Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90847/bmid_boure-mecu-WJg-90847.jpeg 5 3535 3535

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

pajaroh
31.08.2016 5 z 5

Prozatím nejlepší díl ze série.

Hilda_
04.08.2016 5 z 5

Jediné co mě štve na čtení této sérii je, že jsem začala moc pozdě a o největších zvratech díky médiím už vím. :D Ze začátku se to pravda trochu táhlo a já četla knihu jen doma a do školy na přednášky nosila tenčí. Od půlky ale začínala nabírat větší obrátky a pak už mi kniha tak těžká nepřipadala na tahání do města, abych si ji četla, když někde čekám. V městské se na mě smáli především různí důchodci, kteří si určitě mysleli že jsem buď blázen, když táhnu 1200 stránkovou knihu, nebo si mysleli, že čtu bibli (když kniha byla černá, bez obalu).

Tilikum
28.07.2016 5 z 5

Prostě velká paráda! Martin to prostě umí! Sice jsem viděl seriál a nemohlo mě překvapit, jak dopadne krvavá svatba, přesto jsem to prožíval hodně těžce. Vše, co bych chtěl vychválit, už vychváleno bylo, takže se spokojím s konstatováním, že Bouři mečů všem doporučuju. I těm, kteří viděli neméně skvělý seriál.

Kyta
12.06.2016 5 z 5

Obsahuje SPOILERY!

První dva díly byly úžasné, ale tento byl geniální!
G. R. R. Martin se díky prologu snažil najet na tu správnou notu knihy a ukázat, že v tomto díle už půjde opravdu o hodně a že to nebude nic lehkovážného. Povedlo se mu to - na konci prologu jsem zůstala s otevřenou pusou koukat na ona poslední slova a při tom mi běhal mráz po zádech. Tomuhle tedy říkám pořádný začátek!
Na Bouři mečů není nic, co bych mohla nějak negativně hodnotit nebo kritizovat. Jak jsem již předtím napsala - už při prvních stránkách mi bylo jasné, že třetí díl této fantastické ságy bude něco výjimečného (nehledě na to, že je Bouře mečů z celé série nejvíc vychvalovaná a nejlépe hodnocena). Dílo se vyvedlo také po stránce jazyka - nebylo zde tolik zbytečných a složitých pasáží, které se v Bouři mečů četly spíš se zájmem než z povinnosti, jak to mohlo být např. u Střetu králů.
Není zrovna lehké udržet si pozornost nad vším, co se ve knize děje, ale kdo se do té bouře ponoří, ten v tom nebude mít problém. Mě kniha bavila od začátku do konce. Když si autor myslel, že se děj potřebuje trochu okořenit, přidal tam pár zvratů, díky kterým se celý děj převrátil vzhůru nohama (třeba smrti 3 králů), přestože jsem si říkala, že není možné, aby šlo zamíchat kartami ještě víc. Nemůžu jinak než obdivovat autora za všechnu tu propracovanost a promyšlenost děje - věci, které se staly už v prvním díle, se vysvětlily nebo přiblížily až tady (pokus o zabití Brana, osud Barristana,...). Akorát mě trochu zklamalo, že autor ve třetím díle nepřiblížil osudy Theona Greyjoye ani Rickona s Ošou.
Autor zde ukázal, že i takové postavy, které se v předešlých dílech zdály zcela bezvýznamné, můžou sehrát velkou roli (viz např. Sam, Sandor Clegane, ser Barristan Selmy nebo Malíček). Velmi mě potěšilo, že do "vyprávěcích" postav přibyl také Jaime, kterého jsem si ve spojení s Brienne velmi oblíbila.

Geniální dílo. Nelze ohodnotit jinak než 5*!

chmelda22
28.05.2016 5 z 5

To byla zase řežba :D Po skvělém Střetu králů jsem upřímně nečekala, že přijde ještě něco lepšího, ale George opět dokázal, že je opravdovým mistrem svého řemesla. Co se neskutečně povedlo byl především prolog, který jsem přečetla jedním dechem a při třetím zatroubení mi běhal mráz po zádech :) Velice se mi taky líbila spojení Jamieho a Brienne nebo Aryi a Sandora. Závěrečné překvapení s Catelyn bylo už jen třešničkou na tomhle zatraceně dobrém dortu ! :) Tleskám a těším se na další díl.

Arya26
16.05.2016 5 z 5

No co dodat G. R. R. Martin ..... ze všech třech knížek co jsem od něj zatím četla byla Bouře mečů nejlepší. Spoilery - oživení Catelyn, Jon lord velitel, Arya pluje do Braavosu, ..... a hlavně mrtvý Joffrey co víc si přát :D :D

Rup
10.05.2016 1 z 5

Tak nevím. Četl jsem telefonní seznam, výpis z matriky nebo záznam jateční zvěře. Vím však zcela bezpečně, že jsem nečetl fantasy. Slova, slova, slova. Kde jinému stačí jeden dva odstavce, zde nestačí několik kapitol. Devadesát procent textu je zbytečného. Jiráskovo Temno je proti tomu akční thriller. A síly zla se blíží a blíží jak rychlíky Českých drah. S bídou jedna hvězda. Na další díly už nemám sil.

