Pod kůží

Pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267106/mid_pod-kuzi-267106.jpg 4 231 80

Gaby Mortimerové na první pohled nic nechybí - je hvězdou populárního ranního televizního programu, matkou osmileté dcerky, s manželem Philipem, úspěšným finančníkem, vlastní luxusní dům na londýnském předměstí. Když však jednoho rána narazí při běhu v místním parku na mrtvolu neznámé dívky a uvědomí o nálezu policii, uvede do pohybu sled událostí, které její život nenávratně změní. Mohla za to skutečnost, že se těla dívky dotkla a pak policistům tvrdila opak? Nebo souhlas s tím, že bude vyslechnuta bez přítomnosti právníka? A kde se berou další a další stopy, jež naznačují spojitost zavražděné s Gaby a její rodinou? Zatímco šokovaná žena zjišťuje, že se v případu stala hlavní podezřelou, její svět se začíná hroutit: Philip, se kterým procházela v poslední době manželskou krizí, odjíždí narychlo na služební cestu do Singapuru, dům se ocitá v obležení senzacechtivých novinářů, v televizním programu je nahrazena moderátorkou, která o její roli už dlouho usiluje. Zachrání Gaby její pokus pustit se do vyšetřování na vlastní pěst? Psychologický thriller britské autorky, ve kterém nelze nikomu věřit a vše je jinak, než se na první pohled zdá, čtenáře nepustí až do poslední stránky a svého zcela nečekaného vyústění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Paseka

Under your skin , 2014

Miakki
05.01.2018 4 z 5

Knížka je to pěkná, napínavá, ale díky jednomu z komentářů na přebalu jsem na zhruba 20. stránce stránce odhadla vraha. Docela mě v závěru naštvalo, že jsem ho odhadla správně. Ale čte se to skvěle.

Brembelik745
20.11.2017 5 z 5

Velmi dobrý thriller. Místy je až moc omáčky, ale celkový dojem z knihy je moc fajn. Přečetla bych jí klidně znova, DOPORUČUJI.

lenkaBajza
21.09.2017 2 z 5

Ze začátku knih docela omáčka. Po pár stránkách bylo omáčky méně, přibylo napětí a zvraty. Pořád si čtenář musel klást otázku, kdo je tedy vrah? Z tohoto důvodu knihu můžu doporučit.
Po odhalení vraha jsem ale byla naštvaná, takové závěry a takové typy vrahů se mi prostě nelíbí.

Danago
23.08.2017 5 z 5

Gaby jak by se mohlo zdát nic nechybí - je hvězdou v televizi, matkou osmileté dcerky a apokojenou manželkou. Jednou ráno najde v parku mrtvolu neznámé dívky. Po oznámení tohoto nálezu policii se její život naprosto změní. Gaby se stává hlavní podezřelou, její svět se začíná hroutit. Naprosto dokonalý psychologický thriller . Autorka nás provede příběhem tak jak ona si to přeje a čtenář vůbec neví , co je vlastně pravda. Konec je naprosto šokujícím překvapením.

Veronika33
02.07.2017 5 z 5

Super thriller. Až do poslednej chvíle som netušila ako to vlastne je. Dej bol pútavý a svižný, neuveriteľne dobre sa čítala. Odporúčam.

micha-ella
27.05.2017 2 z 5

Šokovaná žena zjišťuje, že se v případu stala hlavní podezřelou... Příběh mě zaujal, ale - promiňte - blbější konec už si autorka vymyslet nemohla! Podlehla módě nečekaných zvratů - ale až tak?...

pavčape
16.03.2017 2 z 5

Dvě hvězdy jedině za ten závěr. Forma psaní knihy mě nebavila, knížka i děj utahané. Nemám ve zvyku knihy odkládat aniž je přečtu, proto jsem dočetla, ale nic moc. Zážitek podprůměrný.

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Od knihy jsem měla poměrně velká očekávání a zpočátku jsem si říkala, že to asi nebude to, co jsem si představovala. Ale postupem času přicházely zvraty a příběh se začal velmi dramaticky vyvíjet. No a konec... ten jsem prostě nečekala. To byl zvrat úplně totální. Posledních asi 80 stran knihy pro mě bylo nejlepších, doslova jsem je zhltala.

Knížku k přečtení určitě doporučuji. Jen se nenechte odradit pomalejším rozjezdem. I když možná pomalý ani svým způsobem není... možná to má vše svůj smysl. Psychologie zde hraje opravdu velikou... ne-li největší... roli.
Pod kůží je autorčin debut na poli psychologického thrilleru. Povedený debut. Těším se tedy, až budu mít možnost, si v budoucnu přečíst další autorčinu knihu.

jllv
22.02.2017 2 z 5

Nemohla jsem se vůbec začíšt. Posledních asi 20 stran mě překvapilo, ale i tak celkový dojem z knížky to nezachránilo.

sarkap123
01.02.2017 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Mělo to pomalý, nic moc, rozjezd (prvních 100 stran jsem četla týden), ale pak vše krásně graduje. A ten závěr. Ufff. Už jen za něj 5 hvězd.

Hvězdinka
02.01.2017 3 z 5

Cekala jsem vice. Kniha se cetla dobre, ale celou dobu jsem se tesila jen na ten zaver. Pro me prumer.

SimonaP
15.12.2016 3 z 5

Začátek a konec dobrý, prostředek byl nudný. Vraha jsem odhadla poměrně brzy. Se Zmizelou to nemá moc společného, nevím, proč je na obale zmiňována.

JitkaHambi
09.11.2016 2 z 5

UF, jsem tak ráda, že jsem knihu konečně dočetla :-)Čekala jsem tedy mnohem víc.Kniha mě nedokázala vtáhnout, nemohla jsem se vůbec začist.Dávám 2 hvězdy jen kvůli posledním cca dvaceti stranám.Konec jsem tedy opravdu nečekala.

agnes25
22.10.2016 3 z 5

Konec je tak překvapivý,že jsem zůstala s otevřenými ústy a to doslova.

jasmína
08.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době trošku jiná detektivka, a skoro bez chybičky .....

vm81
07.10.2016 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla zaboha začíst. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky (resp. styl autorky: "než se dostanu k pokračování myšlenky, popíšu min. půlku stránky o dalších šesti věcech") mě rozčilovaly a nudily, až jsem myslela, že tu knížku fakt odložím. Pořádně mě to zaujalo až od str. 94. Ale ten konec... Sice překvapivé, ale pro mě naprosto nelogické. Vzhledem k předchozímu popisu děje, né že by to jinak nebylo možné. Takže místo "wau" na konci spíš "cože?!".

Martinka79
26.09.2016 2 z 5

!!!SPOILER!!!Naprosty souhlas s uzivatelkou Gabrinela. Ted jsem knihu docetla a citim se presne jako ona, podvedena. Knizka se dobre cetla, to je jedine plus. No, at si kazdy udela obrazek sam.

klarinka9974
18.09.2016 5 z 5

To jsem nečekala :) Super, hned se začtete a nad koncem budete přemýšlet ještě hodně dlouho :)

Andrea72
18.09.2016 5 z 5

Čtivá, velmi dobře napsaná kniha.

Pajina68
24.08.2016 4 z 5

Taky se mi kniha ze začátku moc líbila, v půlce mě začala trochu nudit, konec začal mít spád, ale pak mě nějak rozhodil. A teď jsem z ní nějak rozpolcená. Ale za přečtení určitě stála.

2015  77%Pod kůží
2019  62%Lži se mnou