Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1525 1525

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

LiLinka
28.03.2021 5 z 5

Moje čtvrtá přečtená kniha ze série romantické útěky byla opět lahoda. Čte se sama, vykouzlí vám úsměv na tváři a příjemně navodí pocit sluníčka, moře a dovolené. Teď je to zaručeně to, co každý z nás potřebuje aspoň v těch představách.

Páájinka
17.03.2021 5 z 5

Další skvělý románek od autorky. Čtu, čtu a najednou je konec. Těším se na další díly.

Aknel26
04.03.2021 2 z 5

Z celé série podle mě nejslabší. Maddie byla sympaťačka, ale celkově mi příběh přišel hodně předvídatelný. A především nějak nefungovalo to, co na této sérii oceňuji nejvíc - totiž že s hlavní postavou při jejím útěku objevujeme nové působiště a nasáváme jeho jedinečnou atmosféru. Plavba na jachtě podél pobřeží zkrátka neumožňuje poznat místo do všech detailů, které jako mozaika tvoří jeho kouzlo. Než se někde rozkoukáme, už jedeme jinam.

knihomolkaJani
04.03.2021 5 z 5

Každá kniha je lepší a lepší. Příběh Nicka a Maddie mě neskutečně bavil! Skvěle vykreslené jsou zde ale i vedlejší postavy. A přestože víte, jak kniha dopadne, stejně jí dáte jedním dechem! :)

DOKONALOST, DOPORUČUJI!

cerna7151
23.02.2021 4 z 5

Pro mě je to vždycky milé, oddechové čtení, na které se těším.

Lucy6827
13.02.2021 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla a říkám si: " Proč to nemá víc stránek?" Ano, všechny knihy od autorky jsou podobné - máme se rádi, nemáme se rádi, máme se rádi, nemůžeme se ani vystát... pořád dokola a na závěr láska jako trám. Ale to je přesně to, co od těchto knih očekávám. Pohodu, letní atmosféru a romantiku. Kniha se dobře četla, žádné složitosti, popis krásných míst. Také se mi líbí, že autorka využívá osoby z předchozích knih a tak máme možnost dozvědět se, jak žije Nina z Cukrárny v Paříži.

Ninaj24
17.01.2021 3 z 5

Poslednou knihou zo série únikov som sa prebojovávala. Asi som mala jednotlivé knihy prekladať inými pretože už som nehltala stránky, ako napr. Hotýlek alebo Kavárnu /tie sú naozaj top!/, príbeh ma ničím nezaujal, ani príjemné prostredie Chorvátska ma nijako neočarilo, nie som totižto plážový typ :-D No keby sa mám rozhodnúť ešte raz, určite by som si kúpila všetky knihy :-D Mám rada tieto série uzavreté, či už sú také či onaké.

Rosana
11.01.2021 5 z 5

Opět skvělá oddychová knížka. Moc jsem fandila Maddie a Nickovi a už se těším na Hotýlek na Islandu. Zbožňuji knihy této autorky. Krásně se čtou a mají skvělé obálky.

Acnaj
10.01.2021 1 z 5

Tak tato kniha ze série se k četla nejhůř. Nejprve jsem se nemohla začíst a potom mi to přišlo až preslazene a lehce předvídatelné...

Evaho73
08.01.2021 3 z 5

Je za mňou aj posledný romantický útek a mňa trochu opantala nostalgia, lebo to bola zároveň aj posledná kniha zo série.
Atmosféra bola úžasná a zase som virtuálne cestovala po Chorvátsku, kde som si popri čítaní googlovala všetky spomínané chorvatské mestá, pláže alebo kúlturné pamiatky. Určite je Chorvátsko prvá destinácia z pätice opísaných, ktorú sa chystám navštíviť.
V tomto príbehu mi však nesadla dejová zápletka, ktorá na mňa pôsobila dosť monotónne.
Celkovo sériu Romantické úteky hodnotím veľmi pozitívne, kde u mňa bola top hneď prvá kniha Kaviareň v Kodani.

iveta0549
08.01.2021 5 z 5

Tento díl je fajn. Na rozdíl od předešlých je tam i vyprávění z pohledu Nicka a to se mi líbí. Maddie se mi líbila, i proto, že zvládla pracovat pro takové otravné a povrchní lidi.

