Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90847/bmid_boure-mecu-WJg-90847.jpeg 5 3535 3535

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

Blaník8
29.10.2015 5 z 5

Souhlasím se Sarri, zatím nejlepší z celé série...strhující...těším se na další....-)

Filatov
20.10.2015 5 z 5

Fůůů...právě jsem dočetl tuhle knihu a říkám si, že chci číst dál a dál a dál!!! Nejprve ale musím říct, že prvních cca 600 stran jsem začínal mít trochu pochybnosti a říkal jsem si, jestli Georgi Martinovi trochu nedochází dech. Děj se sice posunoval, ale velmi pomalu, ale přitom byl i tak docela zajímavý, ale prostě nic zásadního se nedělo. Já naivní jsem to měl prohlédnout hned, že George Martin hraje s čtenářem jenom velký divadlo, protože od té jedné události, kterou jsem absolutně nečekal, se pan Martin nadechl a to co předvedl na dalších 600 stranách mě dokonale odzbrojilo a já musím jenom smeknout. To, jak za děj od poloviny knížky vzal a nemilosrdně účtoval s každým je prostě obdivuhodné. Konec Bouře mečů navnadil do další četby. Opravdu velká poklona za tenhle skvost a já myslím, že tohle ještě stále není všechno, co od tohoto dokonalého spisovatele můžeme očekávat.

david3224
06.10.2015

Mě celá Hra o trůny hrozně nudila. Zbytečně podrobně rozepsané.

Prateri
01.10.2015 5 z 5

Jeden král - žádná válka, mnoho králů - mnoho válek. To byla zase řež! Tady je bohužel králů jako máku a fantazie pana spisovatele bez hranic. Seděla jsem v té knize přikrčená, aby mi někdo neusekl mečem ucho i s půlkou hlavy a fandila Jonovi, Tyrionovi i té malé statečné Arye. Po všech těch útrapách by si zasloužili trošičku štěstí.

1v8na
21.08.2015 5 z 5

Kniha je velmi dobře propracovaná. Velmi se mi líbí. Jsem ráda za to, co se stalo některým postavám. Nicméně mě mrzí situace u Starků.
Celkem se těším na další díl ze série.

Edona
16.08.2015 5 z 5

Možná to zní jako klišé, ale je mi to fuk. Bouře mečů je pro mě zatím nejlepším dílem z celé série.

Rubika
15.08.2015 5 z 5

Úžasné!!!

Ebhlinne
09.08.2015 5 z 5

Další fantastická kniha od Martina, k tomu ani není skoro co dodat =)

tisha8409
25.07.2015 2 z 5

Pro milovníky trůnů králů a rytířů dobrý.
Pro ty, který to nemusí, to bude zdlouhavá nuda, miliarda jmen a postav, popisy děvek jídel počasí a okolních piplaček a tak se to prostě celé táhne.

franta3701
18.06.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl série...ještě lepší můžou být už jen Vichry zimy.

Dixinka
16.06.2015 5 z 5

Jedním slovem - SUPER! Určitě si celou sérii ještě několikrát přečtu.

Sarri
15.04.2015 5 z 5

Wau, tohle je teda jízda! Rozhodně nejlepší kniha Písní ledu a ohně, nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Tolik zvratů, tolik změn a tolik kliček, kterých se dopouštějí hlavní i vedlejší aktéři Hry o trůny je naprosto neuvěřitelné. Divím se, že to Martinovi stále drží pospolu a společně to funguje, a ještě navíc to tak závratně graduje do dalších a dalších šokujících odhalení. Nemám ani nejmenší tušení, kam tohle povedu, ani se neodvažuju děj jakkoliv předjímat, protože to je zkrátka a dobře masakr xD. Na seriál se nedívám a myslím, že dobře dělám. Tyhle knížky za to stojí =)

