Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1532 1532

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

Aaloha
28.11.2020 4 z 5

Romantika, láska, moře, jachta, slunce bezva dovolená. Co víc si teď v zimě přát. Mně se kniha líbila, těším se na další, tahle bylo teprve moje druhá ze série.

LuckyZ
25.11.2020 3 z 5

Takové lehké, asi i povrchní čtení. Podle ohlasů jsem od toho cekala více. Další dily ze série jsem ještě nečetla. Ale líbí se mi moc obálky.

Knihoholka.
18.11.2020 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo! Opravdu romantický útěk od reality do slunného Chorvatska. Maddie je tak sympatická a milá, že mi okamžitě přirostla k srdci a Taru s Cory musíte obdivovat, jaké umějí být mrchy. Nick je prostě miláček a Douglas se Siri jsou úžasní. Nesmíme zapomínat na Ivana, který nakonec nebyl takový, jak jsme si mysleli. Zároveň Caplinová vykreslila místa, tak detailně, že jsem tam byla s nimi.

Toňula
04.11.2020 4 z 5

Milé čtení na zimní večery, příběh samotný není nic světoborného, ale protože znám místo děje a s nostalgií jsem si u něj zavzpomínala na chorvatské moře a nebe,tak u mě povýšil o jednu hvězdu navíc.

Nočnípták
28.10.2020 3 z 5

Čekala na mne v knihovně. Kdysi jsem si ji zamluvila. Přesto, že jsem už žádnou Caplinovou číst nechtěla, přinesla jsem ji domů. Když se přenesu přes příšerné vztahy a chování modelek a tak trochu naivní Maddie, docela se mi kniha líbila. Protože jsem od ní nic moc neočekávala,nebyla jsem z děje zklamaná a užila jsem si krásné popisy chorvatské přírody, procházky po malebných městečkách a úplně jsem cítila chutě a vůně chorvatských jídel a vína.

RoseDadas
20.10.2020 5 z 5

V Chorvatsku jsem nikdy nebyla, ale díky čtení jsem se tam přenesla a byl to velmi příjemně strávený čas. Vykreslené prostředí bylo natolik sugestivní a věrohodné, naprosto jsem si to užívala a cestovala s ostatními postavami a trávila s nimi čas na luxusní jachtě. Knize nemůžu absolutně nic vytknout, z mého pohledu byla skvělá. Při jejím čtení jsem se bavila, zamilovala jsem se nejen do prostředí, ale i do postav. Vdechla do mě tu správnou letní atmosféru, vůni moře a historických destinací, dobrého jídla i pití.

Květinka008
18.10.2020 5 z 5

Moc moc moc pěkná oddechovka, od které se člověku nechce odcházet. A pro ty, kteří milují Chorvatsko a znají ho, i krásná vzpomínka na léto...

Eleanor-ka
16.10.2020 2 z 5

Moje první zkušenost s touto sérií. Vypůjčila jsem si jí z knihovny, pro případ, kdyby se mi nelíbila a musim říct, že jsem udělala dobře.

Už jen obálka mě lákala, když k tomu přičtu i všudypřítomnou chválu na knihu a celou sérii, musela jsem sáhnout po některé. Naštěstí na sebe knihy nenavazují, takže mi nic nebránilo v tom se začíst.. teoreticky. Ve skutečnosti mi trvalo, než jsem se začetla a kniha mě zaujala aspoň natolik, abych ji dočetla. Přišla mi taková nijaká, příliš předvídatelná. Žádná zápletka, žádná akce. Postavy neumí zaujmout a konec příliš kýčovitý. Popravdě jsem se nemohla dočkat až knihu dočtu.

Na ostatní díly se chystám. Uvidíme, zda budou lepší nebo na stejné bázi.

Mrňous1
14.10.2020 4 z 5

Tak asi půjdu trochu proti proudu, ale z celé série mi tato přišla nejslabší. Hlavně ta závěrečná zápletka, no nějak mi to nesedělo k inteligenci hlavních postav, ale budiž. Zase to vyvážil popis rodiny od Nicka v závěru, tam žít to musí být paráda:-) Kniha ale rozhodně stojí za přečtení, autorka píše čtivě, odpočinete si a zasníte, hodně se dozvíte. Obálky jsou stále krásné, to je velké plus této série. Škoda, že se opět objevilo pár překlepů, ale to se dá odpustit.