kristyna3919
07.01.2021 5 z 5

Tato knížka se mi od autorky líbila mnohem víc. Rozjezd byl pozvolný, knížka se četla s lehkostí a konečně jsem se dočkala hezkého romantického příběhu :D :) Popis Chorvatska a pláží byl skvělý, opravdu jsem se "přenesla" na jednu z nich. Milé, letní odpočinkové čtení :)

Adris
01.01.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku je 5. dílem (podle původního vydavate Harper Collins) ze série Romantické útěky. Oproti ostatním dílům, jsou v tomto občas "průstřihy" z pohledu mužského hlavního hrdiny, a také je zde více nesympatických, záporných postav a celebrit (to není to samé! :)). Kniha má pomalejší rozjezd a je více popisná, akčně slabší. Ani vtip a špičkování zde zrovna v extra míře nebylo. Navíc mi u všech hlavních hrdinek chybí jakási agresivita ve vlastním zájmu (ubránit aktivně svou čest). Jsou příliš submisivní a milé, až naivní. Kniha se v originále jmenuje The Secret cove in Croatia , což by měla být v překladu Tajná nebo skrytá zátoka v Chorvatsku. Má to i svůj význam, který po přečtení zjistíte. Nevím, proč máme v ČR prostě jen Pláž. Jinak se jedná o pěkné počtení, zvlášť tedy v létě:).

Nesouhlasím s komentářem podemnou, že knihy můžete číst v jakém chcete pořadí. Jelikož se příběhy prolínají, můžete si docela jistě vyspoilerovat předchozí díly.

akšuram37
30.12.2020 5 z 5

Čtvrtá kniha od Julie Caplin a už se těším na hotýlek. Víte, co se mi nejvíce líbí? Knihy můžete číst v jakém pořadí chcete, i přesto, že se prolínají. Kavárna v Kodani (hlavní hrdinka se kamarádí s novinářkou), Pekárna v Brooklynu (hlavní hrdinka je novinářka z Kavárny v Kodani). Cukrárna v Paříži (nový příběh) a teď Pláž v Chorvatsku (hlavní hrdinka Maddie byla ve vedlejší roli v Cukrárně). Když jsem knihu začala číst, vůbec jsem si to neuvědomila a pak jak byla scéna v kuchyni, tak říkám, to už jsem někde četla, jak se neustále rodina špičkuje (kde jen to mohlo být) a pak hlavní hrdina Nick se dívá na příspěvek své sestry Niny a na její éclairky (a v tu chvíli mi to došlo, Maddie je ta malířka z Cukrárny :D). To se mi v těch knihách moc líbí.
Opět vyzdvihnu popis místa, který Julie Caplin vážně umí a popis jednotlivých situací a pocitů hrdinů. Možná je to klišé, ale každý příběh má prostě něco, čím vás zaujme a vy se od knih nemůžete odtrhnout.

V Maddie jsem se našla a ztotožnila jsem se s ní, taky si nevěřím, jsem silnější. Maddie taky nemá sebevědomí. Nevěří mužům....

Za mě vážně top kniha :) Ale věřím, že by se četla lépe vážně na pláži v Chorvastku.

PS: Myslíte, že ta pláž Tajna vážně existuje?

Enolain
29.12.2020 5 z 5

Precteno za 3 dny.. Kdybych nechodila do orace, nevencila, nespala.. Tak bych to orecegla jednim tahem ???? hezky, romanticky a zabavny pribeh. Kniha pekne odsejpa a nema zbytecna mista.. Pekna oddychovka.. Urcite si prectu vice knih od auzorky.

Evka27
11.12.2020 3 z 5

Zase bych chtěla do Chorvatska a kdyby to bylo na jachtě, nebyla bych proti.

orson
08.12.2020 4 z 5

Oddechovka, kdy vypnete mozek a hltáte stánky i když víte jak to dopadne.

kalimaskry
02.12.2020 5 z 5

Krásná romantická, oddychová kniha. Že chci k moři :-)

Elize
30.11.2020 2 z 5

hezké oddechové čtivo, ale nevím... něco tomu chybělo, moc jsem hlavním postavám nevěřila. Jednak ve mě kniha vůbec nenavodila teplou letní atmosféru, kdy si představuju Chorvatsko a dovolenou a jednak se všechny postavy v knize chovaly, jako kdyby jim bylo tak 17 let a ne 30... jinak ale hezký romantický příběh, nic složitého.

Aaloha
28.11.2020 4 z 5

Romantika, láska, moře, jachta, slunce bezva dovolená. Co víc si teď v zimě přát. Mně se kniha líbila, těším se na další, tahle bylo teprve moje druhá ze série.