Kopta
03.04.2015 5 z 5

Tak se vrhneme na komentář ke třetímu pokračování a doufám, že z toho nevrhneme. Prolog: Zcela upřímně si Martin mohl vybrat trochu lepší pohled než takového Chetta, ale musím uznat, že jsme dostali pohled na Mormontův budoucí osud, ale jako prologový hrdina se mi Chett líbil asi tolik jako zpráva o zvýšení DPH. Jaime: Jeho linka byla vskutku vítaná, jelikož to knihu jednoznačně obohatilo o nové procházky Westerosu a víc jsme konečně mohli zjistit jaký Jaime je a jaká proměna u něj nastane. S Jaimem jsem byl zcela spokojen. Catelyn: Linka lady Stark/Tully byla příhodná hlavně tím, že mapovala nějaké dění na bojišti mezi Starky a Lannistery. Spíš to ukazuje jak začíná být Cat naivnější a trochu ztrácí smysl rozhodování, ale na druhou stranu vám jí musí být líto. Už kvůli tomu, že se s ním uvidíme naposledy. Ehm... alespoň pokud bude naživu. Arya: O její lince jsem měl docela pochybení po druhé knížce, kde to bylo vskutku padesát na padesát. Hlasovat o nedůvěře jsem nakonec nemusel, spíše jsem onen program ještě víc podpořil. Její části knihy dostali vcelku hezké uvolnění a úvod do minulosti samotného rodu Starků aj.. Její linka byla do posledního dechu výborná a mohli jsme se sblížit s Bericem a Ohařem, což jsem také velmi uvítal. Valar Morghulis. Tyrion: Je snad na tom něco k diskuzi? Kdokoliv kdo má něco proti Tyrionovi to asi nemá v hlavě v pořádku a čte Píseň ledu a ohně naprosto zbytečně. Každá kapitola s nám je požehnání a hned vím, že se budu skvěle bavit a očividně oprávněně. Záležitost s Purple Wedding, procesím a soubojem Hory a Rudé zmije je na Pulitzerovu cenu samotnou (Pozn.: V seriálu se jim povedlo ten soud opravdu vyšvihnout na nový level, v tom mají tvůrci u mne bod). Davos: Tak jak jinak by jsme mohli vědět okolo záležitostí krále Stannise. Davos má úžasný pohled na věc a jeho linka se odvažuji říct byla stejně dobrá jako ta Tyrionova. Jeden z nejlepších. Sansa: Konečně se Sansa stala onou dívkou, který jí chceme mít. Z naivní holčičky se konečně stává dívka, skoro až žena, která za pomoci pana Baeliše zjistí jak se hraje hra o trůny. Konečně to dostalo šťávu. Bran: I když se Branova linka skládá převážně z vyprávění různých příběhů a putování, tak Reedovi tomu dodávají skvělý nádech mystičnosti a myslím si, že i celkově by mohl mít Bran později opravdu co nabídnout. Jen si hold musíme počkat. Jon: Jelikož je Jon jedna z mých nej postav už od seriálu vždy jeho linku vítám. Dobrodružství za Zdí pro mne, ale nebylo zase tolik extra, ale Ygritte to dokázala opravdu skvěle osladit. Boj na Zdi zase na druhou stranu moc velký zážitek nebyl, ale to už je hold schopnost psaní takových pasáží. Naopak pasáž politikaření a rozhodování mezi Winterfell a Castle Black bylo teprve opravdové terno. Daenerys: To že poslední drak nemá skoro co nabídnout jsem věděl už od druhé knížky, ale věděl jsem, že třetí kniha by ji mohla ukázat v novém stylu a to se stalo. Její linka byla o mnoho lepší a čtivější, ale jenom nám to ukazuje jak začíná být Dany špatná. Postava, kterou všichni původně litovali a milovali teď všichni začínají nenávidět. Vyhnáni Joraha dle mého názoru bylo vskutku zbytečné a Dany tím jenom utvrdila to, že nebude to o nic lepší dále. Epilog: Sice mě moc nezajímá osud jednoho blbýho Freye (zvláště když co sotva se s ním seznámíme, tak je zase fuč). Nicméně potřebovali jsme nějaký prostředek k veškerému ději. Jsem rád, že jsme se mohli setkat opět s Dondarrionem a Thorosem... a celkově s hošany od Bobří řeky. Ti se tentokrát rozhodli vzkřísit lady Stark z mrtvých a dát ji odplatu. Bylo to úžasné na menší dokončovačku od Starků, ale spíš mě štve, že se o tom vůbec nic dalšího (asi) nedozvíme.

Markysek45
31.03.2015 5 z 5

Já celou sérii prostě žeru :)

Spark
17.03.2015 5 z 5

Další výborně propracované zvraty, nemohu se dočkat, až začnu číst další díl

jindrusa
13.03.2015 5 z 5

Super, sice místy trochu moc popisné a občas se v těch všech rodech ztrácím, ale jinak ani tento díl mně nezklamal!!! Epilog mně lehce šokoval :-)

lencisko
12.03.2015 5 z 5

děj strhují, plný překvapení jako vždy :-) hodně čtivé

Hory
06.03.2015 5 z 5

Nebudu zde opakovat to, co jsem napsal již u předchozích dílech (tedy samá chvála), protože to samé platí i tady. Zde mi přišlo, že se knížka drobně odlišuje již ve více bodech od seriálu (respektive seriál od ní :) ) než v předchozích dílech, což vidím jako pozitivum. Díky tomu i známý děj (díky seriálu) mě dokázal vždy něčím překvapit a hlavně opět hodně věcí dovysvětlit. Knížka je prostě dějově obsáhlejší, košatější a i znalcům seriálu může přinést něco nového. Za mě opět 5*

MarkétaLore
28.02.2015 4 z 5

Je to už dlouho co jsem knihu četla, první 4 knihy se mi moc líbily, ale tady musím ubrat, vadilo mi to násilí, kapitoly s člověkem co vypálil zimohrad jsem přeskakovala, tak moc mi to vadilo, a přišlo mi to pouze jako snaha autora šokovat, i když nic nového nevymyslel. Přišlo mi to jako, když nevíš jak dál, hoď tam nějáký mučeníčko, někomu nech něco ufiknout( nechci prozrazovat děj) a je to v suchu.
Přestože jsem prvním dílům dala pět, nechápu jak to může být druhá nej kniha vůbec.

Rockefeller
25.02.2015 5 z 5