Podělaným navrch

Podělaným navrch https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362880/bmid_podelanym-navrch-vgj-362880.jpg 4 350 81

Molly ví všechno o bolestech neopětované lásky. A je jedno, jak moc jí její dvojče vyzývá, aby se vzchopila a šla do toho. Molly totiž není štíhlá modelka a holky, které nejsou štíhlé, ba právě naopak, musí být opatrné. Jenže pak se kolem jejího dvojčete začne točit nová dívka a sama Molly narazí na jistého superfanouška Tolkiena, u kterého je naprosto vyloučené, aby se do něj zamilovala... nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Upside of Unrequited , 2017

dejmiknihu
27.02.2020 5 z 5

Kniha mi opravdu sedla! Styl psaní autorky mě okouzlil a za 2 dny jsem měla přečteno. Nejenom že jsem se trošku viděla v hlavní hrdince ale musím vyzdvihnout i humor v knize. Opravdu čtivé (nemohla jsem se odtrhnout), humorné, zajímavý děj. Také se mi líbilo zasazení do dnešní doby v podobě GoT nebo pinterestu a podobně. Pro čtenáře kteří se zaměřují na fantasy a podobně to bude lehčí čtení než běžně ale dalo by se říci, že doporučuji!

Xandy
22.02.2020 5 z 5

Za mě lepší než autorčina kniha Já, Simon. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku Molly. Hodně se mi líbila její milostná linka která tam prostě skvěle pasovala. Za mě fajn oddechovka

ZNellyZ
06.02.2020 4 z 5

Oproti Já Simon rozhodně něco, co se dá číst. Asi první věc, co mě zarazilo, byla autorčina posedlost rvát lgbt všude. Sestra dvojče lesba, její rodiče jsou dvě lesby a po knize "Já Simon", kterou jsem ani neměla sílu dočíst to bylo celkem dost odrazující na prvních pár stran. Ale vše se naštěstí v dobré obrátilo a já si mohla přečíst oddechový příběh, který sice nebyl to nejlepší, co jsem četla, ale rozhodně je to, pro mě, to nejlepší (a asi jediné), co mi autorka může nabídnout. Molly je sympatická osoba, na nic si nehraje a její "milostná" linka v knize je nenásilně vložena a naprosto přirozeně plyne celou knihou. Za mě čtyři hvězdy.

lily_maleckova
08.12.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka, roztomilá milostná linka ❤️ za mě lepší než Simon:)

Osice
04.11.2019 5 z 5

Podělaným navrch jsem četla hodně dlouho. Na vině byl Nimbus a Žítkovské bohyně:-) I přesto jsem si čtení užívala. Líbila se mi sesterská (dvojčecí) dynamika. Molly a Cassie se pomalu odcizují, protože začínají navazovat milostné vztahy, nechávají si věci pro sebe, už se nazvájem nesvěřují... Mé nejlepší kamarádky jsou také dvojčata a i ony se cítí ublíženě, když se jim ta druhá s něčím zásadním hned nesvěří:-)

Po knize jsem šáhla, protože se jedná o young adult a já se na ně momentálně zaměřuji (pracovně). A můžu říct, že potenciál knihy je obrovský. Mám popsaných několik papírků poznámkami, nápady, jak s ní pracovat s dětmi/mládeží, jaká témata zahrnuje (např. netradiční uspořádání rodiny, první lásky, komunikace s opačným pohlavím, neopětovaná láska, nadváha a přijímání se takoví jací jsme, seznamování se s novými lidmi, první brigáda a pocit opuštěnosti), atd.

Moje 3. knížka od B. Albertalli, a protože jsem předchozím dala plný počet hvězdiček, tak dávám i této, nemůžu říct, že by se mi nějaká líbila víc nebo míň, je to vyrovnané:-) Přestože se autorka cíleně zaměřuje na LBGT téma, je zde hlavní vypravěčkou dívka s heterosexuální orientací, což byla příjemná změna a byla mi tak bližší.

"Změny jsou kurva těžký.":-)

A dojalo mne poděkování autorky babičce Molly.

Adele02
20.08.2019 3 z 5

Je to sladký. Kolikrát až příšerně sladký. Ale po celou dobu mi přišlo, že to všechno byly jen rozepsané scény, které autorka prostě utnula. Dialogy i určité situace se teprve rozjely, když hned skončily, a fakt mě štvalo, že se to nijak nerozvinulo. Plno věcí mi kvůli tomu přišlo děsně nereálných. Ale má to spoustu krásných myšlenek, hlavní pointa je skvělá a smála jsem se. Pořád to v sobě má tu pravou Albertalli.

