Plantážníkova žena

Plantážníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313094/mid_plantaznikova-zena-bN1-313094.jpg 4 116 44

Devatenáctiletá Gwendolyn je krátce vdaná. Do svého manžela, téměř o dvacet let staršího vdovce, majitele čajových plantáží na Cejlonu, se zamilovala v Londýně. Teď se nemůže dočkat, až po dlouhé cestě vystoupí z lodi a začne nový život se svým manželem. Její muž se ale najednou chová úplně jinak než v Anglii. Je vzdálený a odtažitý, celé dny pohlcený prací, a Gwen tak zůstává v cizím prostředí sama. Prázdnotu dní vyplňuje zkoumáním svého nového domova, který jí připadá plný tajemství a tísnivých připomínek neznámé minulosti. Neustále nachází něco, co si neumí vysvětlit – zamčené dveře pokojů v plantážnickém sídle, zažloutlé svatební šaty v zaprášené truhle nebo zarostlý hrob v zahradě… Gwen brzy otěhotní, ale tou dobou už má silné podezření ohledně smrti manželovy první ženy a jejich dítěte. Ve vzdálené kolonii nemá nikoho, komu by se mohla svěřit. Bojí se o osud svého příštího potomka. Lze ovšem těžko poznat, co je jen příliš živá fantazie těhotné ženy, a co už skutečné hrozící nebezpečí. Dinah Jefferies popisuje exotickou přírodu Cejlonu, život místních kolonistů a jejich zaměstnanců, i Gwenino vyzrávání z naivní, opečovávané dcerky z vyšších kruhů v silnou a odhodlanou mladou ženu. Námětem i zpracováním Plantážníkova žena odkazuje ke klasickému příběhu Daphne du Maurier Mrtvá a živá, ze současné literatury se pak podobá příběhům... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Tea Planter's Wife , 2015

Arev122
14.01.2019 4 z 5

Pohodové čtení pro ženy-romantický a trochu tajuplný příběh na exotickém Cejlonu s nádechem červené knihovny.

knihovnička007
12.11.2018 5 z 5

Nejen romantika (což by se mohlo na první pohled zdát), ale také rodinná tajemství...
Příběh se odehrává ve 20. a 30.letech na Cejlonu-v době, kdy bylo opravdu důležité, v jaké sortě se člověk narodil a jakou měl barvu. Škoda, že se Gwen některá tajemství nedozvěděla dříve.
Krásně napsaná kniha, úplně jsem se mezi těmi čajovými lístky a jezerem viděla.
Bylo mi líto Gwen, čím vším si musela projít... tak mladá.
Určitě si ráda přečtu další knihy této autorky!

1casper
24.09.2018 5 z 5

Moc pěkné, odpočinkové čtení.
Rozhodnutí Gwen, ať tak nebo tak, bylo těžké....a žít potom s tím...
Tušila jsem dopředu, PROČ k tomu došlo....nechci prozrazovat děj ostatním čtenářům ;-)
Švagrová Gwen, Verity, byla kapitola sama pro sebe. Její příběh by klidně vydal na další knihu.

Silný příběh, který vás pohltí. Konec byl pohodový, ne neuvěřitelný.
Doporučuji.

i.stefany
16.08.2018 5 z 5

Nádherný exotický příběh z čajové plantáže koloniálního Cejlonu. Vypráví o starém rodinném tajemství, o okamžiku rozhodnutí, které hrdinku později provází celým příběhem. Dojemný a silný příběh Gwen jsem nedokázala odložit a moc se těším na další podobné knihy. Doporučuji.

Ivana11
27.07.2018 5 z 5

Pěkné, velmi čtivé. Pro mě zajímavé téma čajovníkové plantáže, exotického Cejlonu a otázka ohledně dvojčat.

astra3
20.05.2018 4 z 5

Zajímavý příběh na pozadí historie Cejlonu. Čtivý příběh, ale smutný.

jajinka111
28.03.2018 4 z 5

Krásné čtení z historie s nádechem exotiky, určitě doporučuji.

Milena1967
22.02.2018 5 z 5

Nádherná kniha u které, přiznám se, jsem si na konci i poplakala.

kika 13
14.02.2018 5 z 5

Román plný napětí až do samého konce.Nádhera.

