Plantážníkova žena

Plantážníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313094/mid_plantaznikova-zena-bN1-313094.jpg 4 117 45

Devatenáctiletá Gwendolyn je krátce vdaná. Do svého manžela, téměř o dvacet let staršího vdovce, majitele čajových plantáží na Cejlonu, se zamilovala v Londýně. Teď se nemůže dočkat, až po dlouhé cestě vystoupí z lodi a začne nový život se svým manželem. Její muž se ale najednou chová úplně jinak než v Anglii. Je vzdálený a odtažitý, celé dny pohlcený prací, a Gwen tak zůstává v cizím prostředí sama. Prázdnotu dní vyplňuje zkoumáním svého nového domova, který jí připadá plný tajemství a tísnivých připomínek neznámé minulosti. Neustále nachází něco, co si neumí vysvětlit – zamčené dveře pokojů v plantážnickém sídle, zažloutlé svatební šaty v zaprášené truhle nebo zarostlý hrob v zahradě… Gwen brzy otěhotní, ale tou dobou už má silné podezření ohledně smrti manželovy první ženy a jejich dítěte. Ve vzdálené kolonii nemá nikoho, komu by se mohla svěřit. Bojí se o osud svého příštího potomka. Lze ovšem těžko poznat, co je jen příliš živá fantazie těhotné ženy, a co už skutečné hrozící nebezpečí. Dinah Jefferies popisuje exotickou přírodu Cejlonu, život místních kolonistů a jejich zaměstnanců, i Gwenino vyzrávání z naivní, opečovávané dcerky z vyšších kruhů v silnou a odhodlanou mladou ženu. Námětem i zpracováním Plantážníkova žena odkazuje ke klasickému příběhu Daphne du Maurier Mrtvá a živá, ze současné literatury se pak podobá příběhům... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Tea Planter's Wife , 2015

putpuda
28.02.2017 5 z 5

Krásný příběh....podmanivý, tajemný.... přesně, jak je napsáno na přebalu knihy. Podobná knihám Tamary Mckinley, takže za mě určitě ano. A snad se dočkám dalšího pěkného příběhu od této spisovatelky.

ave55
25.02.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná, trochu zbytečně rozvláčná, některé pasáže se stále opakovaly. Ale na odpočinek večer dobrá.

perpe2a
29.01.2017 5 z 5

Ano, moc se mi kniha líbila. Sice jsem si na začátku myslela, že půjde o sladkou romanťárnu, ale nakonec to bylo příjemné překvapení a krásný a dojemný příběh. Moc doporučuju.

Ditules
26.12.2016 4 z 5

Výborná kniha.

zuzana2599
04.12.2016 5 z 5

Tak to je jedna z mých srdcovek. Hned po objevení titulu jsem tušila, že to bude báječný,
nezapomenutelný příběh a skutečně je to tak. Podmanivá atmosféra koloniálního Cejlonu, krása čajovníkové plantáže, střežené tajemství a bolest hlavní hrdinky či postupné odkrývání manželovi minulosti.

Čtenářky, které mají rády příběhy Lucindy Riley, si tuto knihu jistě oblíbí. Já se do tohoto úchvatného příběhu zamilovala !

pro ženy Srí Lanka, Cejlon rodinná tajemství

Dinah Jefferies