Blondebookdevil
12.08.2019 3 z 5

Mé druhé setkání s touto autorkou nebylo tak zábavné jako u Já, Simon. Možná je to tím, že už nejsem cílovou skupinou čtenářů. Hlavní hrdinka Molly je introvert a nikdy s nikým nechodila. Navíc se musí přenést přes fakt, že její sestra, dvojče, si našla přítelkyni a tak trochu ji tím zanedbává. Celé to pro mě ale bylo nic o ničem, jen mě bavily pasáže o svatbě a to je tak vše. Možná dám šanci ještě Holce mimo rytmus.

Romča11
09.07.2019 4 z 5

Kniha je jedinečná v tom, že se opět, jako ve své prvotině "Probuzení Simona Spiera", zabývá homosexuální tématikou, kdy Cassie je lesba a Molly a Cassie jsou dcery lesbického páru. Myslím si, že je dobře, když autorka toto téma do svých knih zakomponovává. Přeci jenom ještě větší část společnosti takovéto lidi a páry odsuzuje a nerespektuje. Tohle je super forma, jak ukázat, jaké to je. Jaké to je být dítě homosexuálního páru. Nikdo z toho nevyšiluje a skoro všichni to respektují. V tom jde kniha krásně příkladem. Další věc, ve které je knížka super, je popis toho, jak se Molly postupně do Reida zamilovává a otvírá se mu. Je to strašně hezky popsané. Knížka je opět hodně čtivá, ale začátek byl trochu pomalejší a Molly byla občas (zvlášť když žárlila na Olivii) celkem k nesnesení. Ale jakmile se dali s Reidem dohromady, byla naprosto skvělá. Knížka se ještě zabývá tématem, jaké to je, když se někdo, kdo je vám blízký zamiluje. Popisuje, jak se vám, i všem ostatním ten člověk vzdálí, protože si najde toho, pro něj nejdůležitějšího člověka. A já jsem díky tomu dost pochopila pár věcí ze svého a reálného života.

baru_h
26.06.2019 3 z 5

Kniha byla pro mě letní oddychovkou, nic extra se v ní nedělo. Ale fajn příběh asi pro někoho mladšího, kdo si tím také prochází jako hlavní postava Molly.

Veru.Viti
19.06.2019 4 z 5

Tohle bylo příjemné odpočinkové počteníčko. Molly mě bavila a fandila jsem ji. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nemohla jsem dát plný počet, protože se mi Simon líbil víc, ale určitě doporučuji.

Terez67
10.06.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila ale byli věci co mě trošičku vadily.. jinak jsem se v Molly občas viděla, když jsem byla v jejím věku.Molly je prostě můj člověk. Cassie mě trochu vadila jelikož se pak k Molly nechovala nejlíp a tak...potýkají se tam s různými problémy a to je fajn a LGBT linka byla taky hezká :) Až na ty nesrovnanosti co mě tam vadili doporučuji a je to miloučká knížka ♥ Určitě si ještě přečtu Simona a kouknu na film, který mě hodně moc láká a těším se na něj :)

Johana478
04.06.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Mluvila o problémech dnešních teenagerů.

Kaytria
18.05.2019 3 z 5

Knížka se četla dobře, rychle, pobavila, trochu jsem se v hlavní hrdince a jejích starostech viděla. Žádná výrazná zápletka, prostě klasický young adult contemporary na odreagování =)

Sariklen
07.04.2019 5 z 5

Dokonalost. Ještě větší, když jsem si teď níže přečetla, že se tam vyskytují postavy z knihy Já Simon/Probuzení Simona Spiera (autorčina první kniha), a dokonce sám Simon. Jak jsem byla ponořená do příběhu, vůbec mi to nedošlo. Asi si ji budu muset brzy přečíst znovu, protože věřím, že s vědomím známých postav bude mít knížka ještě úplně jiný rozměr!
Z knihy jsem nadšená. Vžít se do hlavní postavy nebyl vůbec problém, mnohokrát mi přišlo, že je to jak vystřižené z mého života. Doslova. V knize jsou skvěle popsány pocity jednotlivých postav, myšlenkové pochody, vše na sebe dokonale navazuje, v hojné míře se zde vyskytuje humor. Moc oceňuji, že se v knížce vyskytuje LGBTQ+ tématika. V autorčině rodné zemi je to téma, které je mnohem přátelštěji přijímáno společností než u nás, o to větší důvod, proč takovou knihu vydávat v Česku. Vesměs zkrátka celý příběh více než pohladí po duši.