Exit-50
25.04.2016 5 z 5

Skvělé , skvělé , skvělé

Dindi
02.04.2016 5 z 5

Klobouk dolů...

miska98
11.03.2016 5 z 5

Dokonalé, geniální. Více slov není třeba. Jen tak dál, protože NOC JE TEMNÁ A PLNÁ HRŮZ!

Luineth
03.03.2016 5 z 5

Narozdíl od předchozího dílu je Bouře mečů perfektně čtivá. Úžasný, mnohdy až zarážející, spád událostí, George přesně ví, jak udržet čtenáře pozorného a napnutého.

ppospisl
16.02.2016 5 z 5

Zatím nejlepší část ságy (četl jsem 4) a to bez debat. Tu představu co Martin stavěl pro čtenáře ve Hře a Střetu se bortí jako domeček z karet a další a další postavy i zápletky se objevují hloubější a lepší. Všechno do sebe začíná zapadat a čtenář se už totálně potápí do nemilosrdného světa Západozemí. Jen prvni třetina knihy se nese v poklidnějším duchu po lehkém vyvrcholení ve Střetu, ale od 2/3 se pouští do prudké jízdy bez brzd a volantu :). Bouře mečů dala i skvělý podklad pro HBO, kde zatím 3 a 4.řada seriálu byla nejlepší. Sever, Říční krajiny, Záliv otroků...všechno geniální zápletky které trhají naše představy na hadry, a vzápětí tápeme v neznámu kamže to naše oblíbené postavy i celé Království směřuje...do tmy, do zimy nebo do ohně?
Nejoblíbenější postavy: Jaime, Jon, Samwell,Daenerys,Tyrion

berry1009
10.02.2016 5 z 5

Mistrovské dílo. Geniální. Autor vytvořil svět, který je natolik skutečný a vše do sebe pasuje. To nejlepší z celé série, a asi tomu i zůstane.

premacech
30.01.2016 3 z 5

Zacina to jit z kopce. S autorem, s celou serii. Dej komplikovany, pasaze zacinaji byt delsi a nezajimavejsi. Knihu jsem odlozil po velkem boji v cca 75%. Dal uz to nejde, je toho moc a casu malo. 60%

natalie0385
14.01.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl!

roxann
04.01.2016 5 z 5

betys6914: naopak, postáv ako pribúda, tak aj ubúda. Človek si nejakú obľúbi a za pár kapitol má po obľúbencovi. :D Kniha je to ovšem veľmi čtivá, niektoré kapitoly som prečítala jedným dychom. Pána Martina som mala vždy rada, týmto veľdielom si ale u mňa zaslúžil miesto pri Tolkienovi a Guineovej.

ParadoxDawn
02.01.2016 5 z 5

Nechci tu rozebírat jednotlivé části knihy. Jen chci říct, že Bouře mečů nastavila laťku všem mnou v budoucnu čteným knihám velmi, velmi vysoko.

Brilantní dílo.

Thekingofdisco
14.12.2015 5 z 5

Tak tohle bylo... fuu, nevím, kde začít. Každopádně nejlepší díl série, dějové linky postav gradují, rychle se umírá, prostě dílo plné zvratů.
Nějak dál nevím, co ke knize napsat, protože bych se musel vyjádřit snad ke každé postavě, každému příběhu, který se zde odehraje. Velice mě zajímá svět za Zdí (bohužel se na něj dívám nejčastěji skrz méně oblíbenou postavu, Jona). Arya byla, jako vždy, skvělá. Konečně se čtenáři dostane kapitol z pohledu Jaimeho, a ten pochopí, že jeho postava není až takový zmetek, jak ho ostatní vidí.
Za vrchol knihy považuji Rudou svatbu, geniální, srdcervoucí... Jelikož je Catelyn jedna z mých oblíbených postav, tento díl jsme nesl opravdu těžce... ještě mám v paměti, jak čtu v tramvaji, neznalý dalšího děje a najednou na svatbě zazní Deště Kastameru. S hrůzou jsem se nemohl od stránek odtrhnout...
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl.
A ten epilog... :)

betys6914
22.11.2015 5 z 5

S každým dalším dílem přibývá postav, co nesnáším a ani jedna z nich nevypadá, že by se jí chtělo umřít.

Fanfara77
07.11.2015 5 z 5

Co říct. Je to famózní dílo.