Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1525 1525

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

TheMelorry
27.07.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díly série, i tenhle by naprosto úžasný, kouzelný a odpočinkový. Kromě lásky a romantiky na čtenáře přenáší také atmosféru léta a nádherného prostředí Chorvatska, které je opravdu výborně popsáno (ostrovy s krásnými plážemi, historická města a památky, noční život, ale i ten každodenní).
Autorka opět ukázala, že psát opravdu umí. Její knihy jsou čtivé, kouzlené a příjemné. I přesto, že není těžké uhodnout, jak příběh skončí, nebo možná právě proto, se výborně čte a zanechává úsměv na tváři.

intelektuálka
21.07.2020 4 z 5

Série romantických útěků - a ten útěk do Chorvatska se mi líbil ....

Skalnaté pobřeží, třpytící se moře a plavba na jachtě .... to je léto, jak má být .....

A děj lehce plynoucí - samozřejmě s milostnou zápletkou ....

Jako suchozemec jsem milovník ostrovů - a ty jadranské stojí za povšimnutí ....

Pěkné letní čtení - doporučím.

LadyCotton
16.07.2020 5 z 5

Mám moc ráda knihy ze série Romantické útěky. V tomto díle budete znát 2 postavy z předešlého dílu (Cukrárna v Paříži) a to Maddie a Nicka.
Stejně jako všechny předešlé díly, tak i tento má společné: hygge, cestování, romantiku a slabost pro jídlo.
Julie Caplin je skvělá vypravěčka a i když je příběh relativně snadno předvídatelný, tak stejně se nemůžete od něj odtrhnout. Autorka to totiž vyváží skvělým povídáním o hygge, skvělým popisem daného místa a jídle.
Skvělá oddechovka na letní dovolenou popř. na dlouhé zimní večery :-)
Moc se těším na další díl (Hotýlek na Islandu).

Devil-Ivet
15.07.2020 5 z 5

Julie Caplin svými příběhy vždy pohladí po duši a rozveselí. S touto knihou to nebylo jinak. Přestože tu nebyly popisovány všemožné dortíky nebo zákusky, skvěle popsala chorvatské reálie. Zátoky, zákoutí, pláže… Člověk by se tam hned rozjel. A romantický příběh k tomu. Kniha je skvělá, odpočinková a asi nejlepší díl.

michaelaaa5
12.07.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem si záměrně nechávala ke čtení v letních měsících, abych si užila atmosféru ze slunečného Chorvatska. Je to příjemná oddychovka, kterou jsem mezi thrillery uvítala. Kniha je romantická a dost předvídatelná, přesto se těším i na ostatní díly z autorčiny tvorby.

Medvědářka
11.07.2020 5 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou už delší dobu, ale teprve v těchto dnech na ní plně došlo.
Opět jsem se potkala se starými tvářemi z předchozí knihy Cukrárna v Paříži. Hlavní postavou zde byla dívka správných tvarů Maddie, která si přividělává brigádou na luxusní lodi. Pasažéři na lodi jsou vesměs příjemá sebranka, ale najdou se i zde nepříjemní a hlavně nepřející hosté. Jenže ani to ji neodradí od toho, aby si užívala plavbu po Chorvatsku a kdo ví, jestli ji tam nepotká štěstí. Ať už se jedná o lásku, nebo naplnění snu o malování obrazů.
Knihu jsem si opět užívala plnými doušky. Od začátku mi byli některé osoby příjemnější než jiné. Autorka nás hezky provedla po Chovratském pobřeží a neztratila nic z toho, co předvedla u přechozích knih. To, že umí napsat hezkou knížku, která není nijak přeslazená.
Já stále přemýšlím, která z těch Romantických útěků je za mě ta nej. Nejvíc se přikláním k Cukrárně v Paříži a pak úplně první knize Kavárně v Kodani. Tak uvidíme, jestli se to nakonec nezmění po vydání další knihy, která nás čeká a to Hotýlek na Islandu.

ferdada
08.07.2020 3 z 5

Prima oddech. Nenáročná četba, předvídatelný děj - přesto však příjemné čtení probouzející chuť k výletům a vyzkoušení nových dobrot v kuchyni.

katst
06.07.2020 5 z 5

Miluji, jak autorka dokáže každé z míst, kam zasadí děj románu, tak úžasně popsat.
Ta touha okamžitě balit kufry a vyrazit je při a po přečtení jejích knih obrovská :-).
Opět skvělé letní oddechové čtení.