teri1003
16.03.2019 4 z 5

Musim říct, že jsem si myslela, že mě kniha ohromí více ale bohužel jsem z knihy tak ohromená nebyla. Kniha byla fajn, příjemná oddechovka ale asi nic velkolepého. Ale líbilo se mi jak se autorka zabývá aktualními tématy teenagerů a LGBT tématikou, tohle autorka umí vystihnout dobře. Jestli si knihu chcete přečíst, tak to doporučuji ale nečekejte nic wow.

Damonka12
07.03.2019 5 z 5

Velmi hezká kniha. Líbí se mi vykreslení teenagera, které je hodně pravdivé, tedy alespoň dle mého názoru a zkušenosti. Kniha se velmi dobře čte a jsou tam i vtipné scény, což oceňuji, autorka umí velmi dobře psát a těším se na další knihy od ní. Tuhle si určitě přečtěte.

RájKnihoHolky
25.01.2019 3 z 5

Upřímně musím říct, že mě tato kniha moc neoslovila. Molly a Cassie mi občas neskutečně lezly na nervy. Na to, jak neustále mluvily o tom, že jsou dvojčata a mají jedna druhou přečtenou, se v určitých fázích nedokázaly pochopit, což si podle mě trochu protiřečilo. Mollyin hlavní problém byl v hlavě, prostě se neměla ráda taková jaká je. Tato kniha se stejně jako Probuzení Simona Spiera zabývá LGBT tematikou, ale musím říct, že Simon se mi líbil víc.

Luci.han
24.01.2019 3 z 5

Popravdě, ze začátku jsem o knížce trochu pochybovala. Připadala mi taková bez akce, nijak záživná. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a připadala mi celkově ufňukaná. Až teprve od cca 17té kapitoly příběh začal nabírat otáčky a já jsem se konečně pořádně začetla. Nakonec mě čtení bavilo, hlavní hrdinka si prošla lehčí přeměnou a díky tomu mi poté i více sedla. Děj měl ke konci velmi rychlý spád a poslední kapitola byl prostě klasický doják pro teenagery.
Knihu bych tedy doporučila spíše mladší čtenářům a díky povedenému závěru knihy hodnotím 3mi hvězdičkami. :)

eva3695
20.01.2019 4 z 5

Příběh o dospívající dívce, kterou trápí nejeden problém. Ať už to je postava, kluci, sestra nebo sexuální život. Přijde mi, jakoby autorka vystihla mě. Třeba se v tom najde každý, ale já si přišla, že čtu o sobě, když jsem byla v tom věku. Úplné Molly rozumím a chápu, jak se cítila. Byla jsem stejná, ale láska, a hlavně sebevědomí vše zlepší.
Autorka se umí vcítit a hlavně popsat problémy teenagerů, které je trápí. Je to velmi krásný a příjemný příběh, který se čte sám. Odpočinete si u něj a zároveň se nad ním budete zamýšlet. Protože já to vše prožívala s Molly a hrozně jsem jí fandila s Reidem. Od začátku mi přišel jako ten pravý.
Já asi nemám co vytknout. Skvělý příběh, plný lásky různé orientace, přátelství a rodinných pout.

BetyN.
14.01.2019 3 z 5

Kniha Podělaným navrch řeší mnoho zajímavých a aktuálních témat, která určitě náctileté čtenářky (nebo čtenáři) ocení. Jde tu hlavně o sesterské pouto, první lásku, sexuální orientaci, nadváhu a podobně.

Autorka to zpracovala moc hezky a citlivě. Ale není to nic víc než průměrná, milá, čtivá oddechovka.

Bohužel mi hlavní hrdinka chvílemi dost lezla na nervy a někdy mi přišlo, že se tam některé věci opakují pořád dokola.

Na Simona to za mě rozhodně nemá, což je právě kámen úrazu, měla jsem vysoká očekávání. I když nechci Podělaným navrch hanit, protože mě to bavilo a myslím, že tahle kniha rozhodně za přečtení stojí.

pro dívky romance

Becky Albertalli