Prateri
11.02.2018 4 z 5

Exotické prostředí, rodinná tajemství, která vedou hlavní postavu knihy až k nejbolestivějšímu rozhodnutí v životě. Skvělé čtení!

- Nikdo jí neřekl, že být matkou znamená žít s láskou tak bezbřehou, že připraví člověka o dech, se strachem tak hrozným, že otřese celou duší. Ani to, jak blízko si oba pocity jsou. - str.396

Joyce24
14.01.2018 5 z 5

Krásný příběh z exotického prostředí Cejlonu o tom, jak dokáže minulost ovlivnit a pořádně zamíchat karty života další generaci. Doporučuji k přečtení a osobně si od autorky ráda přečtu další knihu.

harena
19.10.2017 4 z 5

Podmanivý romantický příběh z exotického Cejlonu s koloniální tématikou se četl velice lehce a i když jsem měla po prvních stránkách obavy ze slaďoučkého románku, nebylo tomu naštěstí tak. V emotivním závěru se ukáže, že je všechno celkem jinak a jak chybná rozhodnutí a zavírání očí mají za následek moře bolesti. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení mých oblíbených uživatelů a román jsem s chutí přečetla.

jindrusa
06.09.2017 5 z 5

Skvělé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout!!!

orinka3
01.09.2017 4 z 5

Podle názvu i obálky sladká a slabá četba pro ženy, po přečtení pár stran se ale překvapivě odvíjí ponor do hloubi trápené duše. Zajímavé prostředí, zápletka a tušené tajemství pod povrchem. Protivná Verity mi šla velice na nervy a vcelku jsem nechápala, proč je taková. To je snad jediná vada jinak dobré knihy - Verity není věnována taková pozornost, jakou její postava zasluhuje.

micha-ella
21.08.2017 4 z 5

U tohoto románu jsem si vysloveně užila klasický styl minulého času a normálně postupujícího děje. Přímo pohodové čtení! Hodně mi totiž vadí současná móda psaní v přítomném čase a obvykle i komplikované zpřehazování dějových rovin. Plantážníkova žena je příběh plný zajímavých zápletek a barvitých popisů, připomínal mi román Mrtvá a živá - a pak jsem se tady dočetla, že nejen mně.

Šánka
28.06.2017 5 z 5

Úchvatný, podmanivý příběh, od této pro mě dosud neznámé autorky, mě úplně dostal.
Podle obalu jsem spíš očekávala nějakou velkou slaďárnu....spletla jsem se.
Namíchejte si čtenářský koktejl z příběhů T. McKinley a L. Riley, k tomu přidejte exotickou atmosféru koloniálního Cejlonu, staré rodinné tajemství, silnou hrdinku a vyjde vám z toho tento krásný román.
Za sebe určitě doporučuji a moc ráda si od autorky opět něco přečtu.

Ceit
23.05.2017 4 z 5

Knihu mi půjčil manžel v knihovně,jen tak mu přišla pod ruku.Na první dojem si dle názvu a obalu říkám : "Manžílek si myslí,že prahnu po červené knihovně?hmm" :-) ale dala jsem jí šanci - otevřela ji...a už se od ní nemohla odtrhnout,opravdu barvitý,mistrný,popis prostředí i všeho ostatního mě uchvátil a síla příběhu mě dostala.Opravdu jsem si smlsla a doufám,že jsem se i poučila a nebudu už nic odsuzovat podle prvního dojmu ;-)

Jane100
16.04.2017 5 z 5

Nádherný příběh, autorka nezklamala. Každý večer jsem se těšila, az se opět ponořím do příběhu. Rozhodně stojí za přečtení.

jluky
18.03.2017 5 z 5

Nádherný príbeh..........plný bolesti, odriekania.

putpuda
28.02.2017 5 z 5

Krásný příběh....podmanivý, tajemný.... přesně, jak je napsáno na přebalu knihy. Podobná knihám Tamary Mckinley, takže za mě určitě ano. A snad se dočkám dalšího pěkného příběhu od této spisovatelky.

pro ženy Srí Lanka, Cejlon rodinná tajemství

Dinah Jefferies