste to napravili...

LilianaFalcon
21.06.2018 2 z 5

Tak tohle bylo neuvěřitelné zklamání. Ani ze Simona jsem nebyla tak nadšená, jak o něm všichni básnili, ale furt to byla chytrá a vtipná knížka, které se podařilo čtenáři podsunout pár opravdu trefných postřehů.
Ale tohle? Já myslela, že se během čtení samou nudou ukoušu...
Radši si přečtěte Řekni mi tři věci :-D
Tam se taky řeší spousta nejen pubertálních problémů a přitom je to skvěle napsané.

beatadudova
13.06.2018 5 z 5

Třikrát hurá! Tahle knížka se mi taaak líbila. Četla jsem už od autorky Simona, ale už je ti déle jak rok. Od téhle knížky neočekávejte žádný závratný rozsáhlý děj plný nečekaných zvratů, ale několikadenní dávku roztomilosti a lásky. Možná se mi líbila hlavně proto, že mi je hlavní hrdinka hodně podobná. Postavy jsou hezky promyšlené a propojené s autorčinou první knihou (a došlo mi to až za půlkou knihy!). Knížky si většinou tak trochu vychutnávám a čtu po kouscích, ale u téhle jsem byla trochu časově omezená, ale vůbec mi to nevadilo. U knihy jsem se totiž vůbec nenudila ani se nenutila do čtení. A i když je už od začátku příběhu jasné, k čemu se schyluje, je to stejně hrozně sladké a většinu času jsem se u čtení culila. Někdo tady vytýkal, že Molly je tuctová a pořád má na sebe nějaké výtky, ale takové my teen holky prostě jsme!

An52imal
10.06.2018 4 z 5

Um.. nebylo to špatné, ani skvělé. Kniha se sice dobře četla, ale připadalo mi, že děj byl docela o ničem. Postrádal akčnost a napětí, které u Simona bylo. V podstatě šlo v celé knize jen o to, že si chce Molly najít kluka. Už od začátku bylo jasné, že si ho najde, jinak by nemělo smysl knihu psát. Kniha se hodí spíš jako oddechová četba pro dvanactileté holky. Simon byl určitě lepší pro ty opravdové young adults.

pro dívky romance

Becky Albertalli