Pod čiernou vlajkou

Pod čiernou vlajkou https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76316/bmid_pod-ciernou-vlajkou-Cn5-76316.jpg 4 1 1

Zo života a dejín pirátov. Z obsahu: Jej kráľovská výsosť obeduje s pirátom, Za zlatým rúnom, Bukanieri a flibustieri, Operácia Pompeius, Rovnopodielnici, Vikingská symfónia, Zlaté galeóny, Keď pirát zatieni generála, Námorní mušketieri, Libertalia - krajina slobody, Homérovi hrdinovia - piráti?, Morskí žobráci, Chajtao Koxinga, Caesar a piráti... celý text

Oplak
25.11.2020 4 z 5

Pirata est hostis humani generis
(De officiis III 107, Cicero)
- pirát je nepriateľ ľudského rodu.

Pre suchozemca (ktorým som ja), je to vďačná téma. Navyše, k pirátom neoddeliteľne patria poklady. A kto ako malý netúžil nájsť poklad?
Jednoduchým jazykom je, skrz príbehy, vyrozprávaná história pirátstva.
Ako prvý krok do sveta pirátov, prečo nie.

* - Niekoľko flibustierov zahynulo v boji so španielskym galeonom. Ich duše sa vzniesli nad morskú šíravu a smerovali hore. Sv. Peter neprozreteľne otvoril dvere raja a flibustieri sa nahrnuli dnu. Rajský kľučiar ich spoznal, až keď mu začali medzi dušami robiť ródeo. Ako dostať tých nespratníkov von, keď nechcú odísť ani podobrotky, ani pozlotky? Ako sa tak trápil, dostal sv. Peter nápad. Skríkol: ,,Plachty! Na obzore plachty! Španielsky zlatý galeon! Flota del oro!"
,,Kde, kde, kde?" skákali flibustieri a chytali sa zbraní.
,,Tam! Po vetre!" ukazoval sv. Peter von z rajskej záhrady a flibustieri sa vyrútili von.
Len čo posledný flibustier vytiahol päty z raja, sv. Peter prudko pribuchol a zamkol bránu na dva západy.
Asi preto, že pirátov neprijali v nebi, sú stále ešte na zemi, vlastne na mori. -