Luciska13
29.06.2020 4 z 5

Dějová linka mě tentokrát nenadchla jako u předchozích dílů, asi mi tam chyběly všechny ty dobroty a zároveň přebývali všichni ti nesnesitelní lidé, ani romantická zápletka nebyla taková. Slabší příběh ale dokonale vyvážilo prostředí a autorčiny popisy našeho "českého moře". Jako bych byla s Maddie a procházela se Diokleciánovým palácem ve Splitu, šla poklidnými uličkami města Stari Grad, nebo s ní nakupovala na trzích. Vzhledem k tomu, že jsem všechna popisovaná místa navštívila, byla to pro mě zároveň slunná procházka vzpomínkami.

Blaufik
23.06.2020 5 z 5

Já jsem si opravdu tento sluncem nabitý a solí provoněný příběh užila až do poslední stránky a věřím, že všechny milovnice Julie Caplin na tom budou stejně jako já.
Zvláště prostředí Chorvatska je popsáno opravdu hezky, včetně jeho přístavů, přírody a tamních barů a restaurací. Člověk má při čtení chuť okamžitě vyrazit prozkoumávat místa v knize na vlastní kůži.

LilianaFalcon
22.06.2020 3 z 5

Pro mě asi nejslabší díl série. Na můj vkus tam bylo až moc postav, které mi vážně ale vážně vadily. Těch popisů jídel a poklidného životního stylu mi tam tentokrát přišlo relativně málo, protože byly zastíněny sobeckými, sebestřednými postavami.
A celkově to bylo na můj vkus až moc velké klišé.

Zomy
21.06.2020 5 z 5

První díl série Romantických útěků (Kavárna v Kodani) podala autorka jako vysvětlení pojmu a způsobu života hygge, romantická linka byla až na druhém místě.
S každou další knížkou to padalo víc do romantiky - ale chytré, příjemné, odpočinkové.

Pláž v Chorvatsku už je typická romanťárna, ale taaak fajn. Pojetí boháčů a modelek je sice trochu schematické, ale Nick a Maddie byli sympaťáci a já se u jejich příběhu neustále uculovala.

Tou letní atmosférou mi to chvílemi připomínalo Mandy Baggot.

Obálka je opět skvělá.

JessieEx
19.06.2020 5 z 5

Ó ano, přesně tohle jsem teď potřebovala! Sluníčko, moře, jachta, drinky a romantika... Co víc si přát?
Chorvatsko je moje láska i přes všechny hejtry, kteří stále ještě neobjevili jeho krásu. Těm bych tuhle knížku doporučila v první řadě. A pak všem romantickým duším. Určitě si teď přečtu všechny díly z této "série" a přidávám si k Srdcovkám od Motta jako další výbornou romantickou sérii/edici.
Více v recenzi v záložkách ⬆

kamca4151
19.06.2020 2 z 5

Kavárna v Kodani se mi líbila. Sice romantický příběh, ale ovinutý myšlenkou Hyggee. O tom, že někdy je méně více. Další díly jsou už jako přes kopírák. Nejistá hrdinka, protivný muž, zápletka= láska. Jako plážové čtení ok, ale je to v podstatě jako byste četli jednu knížku pořád dokola.

luky123
13.06.2020 5 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda, četla jsem její Kavárnu, tahle knížka je podobně milá a příjemná. Léto, moře, Chorvatsko... Navodí skvělou prázdninovou atmosféru.

akinomV
11.06.2020 5 z 5

Pro mě zatím asi nejlepší knížka ze série Romantických útěků! Moc jsem si čtení užila, prostředí i hlavní postavy mi sedly hned od začátku, zápletka fajn. Jako ano, je to naprosto předvídatelné, ale tak čtu to s vědomím, že se chci odreagovat, pobavit a přečíst si milý příběh a to tady mám jak na stříbrném podnosu. Těším se na další díly :-)

lusitta05
08.06.2020 4 z 5

No aj ja by som sa rada videla v Chorvátsku na takej lodi. Milý, fajn pohodový príbeh, príjemné čítanie.

Elenkaaa
06.06.2020 5 z 5

Příjemná letní oddechovka, která se čte sama :)

Kudík
06.06.2020 5 z 5

Sice předvídatelné čtení, jako celá série, ale s dobrým jídlem a pitím, a to vždy na krásném místě. Maddie byla úžasná, a to hlavně vtipná a příjemně sarkastická, jak se projevovala už v předcházejícím díle (protože nevyšly za sebou, tak upřesňuji, že ve 3.). Nicka jsem už tak moc nepoznávala, ale ve výsledku se mi líbil. A kdo se mi moc zamlouval byla rodina okolo Billa a Ivana. Naprosto nenáročné čtení s tím, že u tohoto dílu jsem měla největší chuť jít šnorchlovat.

Kamilajznik
04.06.2020 5 z 5

Další díl, další porce romantiky a navíc loď, moře, dobré jídlo, dobré pití... Co víc si přát... No přece být na té lodi taky :-)