bookcase
11.10.2020 5 z 5

Opět povedený kousek. Romantika ve vtipném kabátku, k tomu hnusná mrcha, zábavné a jiskřivé dialogy, krásné Chorvatsko. Moc dobře se mi to četlo.

vera5841
10.10.2020 5 z 5

Vážně jsem se bála, že budu 350 stran číst vzdychání "ach ten je krásný, ach kéž by mě miloval,ach ty svaly,...." a ono ne! Ano je to romantická kniha a je v ní spousta romantických klišé... ale proto si romantiku vybíráme ne? Ovšem není to pro úplné káče. Prostředí je nádherné, oceňuji lehké prvky cestopisu. Zcela určitě budu i nadále s autorkou cestovat.
PS: Simon je fakt zmetek

aniger
02.10.2020 5 z 5

Moře jsem si letos bohužel nemohla užít, takže jsem ráda, že jsem se mohla do prostředí Chorvatska přenést aspoň díky této skvělé autorce. A ještě si užívala pobyt na jachtě. No, kdo by to nechtěl :D Nádhera, opět jsem se ve výběru nezklamala. Autorka umí dokonale popsat prostředí, ve kterém se její příběhy odehrávají, a také postavy.

jithushka
27.09.2020 3 z 5

Dvěma slovy - guilty pleasure. Další díl, prosím.

hvozdik
26.09.2020 1 z 5

Jedna hvězda za všechny atributy a klišé romantického žánru. Jinak přeslazená nuda.

musivila
17.09.2020 5 z 5

Hned mám chuť sbalit kufry a tradá do Chorvatska :-)) Ráda čtu o místech, které znám. Pěkná letní oddychovka. Jednoduchý a předvídatelný příběh krásně vyváží popisy daného místa, přírody, moře, města … Myslím, že název celé této série „Romantické útěky“ přesně knihu vystihuje.... Romantický útěk pro vaši mysl od reality všedních dnů ❤

Knihobolka
14.09.2020 4 z 5

Pláže, slunce a bohatí lidé.
Vzhledem k tomu, že jsem se před více jak 10 lety měla plavit přesně těmito místy, jako v knize, tiše jsem záviděla.

Hltala jsem konkrétní popisy míst a tajně si přála, být tam s nimi.

Skvělý příběh o Popelce a zlých modelkách.

Hezké, nenáročné čtení.

whiolet
12.09.2020 4 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak oddechoveho a milého. Kniha je plná sympatických postav (Ok Cory, a Tara to nejsou) a co se Chorvatska týče, tak to bylo absolutně super!
Pokud nechcete moc přemýšlet nebo potřebujete tu pravou letní atmosféru, tahle knížka je přesně pro vás.

stesti.s.knihou
11.09.2020 4 z 5

Hlavní hrdinkou je třicetiletá Maddie, která dostává nabídku na letní přivýdělek - obsluha na luxusní jachtě v Chorvatsku. Jelikož je Maddie nezaměstnaná, neváhá a nabídku přijímá. Kontrast mezi obsluhující Maddie, holkou krev a mlíko pocházející z chudších poměrů, a osazenstvem jachty nemůže být větší. Loď si na dva týdny pronajal milionář společně s modelkami a jejich přáteli. Ti si velmi rádi užívají luxusu, drahého oblečení a neokázalých večírků. Maddie si hned při prvním setkání s nimi uvědomí, že je považována za pouhou nevkusnou služebnou s kily navíc, která je potřeba vždy jen v případě úklidu či přípravy jídla, jinak je pro ně neviditelná.
Jelikož se ale jedná o správnou patetickou letní romanťárnu, Maddie nezůstane neviditelnou dlouho a i ona začne prožívat románek s jedním z členů lodního osazenstva.
Ano, je to slaďárna jako blázen, žádnou vysokou literaturu od toho nečekejte, co vám však kniha může nabídnout je naprosto dokonalá atmosféra letní dovolené, Chorvatska, moře, jachty - zkrátka přesně to, co chcete o dovolené u moře číst. Anebo co chcete číst, když jste doma, nikam nejedete, ale chcete se k moři přenést alespoň ve své fantazii ????

Mišule_11
09.09.2020 5 z 5

Krásná letní romantická oddechovka, která se nejen dobře čte, ale také se mi líbila zatím nejvíce od autorky! :)

Stoklaska
08.09.2020 4 z 5

Romantická oddechovka, ale ze všech autorčiných knih se mi zdála nejslabší.